Na razie zima potem - marznące opady i wiatr. Gdzie dzwonić w przypadku problemów z przejezdnością?

Pług, zima, ślisko (fot. tcz.pl)
Tczew - Na razie zima potem - marznące opady i wiatr. Gdzie dzwonić w przypadku problemów z przejezdnością?
Od rana na Kociewiu pada intensywnie śnieg. Mimo, że drogowcy rozpoczęli pracę jeszcze w nocy, apelujemy o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Zima wraca na Kociewie. Intensywnie pada śnieg. Służby pracują nad usuwaniem skutków opadów. Działania związane z tzw. akcją "Zima" koordynuje Zakład Usług Komunalnych. Za stan ulic odpowiada firma Bol-Trans. W ramach zadania przedsiębiorstwo zapewnia trzy pługopiaskarki + ładowarkę, a w przypadku trudnej sytuacji ciężki pług. Z kolei chodniki, place i drogi rowerowe odśnieża ZUK, który do dyspozycji ma 18 pracowników i trzy pojazdy.

- Pługopiaskarki jeżdżą dzisiaj od trzeciej nad ranem. Z kolei chodniki odśnieżamy od szóstej. Na stanem ulic czuwają koordynatorzy, którzy na bieżąco sprawdzają stan ulic - i np. w wypadku wystąpienia marznących opadów, mogą natychmiast w dane miejsce wysłać sprzęt - informuje nas przedstawiciel ZUK.


Wszelkie uwagi można zgłaszać w siedzibie przy ul. Czatkowskiej 2e lub pod numerem tel. 58 531 64 66. Działa także całodobowy nr: 505 839 863.

Jeśli sprawdzą się zapowiedzi synoptyków, pogoda nie będzie nas rozpieszczać. W kolejnych dniach czekają nas marznące opady i podmuchy silnego wiatru.

Prognoza krótkoterminowa


Ważność od godz. 7:30 dnia 9.01.2019 do godz. 7:30 dnia 10.01.2019


W dzień zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, miejscami śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu, nad morzem deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -2°C w głębi lądu do około 2°C nad samym morzem. Po opadach atmosferycznych oraz spadku temperatury powietrza poniżej 0°C w głębi lądu możliwe oblodzenie nawierzchni dróg. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny, okresami silny 40 km/h, w powiatach zachodnich w porywach do 60 km/h, północno-wschodni.

Ważność od godz. 7:30 dnia 10.01.2019 do godz. 7:30 dnia 11.01.2019

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu, nad samym morzem deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -2°C do 1°C, nad samym morzem około 2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem początkowo porywisty, z kierunków północnych.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Lokalnie słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C, nad morzem -3°C do -1°C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.ŚREDNIOTERMINOWA PROGNOZA POGODY DLA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

10/11 - 11.01 (czwartek/piątek - piątek)
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W nocy lokalnie opady śniegu. W dzień opady deszczu, deszczu ze śniegiem, miejscami marznące opady deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5°C w głębi lądu do około -1°C nad samym morzem. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w ciągu dnia w porywach do 55 km/h, nad morzem w ciągu dnia dość silny, w porywach do 60 km/h, północny, stopniowo skręcający na zachodni.

11/12 - 12.01 (piątek/sobota - sobota)
Zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od -1°C w głębi lądu do 2°C nad morzem. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Po opadach atmosferycznych oraz spadku temperatury powietrza poniżej zera możliwe jest oblodzenie nawierzchni dróg. Wiatr umiarkowany, porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

12/13 - 13.01 (sobota/niedziela - niedziela)
Zachmurzenie duże, nad morzem większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w powiatach zachodnich w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

13/14 - 14.01 (niedziela/poniedziałek - poniedziałek)

Zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, w nocy w porywach do 55 km/h, nad morzem dość silny, w porywach do 70 km/h, w ciągu dnia stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni.

14/15 - 15.01 (poniedziałek/wtorek - wtorek)
Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Temperatura
maksymalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, pod koniec okresu nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni, stopniowo skręcający na południowo-zachodni.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • Gosc_gość_gość

  10.01.2019, 08:07

  Ulice

  A kto odpowiada za chodniki na Garnuszewskiego?Są oblodzone albo pokryte blotem posniegowym,słowem "nieprzechodnie".

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx6.xx4 
 • Ro_gość

  10.01.2019, 09:52

  Droga do rokitek to w ogole jest zapomniana...odsniezone/posypane jest do cmentarza a dalej radz sobie sam..

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx6.xx6 
 • +2

  KAMIL-BIS_gość_gość

  10.01.2019, 10:17

  ODP

  cHYBA NIE PRZECZYTAŁEŚ INTELIGENCIE ŻE ZA DROGI MIEJSKIE ODPOWIADA ZUK, ZA CMENTARZEM JEST ŁADNA TABLICA ROKITKI I ZA TO ODPOWIADA JUŻ GMINA ROKITKI TZN PRACUJĄCA NA ICH ZLECENIE FIRMA A NIE MIASTO

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.