5 mln pojazdów na AmberOne podczas sezonu urlopowego

AmberGO, autostrada, bramka (fot. tcz.pl)
5 mln pojazdów na AmberOne podczas sezonu urlopowego
W tym sezonie ruch wakacyjny był o 15% wyższy niż w ubiegłym roku, ze średnim dobowym natężeniem sięgającym 81 000 pojazdów. Na ten wzrost ruchu z pewnością miało wpływ zwolnienie z opłat za przejazd AmberOne w wakacyjne weekendy.

W lipcu z AmberOne Autostrady A1 skorzystało 2 503 380 pojazdów, z czego najwięcej w sobotę 15 lipca: 97 081 pojazdów. W sierpniu ruch wyniósł 2 535 607 pojazdów, a największe natężenie przypadło na sobotę 12 sierpnia: 111 382 pojazdów, stając się nowym rekordem natężenia na AmberOne.

System AmberGO cieszy się coraz większym zaufaniem kierowców. Prawie 36% transakcji odbywa się przy wykorzystaniu systemu automatycznej płatności - to o 3% więcej w stosunku do zeszłorocznych wakacji.

- W podsumowaniu wakacji nie może zabraknąć statystyk związanych z bezpieczeństwem i wypadkowością. Wzrost o 15% w natężeniu ruchu przełożył się na nieznaczny wzrost w ilość kolizji i wypadków. W lipcu i sierpniu doszło do 148 kolizji i 11 wypadków, w których rannych zostało 14 osób. To ponad 6% więcej ilości kolizji. Na szczęście wzrost w liczbie wypadków był nieznaczny, w wakacje mieliśmy tylko 2 wypadki więcej w porównaniu z zeszłorocznym sezonem - za to z mniejszą liczbą rannych. W tym sezonie, podobnie jak w roku poprzednim, nie doszło do wypadków śmiertelnych. Najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych były: niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, niewłaściwe przeplatanie pojazdów zwłaszcza podczas manewrów wyprzedzania, zbyt mała odległość między pojazdami oraz nieuwaga kierowców. - mówi Anna Kordecka, rzeczniczka GTC.


Licz do ZERA, czyli zero wypadków na Autostradzie

Właśnie tym aspektom - przyczynom wypadków drogowych - od 3 lat poświęcona jest autostradowa wakacyjna akcja edukacyjna, pod hasłem: "Licz do ZERA". W tym roku jej cykl objął 15 weekendowych wydarzeń, w których udział wzięło ponad 3 500 Podróżnych. Podczas wakacyjnych eventów na MOPach, kierowcy sprawdzali na interaktywnej instalacji nie tylko swoje umiejętności (np. na refleksomierzu), ale też swoje przekonania, np. jak (nie)działa ludzki mózg podczas dekoncentracji smartfonem lub pod wpływem zmęczenia i podczas mikrosnu.

Bezpośrednie somatyczne doświadczenie, wzmocnione rozmową z koordynatorami eventu, wskazującymi kontekst zabawy do zachowań za kierownicą, było dla kierowców intensywnym przeżyciem. Nie sposób uciec przed efektami konfrontacji z namacalnymi dowodami swoich - niestety często mylnych - przekonań i nawyków. AmberOne liczy, że kierowcy na długo pozostaną z nową autorefleksją i wyciągną z niej wnioski. Akcja "Licz do Zera" powróci na MOPy w kolejne wakacje.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • xyz_gość

  15.09.2023, 08:56

  xyz

  Zdjęcie do tego artykułu pięknie pokazuje jak wiele ludzi nie umie czytać znaków i wjeżdża w bramki, gdzie jest tylko dla użytkowników z aplikacją ....

  Odpowiedz
  IP: 147.161.xx2.xx1 
 • uyurty_gość

  15.09.2023, 14:56

  Rozmiar ma znaczenie!!! Teraz penisa można powiększyć bez operacji i bardzo szybko, już po tygodniu poczuje różnicę. Osobiście po 2 tygodniach mój penis urósł o 6 cm długości i około 1 cm grubości, a także był silniejszy i miał więcej plemników. Naprawdę fajna rzecz, polecam każdemu spróbować.----- tnij.tcz.pl/?u=d01fd7

  Odpowiedz
  IP: 194.59.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.