Pomogą seniorom z zakupami

Zakupy w czasach zarazy (fot. Tcz.pl)
Tczew - Pomogą seniorom z zakupami
Gmina Pelplin wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie organizuje pomoc w robieniu zakupów dla osób starszych i samotnych, nie objętych kwarantanną, którzy nie mogą liczyć na pomoc bliskich i sąsiadów.

Zgłoszenia od osób zainteresowanych tego rodzaju pomocą są przyjmowane pod nr. tel. (+48) 690-160-024 od poniedziałku do czwartku w godz. 9.00-13.00. Zgłoszenia przyjmują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pelplinie, które następnie są realizowane przez wolontariuszy z Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Po przygotowaniu zakupów pracownik MOPS, skontaktuję się z seniorem celem poinformowania o koszcie zakupów i terminie dostawy.

Dodajmy, że podobną pomoc w Tczewie oferują Tczewscy Kurierzy Rowerowi. Więcej na ten temat tutaj .

Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Koronawirus
Nowy koronawirus SARS-CoV-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, brakiem smaku i/lub węchu, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2/3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, pacjenci onkologiczni, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby.
Drukuj
Prześlij dalej