Tylko do końca miesiąca po dodatkowe świadczenie pielęgnacyjne

MOPS w Tczewie (fot. tcz.pl)
Tczew - Tylko do końca miesiąca po dodatkowe świadczenie pielęgnacyjne
Jeszcze tylko do końca stycznia można ubiegać się o dodatkowe świadczenie pielęgnacyjne. Pomoc przyznaje i wypłaca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

W dniu 27 grudnia 2011 r., Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie ustanowienia rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od stycznia do marca 2012r. Niektóre osoby, tj. matka, ojciec lub opiekun faktyczny dziecka (tj. osoba faktycznie opiekująca się dzieckiem, która wystąpiła z wnioskiem do sądu rodzinnego oo jego przysposobienie), mające w styczniu, lutym lub marcu 2012r. prawo do świadczenia pielęgnacyjnego otrzymają dodatkowe świadczenie w wysokości 100 zł miesięcznie. Pomoc będzie przyznawana na wniosek osób uprawnionych.

- Dla wyżej wymienionych osób uprawnionych do świadczenia pielęgnacyjnego zamieszkałych na terenie miasta Tczewa dodatkowe świadczenie będzie przyznawał i wypłacał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie. Osoba mająca ustalone prawo do świadczenia pielęgnacyjnego musi w terminie do 31 stycznia 2012 r. złożyć w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie wniosek o przyznanie pomocy. - wyjaśnia Michał Kremer, Kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie - Osoby, którym świadczenie pielęgnacyjne za miesiąc styczeń, luty lub marzec 2012r. będzie przyznane po 31 stycznia 2012 r., wniosek o przyznanie pomocy powinny złożyć w terminie 7 dni od dnia, w którym decyzja o przyznaniu prawa do świadczenia pielęgnacyjnego stała się ostateczna. Wnioski złożone po upływie ww. terminów zostaną pozostawione bez rozpoznania. Pomoc będzie wypłacana w terminie wypłaty świadczenia pielęgnacyjnego.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Osoby inne niż wyżej wymienione uprawnione do świadczenia pielęgnacyjnego nie są objęte rządowym programem i dodatkowa pomoc im nie przysługuje. Szczegółowe informacje na temat dodatkowej pomocy można uzyskać w Dział Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie, pod numerem telefony (58) 532-73-90 lub na stronie internetowej ośrodka www.mops.tczew.pl .

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +1

  _gość

  16.01.2012, 14:05

  ta, a za opiekę nad babcią to już nic nie dają-chyba, że babci z renty ściągną. za to dla patologii to zawsze kilka stówek się znajdzie

  Odpowiedz
  IP: 178.42.xx2.xx5 
 • ktoś_gość

  17.01.2012, 19:24

  hmm

  to niby kto jest tą patologią w tym wypadku te niepełnosprawne dzieci czy ich opiekun który rezygnuje z zatrudnienia bez możliwości jakiegokolwiek ,, dorobienia sobie " dla szczodrych 550 zł miesięcznie na życie ?

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.