W całym powiecie odwołane imprezy kulturalne i sportowe

Na znak żałoby opuszczono flagi (fot. tcz.pl)
Tczew - W całym powiecie odwołane imprezy kulturalne i sportowe
Cały naród pogrążony jest w żałobie po sobotniej katastrofie w Smoleńsku, w której zginęła cała polska delegacja z parą prezydencką na czele. W związku z tragedią również w powiecie tczewskim odwołano szereg imprez kulturalnych i wydarzeń sportowych.

Do zakończenia żałoby narodowej flagi państwowe na budynkach użyteczności publicznej będą opuszczone do połowy masztu i przepasane kirem. Odwoływane są imprezy rozrywkowe i sportowe. W powiecie tczewskim starosta Witold Sosnowski odwołał m. in.:

• IX Pomorski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych w Gniewie, który miał się odbyć dnia 14 .04.2010 r.,
• Zlot Klubów Europejskich, który miał się odbyć w Tczewie w dniach 15-17.04.2010 r.,
• Uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego "Moje boisko - Orlik 2012", zaplanowane na dzień 16.04.2010 r.,
• Integracyjne spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Tczewskiego w Swarożynie, które miało się odbyć dnia 17.04.2010 r.,
• Spotkanie Samochodów Terenowych zaplanowane na dzień 17 kwietnia 2010 r.

Również Centrum Kultury i Sztuki informuje, że w związku z żałobą narodową, wszystkie imprezy kulturalne oraz spotkania sekcji zainteresowań są odwołane do dnia 17.04.2010r. Powiatowy Ośrodek Sportu także wstrzymuje przedsięwzięcia sportowe przewidziane na ten tydzień. Nie odbędą się też rozgrywki II kolejki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Marszałek Województwa Pomorskiego oficjalnie zezwolił natomiast na przeprowadzenie Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości w dniu 14.04.2010 r. (w godz. od 10.00 do 14.00).

Zobacz materiał wideo:

Tczew w żałobie
Zginął prezydent RP - odeszło wielu znanych i cenionych Polaków - wszyscy lecieli feralnym samolotem nad groby Katynia. Jak wygląda Tczew w żałobie po sobotniej katastrofie pod Smoleńskiem?
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -1

  Arsen Lupin(ek)_gość

  13.04.2010, 19:08

  żałoba..i brak flag...

  ...w wielu miastach , miasteczkach i wsiach urzędy zrobiły więcej niż powinny a w Tczewie?Brak słów..Jedna flaga przy starostwie i kilka przy urzędzie. W takim momencie, kiedy ta tragedia dotknęła cały nasz naród mniej lub bardziej osobiście tych flag powieszonych z tzw."urzędu" powinno być więcej. Zastanawiające jest ,że zwykli obywatele mają większy szacunek dla zmarłego tragicznie Prezydenta, jego żony i wszystkich , którzy zginęli niż osoby , które pracują w magistracie czy innych panstwowych urzedach. Czyżby zakupienie albo uszycie flag było aż takim problemem???

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx0.xx9 
 • -1

  POPIERAM_gość

  13.04.2010, 22:11

  POPIERAM

  Popieram wypowiedź uzytkownika Arsen Lupin(ek) ! Flagi na czas żałoby powinny byc pozawieszane na lampach tak jak na 3 maja albo inne święta narodowe! Jestem bardzo rozczarowany tym, kiedy przejeżdżając rondem zobaczyłem tylko 1 flagę przy urzędzie! Wstyd, już niektórzy ludzie mają większe poczucie patriotyzmu niż włądze Tczewa.... Ehhh flagi są zakupione przez władze bo były już w poprzednich latach wywieszane tylko nikomu sie nie chciało co ? Żałoba narodowa a władze nic... 1 flaga przy urzędzie to trochę mało zważywszy z jakim wydarzeniem mamy do czynienia...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx0 
 • -1

  Popieram_gość

  14.04.2010, 10:12

  również popieram Wasze zdanie

  Nasi "drodzy" Włodarze! Wywieście te flagi, wszystkie jakie macie!!!

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx9.xx5 
 • -1

  POLKA_gość

  14.04.2010, 13:55

  GDZIE TE FLAGI?

  POPIERAM przedmówców!jak był mecz Polski to flagi były w całym Tczewie i w każdym oknie i we wszystkich wieżowcach powywieszane,a teraz już flagi się zgubiły?Tczewianie jesteśmy POLAKAMI!!!!!!!

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx8.xx1 
 • -1

  hehehe

  15.04.2010, 10:14

  ...

  Kołobrzeg, Słupsk, Gdynia, Poznań - wszędzie biało-czerwono, tylko Tczew jakoś skromnie ...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.