Kiedy odpoczniemy od pracy w 2011 roku?

W nowym roku nie odbierzemy wolnego za sobotnie święto (fot. tcz.pl)
Tczew - Kiedy odpoczniemy od pracy w 2011 roku?
Nowy, 2011 rok, dopiero się zaczął, ale zapobiegliwi już sprawdzają, jak można zorganizować sobie wypoczynek podczas długich weekendów. W tym roku rozkład dni wolnych od pracy nie jest najlepszy, ale przy odrobinie fantazji zdołamy poleniuchować.

Po Nowym Roku uprawnienie dodatkowego dnia wolnego, w zamian za święto przypadające w sobotę, zniknęło na rzecz wolnego od pracy święta Trzech Króli (6. stycznia). Do tej pory możliwość ubiegania się o wolny dzień wynikała z art. 130 kodeksu pracy i dotyczyła osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę. Jednak nowe przepisy jeszcze w styczniu planuje zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Co z tego wyniknie, zobaczymy.

Kiedy wypadają kolejne wolne od pracy dni? Po styczniowym święcie Trzech Króli następny wypoczynek czeka nas dopiero 24 i 25 kwietnia podczas Świąt Wielkiej Nocy. Szansa na długi weekend pojawia się w maju - 1 maja wypada w niedzielę, zaś Święto Konstytucji 3 Maja we wtorek - wystarczy jeden dzień urlopu i czekają nas cztery dni wypoczynku. Kolejny przedłużony weekend czeka nas w czerwcu - w czwartek 23. obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. W sierpniu do pracy nie pójdziemy w poniedziałek 15. sierpnia - to święto Wniebowzięcia NMP. W listopadzie czekają nas dwa długie weekendy - 1. listopada to wtorek, zaś 11. listopada piątek. Niezbyt szczęśliwie wypadają w 2011 roku święta Bożego Narodzenia - wigilia w sobotę, 25. grudnia to niedziela, zaś drugi świąteczny dzień to poniedziałek.

Wolne w 2011 roku

- 1 stycznia, sobota, Nowy Rok
- 6 stycznia, czwartek, Święto Trzech Króli
- 24 kwietnia, niedziela, Wielkanoc
- 25 kwietnia, poniedziałek, drugi dzień Wielkanocy
- 1 maja, niedziela, 1 Maja - Święto Pracy
- 3 maja, wtorek, Święto Konstytucji 3 Maja
- 12 czerwca, niedziela, Zesłanie Ducha Świętego - Zielone Świątki
- 23 czerwca, czwartek, Boże Ciało
- 15 sierpnia, poniedziałek, Wniebowzięcie NMP
- 1 listopada, wtorek, Dzień Wszystkich Świętych
- 11 listopada, piątek, Narodowe Święto Niepodległości
- 25 grudnia, niedziela, Boże Narodzenie, pierwszy dzień świąt
- 26 grudnia, poniedziałek, Boże Narodzenie, drugi dzień świąt
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • -2

  ProxX

  03.01.2011, 07:28

  I co z tego jak wypadają aż 3 niedziele (wielkanocy oczywiście nie liczę) a dostałem 1 nowy. W tym roku ktoś mnie wykiwał i nikt mi za te dni wolnego nie odda. Szkoda

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  doProxx_gość

  03.01.2011, 08:52

  doProxx

  wolne dostawało sie za sobotę w którą wypadało święto za niedziele nic nie było

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx7.xx9 
 • -4

  _gość

  03.01.2011, 09:43

  Oj proxx, jak nie wiesz to nie mów. Dostałbyś wolne za święto przyapdające w sobotę (czyli 1 dzień wolnego bo tylko jeden raz przypada w sobotę). Zamiast tego dostałeś wolne 6 stycznia- trzech króli. Więc wychodzi na to samo. Może w następnych latach będziesz miał 1 albo 2 dni wolnego mniej, ale to chyb nie jest katastrofa prawda ? szczegolnei ze gospodarka zyska.

  Odpowiedz
  IP: 87.205.xx1.xx2 
 • +2

  yo!3k

  03.01.2011, 10:58

  wlasnie proxx:P najpierw zacznij pracowac, a pozniej zalowac:D i niektorzy (duza liczba) ciesza sie nawet z niedzieli bo wtedy by rowniez pracowali:)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -2

  taschoon

  03.01.2011, 12:18

  Ja ciągle nie rozumiem jak za dzień wolny /sobota/ gdzie przypadało święto dawali dzień wolny w tygodniu. Mnie się nikt nie pyta czy chcę mieć wolne a pracuję jak to mówią "piątek świątek". Jeżeli dzień świąteczny wypada w dzień wolny od pracy to pech a nie jeszcze za to wybierać sobie wolne w tygodniu. Chcieli wolne 3 króli to mają i dobrze, że nie mogą brać wolnego za i tak wolne dni, bo kiedy mam załatwić sprawy w urzędach jak w końcu wszystko by pozamykali. Ulice zasypane śniegiem wszystko się wali a marudzą, że chcą wolne za... wolną sobotę.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.