Ciężarówką na podwójnym gazie

(fot. mat. prasowe)
Tczew - Ciężarówką na podwójnym gazie
Miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu i prowadził ciężarówkę. Kierowca, który był jednocześnie przedsiębiorcą, wykonywał przewóz drogowy z naruszeniem szeregu przepisów. Inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali pijanego kierowcę do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. Oprócz tego będą prowadzili postępowanie administracyjne wobec przewoźnika.

We wtorek (17 maja), na odcinku krajowej "dziewięćdziesiątki" w miejscowości Jeleń (pow. tczewski), patrol ITD zatrzymał do rutynowej kontroli samochód ciężarowy z przyczepą. Za kierownicą pojazdu siedział przedsiębiorca, który osobiście wykonywał krajowy przewóz drogowy rzeczy.

- Gdy inspektorzy pobierali wymagane dokumenty od kierowcy, poczuli woń alkoholu z kabiny ciężarówki. Mężczyzna zachowywał się też dość nerwowo. Badanie alkomatem wykazało 1,05 promila alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Mężczyzna w rozmowie z inspektorami powiedział, że minionej nocy wypił kilka drinków z alkoholem przed spaniem. W trakcie dalszych czynności kontrolnych stwierdzono również, że kierowca popełnił szereg naruszeń dopuszczalnych norm czasu pracy. Oprócz tego transport drogowy wykonywany był na podstawie niewłaściwych uprawnień przewozowych. Przedsiębiorca miał jedynie zaświadczenie na przewozy drogowe na potrzeby własne, a w tym przypadku powinien posiadać licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego rzeczy. - wyjaśnia WITD
.

Stwierdzono również, że od 16 stycznia 2022 r. przyczepa nie miała ważnych badań technicznych. Nietrzeźwy mężczyzna został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. Nie uniknie też odpowiedzialności finansowej za naruszenia przepisów ustawy o transporcie drogowym. Wobec przedsiębiorcy będzie prowadzone postępowanie administracyjne.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +2

  qq_gość

  18.05.2022, 10:31

  eee redaktorek . W Jeleniu nie ma żadnej "dziewięćdziesiątki"

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
 • +3

  ..._gość

  18.05.2022, 12:05

  Skopiował.

  Bezmyślnie. Powielił błąd. Takie są wolne media.

  Cytuj
  IP: 188.147.xx1.xx4 

  Jeleń_gość

  18.05.2022, 12:52

  Droga na Kwidzyn ma numer 90 - i przebiega administracyjnie na granicy sołectw Jeleń i Rakowiec.

  Cytuj
  IP: 193.200.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.