80 procent tczewian uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne

Wspólny patrol policji i straży miejskiej (fot. tcz.pl)
 80 procent tczewian uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne
Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tczewskiego to podstawowy cel, jaki stawiają sobie policjanci z tego regionu. Zgodnie z najnowszym badaniem opinii publicznej policyjna praca przynosi wymierne efekty, gdyż już 80% ludzi uznaje swoje miejsce zamieszkania za bezpieczne. "Cieszymy się z tak dobrej opinii na temat pracy służb jednak jest to przede wszystkim powód do jeszcze intensywniejszej pracy, tak aby utrzymać pozytywny trend" - mówią policjanci.



- Tczewscy policjanci intensywnie pracują, aby poczucie bezpieczeństwa było na takim wysokim poziomie. Było to możliwe między innymi dzięki licznym akcjom prewencyjnym, które realizowane są przez mundurowych na terenie naszego powiatu. Spotykamy się z mieszkańcami na debatach społecznych, czy tez konsultacjach społecznych tworząc „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. - mówi st. asp. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.

Podczas tych spotkań każdy uczestnik może wypowiedzieć się na temat pracy policjantów ze swojej dzielnicy czy też miejscowości. Te uwagi stróże prawa wykorzystują przy planowaniu służb w danym terenie.


- W I kwartale 2016 roku odnotowaliśmy również spadek liczby wypadków drogowych o 35%. Na drogach naszego powiatu od początku roku nikt nie zginął. Pozytywne też efekty przyniosły działania kontrolno-prewencyjne, które są prowadzone przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Przeprowadzone akcje ukierunkowane były przede wszystkim na kontrole prędkości i trzeźwości kierujących oraz kontrolę przewożenia pasażerów. - dodaje rzecznik.

Celem prowadzonych działań było również zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie kierującym, że piesi i rowerzyści również są uczestnikami ruchu drogowego.

- Policjanci z pionu kryminalnego również mają istotny wpływ na tworzenie poczucia bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach. W prawdzie nie są tak widoczni jak funkcjonariusze umundurowani, jednak ich rozpoznanie środowisk przestępczych ma tu zasadnicze znaczenie dla późniejszego procesu karnego i postawienia ewentualnych przestępców przed sądem. - mówi policjant.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • marzena_gość

    25.04.2016, 11:32

    psy i ich właściciele

    Cieszy mnie ta statystyka, chciałabym jednak aby w szybkim tempie powstał jakiś konkretny plan działania i zastosowano skuteczne mechanizmy obrony przed zjawiskiem zagrażających psów. Bezpańskich, nawet takich o sporych rozmiarach, jest w mieście coraz więcej. Funkcjonariusze muszą mieć środki i wypracowane procedury a nie tylko 'ręce'. Jak pokazało życie, sami są w takich sytuacjach równie bezradni jak poszkodowani, stwierdzam to z życzliwością dla tego tak potrzebnego zawodu. Jeszcze raz podziękowania dla Pani funkcjonariuszki, robiła co mogła a cóż można samymi rękoma?

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx3.xx2 
  • LUDZIK_gość

    25.04.2016, 12:34

    Bezpieczeństwo w Tczewie?/?/?

    To może oznaczać tylko jedno że policja i straż miejska nie zachodzi tam gdzie powinna  Np. ul Królowej |Jadwigi ale i nie tylko bo cała starówka to jeden wielki piąty element. Służby pojawiają się tam tylko kiedy jest wezwania , na codzień a zwłaszcza wieczorami ich tam nie ma !!!

    Odpowiedz
    IP: 95.40.xx1.xx8 
  • _gość

    25.04.2016, 15:16

    Mnie się nikt nie pytał i nikogo kogo znam

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx6.xx9 
  • Hoody77_gość

    25.04.2016, 21:42

    Bezpieczeństwo

    Nieźle Tczew bezpieczny. Policja spoko straż miejska bez komentarza.

    Odpowiedz
    IP: 66.249.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.