Spłonęła altana. W pogorzelisku nikogo nie znaleziono

Pożar na Jana z Kolna (fot. Tcz.pl)
Tczew - Spłonęła altana. W pogorzelisku nikogo nie znaleziono
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12.06.2017 roku do 18.06.2017 roku zanotowano łącznie 27 zdarzeń, z czego 6 to pożary,
20 to miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

14.06.2017 r. Tczew ul. Jana z Kolna - pożar budynku gospodarczego

Na miejscu zdarzenia zastano drewniany budynek gospodarczy na terenie bocznicy kolejowej całkowicie objęty pożarem. Po przekazaniu pierwszemu przybyłemu na miejsce zastępowi informacji o odłączeniu prądu w przebiegającej nad budynkiem linii trakcyjnej, na budynek podano dwa prądy gaśnicze wody. Strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Po przeszukaniu budynku pod kątem wystąpienia osób poszkodowanych przystąpiono do dogaszania i częściowej rozbiórki nadpalonej konstrukcji. W zdarzeniu udział brały 3 zastępy z JRG Tczew.

15.06.2017 r. Rudno DK 91 - wypadek drogowy samochodu ciężarowego

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano ciągnik siodłowy znajdujący się w rowie, naczepę zaś na jezdni, blokującą pas ruchu w kierunku na Łódź. Stalowe rury, które były przewożone na naczepie zsunęły się do rowów po oby stronach jezdni. Z pojazdu nastąpił wyciek paliwa a ranny kierowca znajdował się poza pojazdem. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz na wyciągnięciu samochodu ciężarowego z rowu. Po ustawieniu pojazdu na pobliskim parkingu, zneutralizowano rozlane paliwo. W działaniach brały udział 3 zastępy z JRG w Tczewie, 1 zastęp z Posterunku JRG w Pelplinie oraz 1 zastęp z OSP Rudno.

16.06.2017r. Tczew - pożar altany

Na miejscu zdarzenia zastano altanę całkowicie objętą pożarem. Działania straży były utrudnione ze względu na wąskie ścieżki doprowadzające do ogródków działkowych i brak możliwości dojazdu w pobliże altany samochodem gaśniczym. Rozwinięcie bojowe wynosiło ponad 320m. Po ugaszeniu przeszukano pogorzelisko, osób poszkodowanych nie stwierdzono. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej