Kino Konesera. "Klient"

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
17
05.2017
Środa
Tczew - Kino Konesera. "Klient"
W najbliższą środę, 17 maja o godzinie 18:30, w ramach Kina Konesera zapraszamy na film Klient.


Reżyseria: Asghar Farhadi
Obsada: Shahab Hosseini, Taraneh Alidoosti, Babak Karimi, Mina Sadati

Produkcja: Francja/Iran 2016, 125 min.
Zwiastun: http://www.helios.pl/33,Tczew/BazaFilmow/Szczegoly/film/7077/Klient

Dobry film powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie powinno rosnąć. Farhadi, twórca cenionego Rozstania, wziął sobie do serca radę Hitchcocka i dokładnie taki jest jego najnowszy tytuł: to mistrzowsko zagrany, perfekcyjnie zrealizowany thriller psychologiczny. Naprawdę zaczyna się od trzęsienia ziemi. W pierwszej scenie młode małżeństwo budzi się w środku nocy w swoim mieszkaniu w Teheranie, cały dom się trzęsie. Bohaterowie muszą się w pośpiechu ewakuować. W wyniku dramatycznego, nieprzewidywalnego rozwoju akcji ich postawy zostają wystawione na próbę. Napięcie, jakie osiąga Farhadi w finałowych minutach filmu, jest trudne do zniesienia. Jest mistrzem kina realistycznego, niepokojącego, przenikliwego. Tworzy duszną atmosferę, wytrąca swoich bohaterów z poczucia bezpieczeństwa i obserwuje, jak zachowują się, kiedy słabnie w nich samokontrola, gdy do głosu dochodzą uprzedzenia, strach i złość. Klient otrzymał na ostatnim festiwalu w Cannes aż dwie nagrody: za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską.

Zapytaj kasjera o Kartę Kina Konesera i kupuj bilety taniej!

ZAPRASZAMY


Konkurs

Mamy dla Państwa podwójne zaproszenie na film. Wystarczy, że napiszesz do nas maila z dopiskiem "Kino" - kto pierwszy, ten lepszy. Maile prosimy przesyłać na adres kontakt@redakcja.tcz.pl . W mailu należy podać imię i nazwisko. (Uwaga - pod uwagę bierzemy tylko maile wysłane jeden raz, po publikacji tego artykułu). O wygranej zostaną Państwo powiadomieni drogą mailową.

Udział w konkursie jest jednocześnie wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych, w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr. 133 poz. 883) na cele związane z konkursem

Aktualizacja

Uwaga - konkurs rozwiązany. Prosimy nie nadsyłać maili. Bilety otrzymuje:

Katarzyna JaworskaSonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej