Przedszkolaki grały w warcaby

W zabawie wzięło udział trzydzieścioro dzieci (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Przedszkolaki grały w warcaby
Doskonała zabawa, radość z wygranych i gra na godnym przedszkolaka poziomi - tak można by opisać atmosferę panującą na listopadowej edycji rozgrywek przedszkolaków w grze w warcaby.

W środę, 18 listopada, odbył się Powiatowy Turniej Warcabowy Przedszkolaków z okazji Święta 11 Listopada - Dnia Niepodległości, organizowany przez Parafialny Klub Sportowy "Fara". Jest to, tradycyjnie jak co roku, druga edycja (pierwsza organizowana z okazji 3 Maja) konkursu, w którym przedszkolacy mogą spróbować swoich sił w rozgrywkach warcabowych.
W tym roku w konkursie uczestniczyły dzieci z dziesięciu przedszkoli z Tczewa i okolic. W sumie trzydzieścioro dzieci. Otwarcia turnieju dokonał ks. prałat Piotr Wysga, życząc zawodnikom udanej zabawy, natomiast trenerom przygotowującym dzieci, dyrektorom placówek, sędziom i rodzicom podziękował za opiekę nad pociechami. Ksiądz prałat dodał też, że cieszy się iż prezesem klubu, który zorganizował turniej jest Witold Sosnowski, starosta tczewski, ponieważ dzięki temu turniej może szczycić się powiatową rangą.

- Cieszę się, że przyjęliście zaproszenie na nasz kolejny turniej - powiedział prezes klubu Witold Sosnowski - mam nadzieję, że będzie to dla Was okazja do miłej rozrywki. Życzę przyjemnej zabawy i owocnych wyników.

W czasie eliminacji, podczas których przedszkolacy rozgrywali gry z kolejnymi uczestnikami zabawy, sędziami czuwającymi nad zasadami gry była młodzież z Zespołu Szkół Katolickich z Tczewa, działająca w Stowarzyszeniu Rodzina Kolpinga. Natomiast organizatorami imprezy i sędziami czuwającymi nad zapewnieniem przedszkolakom udanej zabawy byli członkowie klubu "Fara".

Po zakończeniu ostatnich rozgrywek dzieci, które walczyły o pierwsze miejsce, Prałat Piotr Wysga, starosta Witold Sosnowski i radny Mirosław Kaffka przeprowadzili konkurs - niespodziankę, który polegał na odszukaniu ukrytych na sali odpowiedzi na pytania, dotyczące Święta Niepodległości. Dzieci chętnie wzięły w nim udział i wykazały się wiedzą (i oczywiście sprytem) na zadawane pytania. Najlepsi znawcy faktów dotyczących 11 Listopada uhonorowani zostali przez Księdza Prałata i Starostę gratulacjami i upominkami.

Po ostatecznym wyłonieniu najlepszych graczy turnieju Ksiądz Prałat i Starosta wręczyli nagrody za uczestnictwo w turnieju oraz nagrody dla najlepszych czterech graczy. I miejsce w rozgrywkach zdobyła Ewa Zalewska z Ekologicznego Przedszkola Niepublicznego "Jodełka" z Tczewa, II miejsce zajął Oskar Gerowski z Oddziału Przedszkolnego ze Swarożyna, II miejsce zajął Wiktor Łosiak z Przedszkola Niepublicznego "Chatka Puchatka" z Tczewa, IV miejsce zajął Filip Madeja z Przedszkola nr 8 w Tczewie.

Klub Sportowy "Fara" swoją działalnością obejmuje dzieci i młodzież z Tczewa, funkcjonując na tym polu prawie dziesięć lat. Założyciele stowarzyszenia, którego przewodniczącym jest obecny starosta Witold Sosnowski, za swój główny cel postawili sobie propagowanie i umacnianie zdrowych zasad współzawodnictwa, które polega na planowaniu i organizowaniu życia sportowego dzieci i młodzieży. Inicjatywy podejmowane przez Klub Sportowy sprzyjają rozwijaniu uzdolnień dzieci i młodzieży w warunkach pozaszkolnych, bez stresów związanych z codziennymi obowiązkami w ciągu roku. Poprzez prowadzone przedsięwzięcia uczestnicy uczą się odpowiedzialności, współpracy w grupie, tolerancji, wiary w siebie, a przede wszystkim zdobywają pasję. Realizacja zadań podejmowanych w ramach prowadzonej przez Klub Sportowy "Fara" odbywa się w obiektach sportowych w Tczewie( hale sportowe, boiska) w ramach działających w Klubie sekcji:
• sekcja piłki nożnej:
- grupa młodsza (szkoła podstawowa),
- grupa starsza (gimnazjum i liceum),
• sekcja koszykówki chłopców i dziewcząt,
• sekcja tenisa stołowego
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • czytelnikTCZ_gość

  20.11.2009, 09:51

  przedszkolaki

  No proszę jak ładnie Przedszkolaki się bawią :) Więcej powinno być takich zabaw.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx5.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.