Nietypowa zbiórka. Pomóż stworzyć "Stację Czyżykowo"

Powstaje stacja "Czyżykowo" (fot. mat. prasowe)
Tczew - Nietypowa zbiórka. Pomóż stworzyć "Stację Czyżykowo"

zobacz galerię zdjęć: 5
W wielu piwnicach i garażach znajdziemy stare, niepotrzebne rowery, rolki, hulajnogi i inne sprzęty sportowe i rekreacyjne. Można je oddać, by podreperowane trafiły do niekomercyjnej wypożyczalni sprzętów sportowych, jaką od początku czerwca pod nazwą "Stacja Czyżykowo" będzie prowadzona przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia "Gospodarcze Kociewie".

Prawie każdy ma w swojej piwnicy czy garażu rower, którym od dawna już nie jeździ lub rolki czy wrotki z których wyrosły już dzieci. Inwestować w sprzęt się nie opłaca, a wyrzucać szkoda. Dzięki akcji "Oddaj nieużywane rolki i rower" niepotrzebne sprzęty można przekazać w ręce specjalistów, którzy odpowiednio się nim zajmą i tchną w nie zupełnie nowe życie.

Organizację akcji pozyskania używanych sprzętów tczewskim społecznikom podpowiedział prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki:


- Jedno z tczewskich stowarzyszeń wystąpiło do miasta z prośbą o udostępnienie nieczynnego budynku starej przepompowni ścieków na osiedlu Czyżykowo. Inicjatywa jest ciekawa, ponieważ polega ona na uruchomieniu na terenie rekreacyjnym, realizowanym przez miasto, wypożyczalni sprzętu sportowego dla mieszkańców. Stowarzyszenie rozpoczęło pozyskiwanie sponsorów, dzięki którym będzie możliwość zakupu sprzętu sportowego, ale sądzę, że warto włączyć do akcji także naszych mieszkańców. Jeśli mamy w domu niepotrzebne już np. rowerki dziecięce, hulajnogi, rolki, czy inny sprzęt sportowy (nadal sprawny lub wymagający niewielkich napraw), warto przekazać go do wypożyczalni.


Pomysł podchwycili wolontariusze ze Stowarzyszenia, którym do akcji udało się zaprosić tczewski Zakład Utylizacji Odpadów Stałych oraz Sklep Sportowo-Wędkarski przy ulicy Jasińskiego w Tczewie. Firmy te będą pełnić punkty do których można dostarczać sprzęty, które mieszkańcy chcieliby przekazać na rzecz Stowarzyszenia "Gospodarcze Kociewie" do prowadzenia wypożyczalni "Stacja Czyżykowo".

Aby wziąć udział w akcji wystarczy oddać swój rower, hulajnogę, deskorolkę czy rolki, których już nie używasz. Stowarzyszenie odbierze go, odnowi i przekaże do wypożyczalni sprzętów.

- Twój rower czy rolki będą codziennie dawać komuś radość. Napisz lub zadzwoń do nas i dołącz do akcji - my zajmiemy się resztą, aby już od początku czerwca zaprosić do wypożyczalni, która pomoże w korzystaniu z infrastruktury na niecce rekreacyjnej na osiedlu Czyżykowo! - zachęcają organizatorzy Tomasz Kajzer i Kazimierz Mokwa.


Oddawać można:

- przeróżne rowery: dziecięce, górale, składaki, biegowe dla małych dzieci itp.
- rolki, wrotki
- hulajnogi
- deskorolki
- kaski i ochraniacze.

Dzięki pomysłowi prezydenta Mirosława Pobłockiego i inicjatywie wolontariuszy, już za kilka tygodni sprzęty przekazane w ramach akcji "Oddaj nieużywane rolki i rower" będą mogły służyć kolejnym użytkownikom.
Wolontariusze stowarzyszenia dokładnie sprawdzą kondycję dostarczonych sprzętów, wymienią zużyte części na nowe. Jeszcze przed wakacjami, odnowiony sprzęt trafi do czyżykowskiej wypożyczalni sprzętów sportowych prowadzonej przez stowarzyszenie.
Zainteresowani, by wziąć udział w akcji i oddać swój sprzęt, mogą dzwonić pod numer telefonu: +48 58 735 31 36 bądź kontaktować się przez profil na Facebooku "Stacja Czyżykowo" www.facebook.com/stacjaczyzykowo .

Punkty zbiórki:

- Zakład Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie, ul. Rokicka 5A - w wyznaczonych godzinach działania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych od poniedziałku do soboty;
- Budynek wypożyczalni - dawna przepompownia ścieków przy ul. Konarskiego przy niecce czyżykowskiej w soboty: 4, 11 oraz 18 maja w godz. od 10.00 do 12.00, tel. +48 58 735 31 36;
- Sklep Sportowo-Wędkarski przy ulicy Jasińskiego 3 B;
- odbiór osobisty przez wolontariuszy stowarzyszenia na terenie Tczewa po uprzednim ustaleniu pod numerem telefonu +48 58 735 31 36 lub e-mailem: biuro@gopodarczekociewie.pl .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +23

  Ryz8_gość

  10.05.2019, 11:12

  Dziękujemy prezydencie za ten pomysł, jest Pan wielkim człowiekiem. W dodatku myslicielem i wujkiem dobra rada. Szkoda że 123tys poszły na inne rozrywki, a nie np. Na wyposażenie tej pętli. No ale cóż, dziękujemy za świetny pomysł którym się z nami podzieliłes.

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx4.xx2 
 • +18

  juzew_z _kozenu__gość_gość

  10.05.2019, 11:40

  racja

  123 tys w błoto a teraz zbierają złom po ludziach

  Cytuj
  IP: 89.200.xx6.xx8 
  +3

  ..._gość_gość

  10.05.2019, 21:28

  ....

  Trzeba było myśleć i słuchać innych przed wyborami. Teraz to najwyżej wodą możesz popić.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx8.xx9 
 • +7

  Ja_gość

  10.05.2019, 12:17

  Yeah!!!

  Świetna sprawa. Coraz więcej ludzi/stowarzyszeń/itp. zaczyna działać samamu. Coraz więcej inicjatyw społecznych cieszy, ponieważ ludzie coraz częściej uświadamiają sobie, że jak sami czegoś nie zrobimy to nikt tego dla nas i za nas nie zrobi. Nie można tylko narzekać. Trzeba czasami się wziąć i działać.

  Odpowiedz
  IP: 158.116.xx5.xx1 
 • +10

  edi_gość_gość

  10.05.2019, 12:31

  widzę że i radny Mokwa się udziela na czyżykowie mało rozrabia na górkach może i tam założy w tym budynku hodowle ptactwa

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx7.xx9 
 • +4

  dick_gość

  10.05.2019, 13:33

  W lumpexach jest pełno tego typu sprzętu ;)

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
 • +6

  on_gość_gość_gość_gość

  10.05.2019, 13:45

  przypomne

  w ta rowerownie juz pewne pieniadze poszly ale Rumcajs madra glowa jak i pewni radni chyba zapomnieli...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • -1

  obiektywny_gość

  10.05.2019, 21:40

  Co Rumcajs tknie to spier....li wsiadł na rower Mevo i widać jaki syf niech on się już lepiej schowa jak ostatnie tygodnie był spokój nie było widać, wszędzie swoich przyd**asów wysyłał i tak trzymać nie ma obciachu.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xxx 
 • +5

  BRAJANUSZ_gość

  10.05.2019, 13:55

  A tak czekałem co z naszym centrum tczewskiego "NASA" zrobią panowie radni.....btw. Jak żyję nie widziałem by ten "Czyżykowski Park Technologiczny" był otwarty, więc 123 tys cytując klasyka "jak krew w piach". Zdjęcie Tomka i Kazika na tle budynku z trawą po pas mówi samo za siebie :P Przypominacie sobie Państwo ulotki tych panów rozdawane chwilę przed wyborami, że to niby (zaraz po wygranych wyborach) jakieś tańce hulańce, szkolenia i w ogóle wiece i inscenizacje miały się tam odbywać :) Błagam.... Panowie, po co tak oszczędnie te obietnice sypać, proponuję 500+ za każdy jednoślad u mieszkańców Czyżykowa!! Uczcie się > http://www.youtube.com/watch?v=pAwDD8VhZxU

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA