Przyjdź podzielić się opłatkiem

Na tczewian będzie czekać kilka tysięcy opłatków (fot. tcz.pl)
Tczew - Przyjdź podzielić się opłatkiem
Samorząd miasta Tczewa przy współudziale Kurii Diecezjalnej w Pelplinie oraz Starostwa Powiatowego zaprasza wszystkich mieszkańców Tczewa i okolic na spotkanie wigilijne - w niedzielę 20 grudnia o godz. 15.00 w Parku Kopernika.

Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców grodu Sambora do wspólnego łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. Na wszystkich przybyłych będzie czekać wigilijny poczęstunek przygotowany przez tczewskich gastronomików, piekarzy, cukierników oraz organizacje charytatywne i młodzież naszego miasta. Na tę uroczystość przygotowano 12 tysięcy opłatków i ok. 3 ton żywności.

- W ubiegłym roku w spotkaniu uczestniczyło ok. 6 tys. tczewian, a z roku na rok jest ich więcej. Spotkanie potrwa około dwóch godzin. Tradycyjnie rozpoczną je życzenia oraz błogosławieństwo biskupa diecezjalnego. Ci uczestnicy, którzy przyjdą już o godz. 15.00 otrzymają w prezencie specjalnie przygotowane śpiewniki, zawierające około 50 kolęd. Rozdawane będą też informacje dotyczące wigilijnej tradycji. Atrakcją dla dzieci będzie żywy żłóbek, jasełka. Nie zabraknie występów chórów, zespołów wokalnych, scholi. Dzięki coraz liczniejszemu gronu darczyńców, tczewskich restauratorów, piekarzy, cukierników przygotowany zostanie poczęstunek dla kilku tysięcy osób. - wyjaśnia Małgorzata Mykowska z Biura Promocji tczewskiego magistratu.

Spotkanie organizuje samorząd miasta Tczewa przy współudziale Kurii Diecezjalnej w Pelplinie oraz Starostwa Powiatowego.
Tczewscy harcerze przekażą nam Ogień Betlejemski, który będzie można zabrać do domu. Miejskie Wigilie stały się już tradycją w Tczewie - zapoczątkował je samorząd miasta w 2003 r. i od tej pory odbywają się co roku. Każdego roku uczestniczy w nich kilka tysięcy osób.
Drukuj
Prześlij dalej