"Budujemy sportową Polskę" - Tczew wyróżniony

lodowisko (fot. tcz.pl)
Tczew - "Budujemy sportową Polskę" - Tczew wyróżniony
Tczew został wyróżniony honorowym medalem Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej. Jest to dowód uznania inicjatywy, aktywnego zaangażowania i wysiłku zakończonego budową na terenie gminy ogólnodostępnego sztucznego lodowiska w ramach II edycji programu "Biały Orlik".

Medale przyznane zostały 28 marca w Spale, otrzymało je 60 miast, które podjęły się wybudowania zimowego Orlika. W imieniu samorządu miasta Tczewa, wyróżnienie odebrał Zenon Drewa, wiceprezydent Tczewa.

- Tczewskie lodowisko otwarte zostało pod koniec grudnia 2011 r. przy Szkole Podstawowej nr 11. W ciągu dwóch miesięcy funkcjonowania skorzystało z niego około 20 tysięcy osób. - mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie.

Być może w następnym sezonie zimowym lodowisko zostanie otwarte na terenie kanonki. Nowa lokalizacja miałaby pozwolić uniknąć skarg mieszkańców żalących się na hałas dobiegający z lodowej tafli. Urzędnicy muszą jednak ustalić, czy można zmienić lokalizację lodowiska dofinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zgodnie z założeniami rządowego programu obejmującego budowę składanych lodowisk sezonowych, lodowa tafla powinna bowiem znajdować się na terenie kompleksu sportowego, powstałego w ramach programu "Moje Boisko-Orlik 2012". Dodajmy, że przenośne lodowisko kosztowało ok. 735 tys. zł.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +2

  _gość

  11.04.2012, 07:56

  Nagrodę za białego orlika dostali, słuszna i pożyteczna inicjatywa. Jednocześnie likwidują dodatkowe godziny w-f dla dzieci, które chcą być aktywne. W urzędzie wpadli na pomysł, że trzeba oszczędzać i dzięki takim cięciom nasz tczewski guru zaoszczędzi około 80 tyś. zł. Ciekawe ile trzeba będzie w przyszłości wydać pieniędzy na rehabilitację albo okulistę dla tych dzieci. Przypominam, prezydentowi, że w zeszłym roku zakopał na placu Hallera 700 tyś, a więc kwotę która wystarczyłaby na 9 lat zajęć dodatkowych dla dzieci. Nie wiem ile wydali na tą wspaniałą drogę w ciągu ulicy Chopina (przepiękny bruk). Następna bardzo trafna inwestycja na ulicy Zamkowej (stary dom rozebrany prawie do zera, a następnie pobudowany od nowa na cel świetlicy środowiskowej - koszt 350 - 400 tyś., a co najciekawsze pracownicy, którzy tam pracują skarżą się na ciasnotę. Nasz jaśnie oświecony prezydent troszeczkę się przeliczył w zapędzie rewitalizacyjnym Starego Miasta nie tędy droga. Ciekawe ile dokładnie kosztuje nas ten chory pomysł na uczestnictwo w programie GOM. Mam nadzieję, że radni z PNP pójdą po rozum do głowy i zaczną myśleć, a nie tylko wykonywać bezkrytycznie polecenia swojego guru, który w odpowiednim czasie ich zostawi na lodzie, bo taki ma charakter.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx6.xx1 
 • +1

  Tczew !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!_gość

  11.04.2012, 10:43

  sportowy

  Pomóżmy dzieciom z Tczewa i weźmy udział w akcji Nivea !!!. TO WIELKA SZANSA DLA MŁODYCH PIŁKARZY ! JUŻ TERAZ ODDAJ SWÓJ GŁOS: http://www.szkolkinivea.pl/nursery/1408.html

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx3.xx6 
 • Kuba_gość

  11.04.2012, 21:45

  ;

  Tak zlikwidować klasy sportowe w gimnazjach, to jest właśnie sport? gdzie tu jest sens? "Budujemy sportową Polskę" - Tczew wyróżniony - odrzucie ten pomysł bo z 5,-10 lat nie będzie sambora nie będzie niczego

  Odpowiedz
  IP: 83.23.xxx.xx1 
 • mlin_gość

  11.04.2012, 22:59

  Nie ma to jak odbierać nagrody... ale jeszcze lepiej odbierać dzieciakom sksy. Gratulacje dla P. Drewy, pomysł masakryczny, a pamiętam czas kiedy to Pan namawiał nas na uczestnictwo w dodatkowych zajęciach sportowych.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx9.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.