Drzewa pamięci dla harcerskich bohaterów

Sadzenie drzew pamięci (fot. LOT Kociewie)
Tczew - Drzewa pamięci dla harcerskich bohaterów

zobacz galerię zdjęć: 3
Na tczewskim osiedlu Suchostrzygi zasadzono Drzewa Pamięci. Graby będą upamiętniać czworo harcerzy związanych z naszym miastem i Kociewiem - Hannę Hass, Huberta Jan Stangenberga, Władysława Jurgo i Kazimierza Piechowskiego.

Organizatorem przedsięwzięcia była Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie:

- Tczewscy harcerze z Hufiec ZHP Tczew, młodzież z Gimnazjum w Subkowach razem z Mirosławem Pobłockim - Prezydentem miasta Tczewa oraz Mirosławem Augustynem - Starostą Tczewskim posadzili 4 graby. Później pojechaliśmy rowerami przez miasto "śladami bohaterów" oraz zapaliliśmy znicze przy obelisku harcerskim w parku... CZEŚĆ ICH PAMIĘCI! Jeśli ludzie dzielą się na takich, którzy chcą zmieniać świat i na takich, którzy to robią, to bez wątpienia nasi harcerze należeli do tych drugich. Branie odpowiedzialności za świat wokół siebie, nie czekając na innych, aktywność społeczna i aktywizowanie społeczności, czynna niezgoda na niesprawiedliwość to bezsprzecznie cechy, które posiadali. Byli młodymi ludźmi, którzy od siebie wymagali, kiedy inni nie wymagali. Byli wierni swoim ideałom, ideałom harcerskiej służby. Byli silnymi charakterami... - relacjonuje LOT Kociewie na portalu społecznościowym.

Z życiorysami harcerzy można zapoznać się tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • optymista_gość

  16.05.2019, 10:42

  Drzewa

  Jeżeli już to -" z Hufca ZHP TCZEW"- w języku polskim są słowa, które się odmienia mimo pisania z dużej litery - nie przynoście wstydu swoim polonistom.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx4.xx5 
 • gosc_gość_gość_gość

  16.05.2019, 11:49

  niescisłosci

  co do smierci pana Jurgo to zginął on na zamku w Lublinie w czasie rzezi.Ale widac znowu sie wygładza zbrodnie niemieckie .tnij.tcz.pl/?u=f80daa

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx5 
 • -1

  Piotr Kończewski_gość

  16.05.2019, 23:17

  Władysław Jurgo owszem poniósł śmierć na zamku lubelskim, ale śmierć samobójczą. Nie jest zatem uprawnione sformułowanie "zginął". Tym niemniej była to śmierć bohaterska w walce z niemieckim okupantem, w moim i nie tylko moim przekonaniu. Piotr Kończewski LOT KOCIEWIE

  Cytuj
  IP: 83.25.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.