W styczniu czas na trsowy - emisja kolejnych lokalnych dukatów

Trsowy trafią do obiegu w styczniu 2010 roku (fot. UM Tczew)
Tczew - W styczniu czas na trsowy - emisja kolejnych lokalnych dukatów
Były 4 dersławy, teraz kolekcjonerzy i mieszkańcy grodu Sambora będą mogli zaopatrzyć się w 4 trsowy. Będzie to drugi z serii dukatów lokalnych emitowanych przez tczewski magistrat z okazji jubileuszu 750-lecia nadania praw miejskich.

Moneta trafi do obiegu 1 stycznia 2010 r. i będzie można się nią posługiwać przez trzy miesiące w wybranych punktach handlowych i usługowych.

- Mamy już projekt dukata, przygotowany przez Mennicę Polską, według koncepcji Biura Promocji UM w Tczewie. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Urzędu Miasta - Dukat 4 trsowy wart będzie 4 zł. Zasady dystrybucji będą podobne jak w przypadku 4 dersławów. Do Tczewa trafi 20 tys. monet. W czerwcu 2010 r. wyemitowany zostanie ostatni z serii dukatów lokalnych - 4 sambory.

Nazwa dukata "trsow" nawiązuje do jednej z pierwszych nazw Tczewa. Na awersie znajduje się wizerunek średniowiecznego grodu, otoczonego murami obronnymi, rewers jest taki sam jak w przypadku 4 dersławów, pierwszego z dukatów okolicznościowych, które znajdowały się w obiegu od początku czerwca br. Znajduje się na nim współczesny tczewski gryf i logo 750-lecia miasta.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Rogi

    04.10.2009, 23:13

    Ostatnia linijka "wspłczesny" do poprawki. Ale już tego nie dodawajcie. ;) Dziękujemy, tcz.pl

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia