Trwa projekt, który ma pomóc bezrobotnym

PUP realizuje zadanie od 2008 roku (fot. tcz.pl)
Tczew - Trwa projekt, który ma pomóc bezrobotnym
Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w 2010 roku już po raz kolejny realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego. Środki finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego są przeznaczone na realizację projektu systemowego, mającego na celu poprawę sytuacji osób bezrobotnych, zwiększenie ich szans na znalezienie zatrudnienia oraz udzielenie wsparcia w zakładaniu własnej firmy.

Wsparcie w ramach projektu skierowane jest 551 osób bezrobotnych, w tym do 409 nowych osób, które rozpoczną udział w tym roku, 52 kontynuujących swój udział poprzedniego oraz 90 osób, dla których w 2010 roku zostaną wypłacone należności za 2009 rok. W ramach zadania realizowane będą staże (100 nowych osób + 46 osób kontynuujących z 2009r.), szkolenia (230 osób) oraz rozdane zostaną jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej (129 nowych osób + 6 osób kontynuujących z 2009r.). Istnieje także możliwość refundacji kosztów dojazdu uczestnikom projektu na staż zawodowy, czy szkolenia.

- Beneficjenci ostateczni projektu to 551 osób bezrobotnych z terenu powiatu tczewskiego zarejestrowanych w PUP w Tczewie, w szczególności osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, czyli m. in. bezrobotna młodzież do 25 roku życia, osoby długotrwale bezrobotne, bezrobotne kobiety, osoby starsze po 50 roku życia, niepełnosprawni, osoby bezrobotne bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego, a także dodatkowo zamieszkujące tereny wiejskie powiatu tczewskiego. Grupę docelową stanowić będą w co najmniej 30 proc. osoby posiadające miejsce zamieszkania (w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego) na terenie województwa pomorskiego, należące wyłącznie do jednej i/lub więcej z poniższych grup - osoby długotrwale bezrobotne, kobiety powracające oraz wchodzące po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci, osoby do 25 roku życia, osoby niepełnosprawne; po 45 roku życia; zamieszkujące w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich oraz mieszkańcy miast do 25 tys. mieszkańców zamierzające podjąć zatrudnienie w obszarach niezwiązanych z produkcją roślinną i/lub zwierzęcą. - wyjaśnia Elżbieta Płóciennik, dyrektor PUP w Tczewie.

Projekt "Fundusze unijne szansą na wzrost zatrudnienia w powiecie tczewskim" jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych. Projekt jest kontynuacją projektu zapoczątkowanego w 2008 roku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +3

  hehehe

  29.03.2010, 10:03

  ...

  znajoma już od kilku miesięcy czeka, chodzi i się dopytuje i co ? i nic ...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +3

  ted_gość

  29.03.2010, 12:15

  no jestem ciekaw czy w tym roku totalizator "totoPUP" wylosuje dla mnie szkolenie ;] jak na razie od trzech lat jestem pechowcem ;/ "bezrobotna młodzież do 25 roku życia" umiesz liczyć licz na siebie :)

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx3.xx3 
 • +3

  hehehe

  29.03.2010, 15:36

  ...

  a może jakoś zweryfikować przydzielane miejsca w szkoleniach ? skoro PUP wybiera te a nie inne osoby - to może określi jakie wymogi należy spełniać (poza byciem rodziną, znajomymi itp.) aby się zakwalifikować, wiadomo miejsc jest mało, ale przydział powinien być sprawiedliwy, bez względu na koneksje ...

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
 • gość_gość

  29.03.2010, 19:31

  hihi

  to chyba wygrałam w totoPUP bo rodziną nie jestem ani nawet znajomą.

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx6 
 • amicus_gość_gość

  30.03.2010, 20:31

  PUP farsa

  Dotacje mogą pomóc ludziom planującym założenie własnej działalności, to prawda. Z drugiej strony, z autopsji mogę z całą pewnością stwierdzić, że urzędnicy PUP, którzy oczywiście lepiej znają się na prowadzeniu działalności skutecznie doprowadzą do bankructwa każde przedsięwzięcie, które wymagałoby z ich strony inicjatywy. Terminy odpowiedania na pisma trwają ponad miesiąc, co jest parodią. Nie potrafię zrozumieć jak można w ciągu niemal dwóch miesięcy nie odpowiedzić na ważne pismo, w którym nie ma żadnych dodatkowych stron, a jak już łaskawie odpowiedzą to petentowi nie przysługuje żadne odwołanie. Dla tych którzy chcą skorzystać z tego typu dotacji radzę przemyśleć taki ruch bo może się skończyć bardzo źle. Jest to kolejna instytucja która dowodzi, że działając w takim tempie i taką skutecznością jest tylko ciężarem dla budżetu Państwa, czyli nas podatników. Wszytstkim młodym ludziom dam radę - wyjedźcie z tego chorego kraju, nie czekajcie na pomoc, która nie nadejdzie. Tyle...

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx4.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.