Ruszyła policyjna akcja. Przyjrzą się oświetleniu

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Ruszyła policyjna akcja. Przyjrzą się oświetleniu
Na terenie całego kraju trwa kampania edukacyjna " Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo ", której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W działania zaangażowali się też policjanci z tczewskiej drogówki, którzy będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów.

W okresie jesienno - zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów jest bardzo ważne, zwłaszcza przy występowaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych. Od świtu do zmierzchu światła pełnią jedynie rolę oznaczania pozycji pojazdu na drodze. Natomiast po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi.

Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, dlatego w dniach 15 listopada - 31 grudnia 2018 roku na drogach powiatu tczewskiego policjanci ruchu drogowego w ramach ogólnopolskiej kampanii "Twoje światła-Twoje bezpieczeństwo" będą kontrolowali oświetlenie zewnętrzne pojazdów. Tego typu sprawdzenia mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg i poprawę stanu technicznego pojazdów. W czasie kontroli drogowych, policjanci drogówki będą uświadamiali kierowcom zagrożenia związane z nieprawidłowościami w oświetleniu pojazdu, ale też w razie konieczności będą zatrzymywali dowody rejestracyjne i kierowali do stacji diagnostycznych na szczegółowe badania.


- Pamiętajmy!!! Prawidłowe oświetlenie samochodów ma bezpośredni wpływ na widoczność na drodze i wcześniejszą reakcje w przypadku zaistnienia zagrożenia. W trakcie prowadzenia samochodu musimy mieć sprawne technicznie światła, by wcześniej dostrzec pieszego na jezdni, lub nie doprowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +22

  Jasny_gość

  21.11.2018, 11:11

  Ciemność

  "Natomiast po zapadnięciu zmroku dodatkowym zadaniem przednich świateł pojazdu jest również oświetlanie drogi." Hmmm, dodatkowym zadaniem świateł jest oświetlanie drogi? To jakie jest główne zadanie przednich świateł ? Lubie czytać wasze artykuły, są takie .. zabawne : ) Pozdrawiam

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx5 
 • +16

  fan bzdur_gość

  21.11.2018, 11:51

  Mam wrażenie że te artykuły pisze osoba z psychiatryka, też lubię zacząć dzień od poczytania tych bzdur można się uśmiać do łez.Redakcjo prosimy żeby osoby które piszą ten szais podpisywały się pod swoimi wypocinami chcemy poznać tego orła ortografii.Nauczyciel od j polskiego spala się ze wstydu za swojego wychowanka.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xxx 
  +6

  kik_gość

  21.11.2018, 11:54

  Na jak jakie? W słoneczny lipcowy dzień głównym zadaniem jest stwarzanie potencjału mandatowego

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • +8

  Alex_gość

  21.11.2018, 13:07

  Bledny artykul

  O tej kampani czytalem 2 tyg temu na portalu 40ton.pl i musze przyznac ze dosc szybko informujecie o systuacji. Po drugie jest to ogolnopolska kampania, ktora ma potrwac do 16 grudnia tego roku. Nie wprowadzajcie ludzi w bląd.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx5.xx0 
 • +13

  2b_gość_gość

  21.11.2018, 14:42

  Niech się wezmą, za te szroty z chińskimi zenonami z allegro co na wysokość 3 piętra nawalają.

  Odpowiedz
  IP: 5.226.xx3.xx5 
 • +3

  Gonzo_gość

  22.11.2018, 06:59

  Led

  Oraz za te kolorowe led w światłach pozycyjny i te do jazdy dziennej made in china

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx5.xx0 
 • -1

  słoń_gość_gość

  22.11.2018, 09:53

  niestety...chińskie xenony i ledy z alliexpress...to jakiś dramat. A już w ogóle...przekonanie, że DRL wystarczą...jakby się ludzie bali dodatkowych rachunków za prąd...ludzie...myślcie...może i bajka o oszczędności paliwa ma w sobie odrobinę prawdy...ale za te przysłowiowe 3 litry w roku...oszczędność nie nadrobi dzwona...jeśli ktoś w was wjedzie...bo dziadkowozy oświetlone są lampeczkami za 10 zł...made in DRL. Tych akurat bym karał...

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx3.xx9 
 • gwajer_gość

  24.11.2018, 12:32

  Nareszcie, czas wziąć się za jednookich.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx5.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.