Ten projekt ma polepszyć sytuację bezrobotnych

Zadanie ma polepszyć sytuację na rynku pracy (fot. tcz.pl)
Tczew - Ten projekt ma polepszyć sytuację bezrobotnych
Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie już po raz kolejny realizuje współfinansowany przez Unię Europejską projekt skierowany do osób bezrobotnych z powiatu tczewskiego. Środki finansowe pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego są przeznaczone na realizację zadania, mającego na celu poprawę sytuacji osób bezrobotnych, zwiększenie ich szans na znalezienie zatrudnienia oraz udzielenie wsparcia w zakładaniu własnej firmy.

Od stycznia do końca lipca br. projekt rozpoczęło 309 osób, 207 uczestników zakończyło swój udział w zadaniu, 5 osób go przerwało. Indywidualnymi Planami Działania objęto według planu 20 osób. Osoby bezrobotne w ramach projektu uczestniczyły w 2010 roku w szkoleniach z zakresu ABC małej przedsiębiorczości, w szkoleniach zawodowych, językowych oraz kursach - Podstawy obsługi komputera i Internetu, Operator walca drogowego, Samodzielny księgowy, Operator-programista CNC, Operator koparki jednonaczyniowej, Zaopatrzeniowiec, Spawacz metodą TIG, Stolarz meblowy, Cukiernik, Specjalista ds. kadr i płac, Magazynier, Kurs języka angielskiego w stopniu średniozaawansowanym, a także Asystent działu personalnego z nauką języka angielskiego.

W ramach przedsięwzięcia w tym roku realizowane będą następujące jeszcze różne formy wsparcia - staż zawodowy (120 nowych osób + 46 osób kontynuujących z 2009r.), szkolenia (274 osoby), jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej (131 nowych osób+ 6 osób kontynuujących z 2009r), Indywidualny Plan Działania (20 osób). Istnieje także możliwość refundacji kosztów dojazdu uczestnikom projektu na staż zawodowy czy szkolenia. Beneficjenci ostateczni projektu w 2010r. to 609 osób bezrobotnych z terenu powiatu tczewskiego zarejestrowanych w PUP w Tczewie, w szczególności osoby będące w szczególnej sytuacji na rynku pracy, (osoby wymienione w art.49 ustawy z dn. 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy), między innymi bezrobotna młodzież do 25 roku życia, osoby długotrwale bezrobotne, kobiety, osoby starsze po 50 roku życia, niepełnosprawni, osoby bezrobotne bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego lub bez wykształcenia średniego, a także dodatkowo osoby zamieszkujące tereny wiejskie powiatu tczewskiego.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu "Fundusze unijne szansą na wzrost zatrudnienia w powiecie tczewskim" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1 Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych". Projekt ten jest kontynuacją projektu zapoczątkowanego w 2008 roku.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -4

  TCZEWIAK5

  14.09.2010, 00:21

  Dla bezrobotnych najlepiej moim zdaniem było by właśnie własną działalność założyć bo skoro przez tyle czasu nie mogli znaleźć pracy to chyba to było by najlepszym wyjściem i dość przyszłościowym szczególnie dla osób,które nie mają "dobrych" papierów.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  Dzoni_gość

  14.09.2010, 07:28

  to jakaś farsą....

  Dla niepełnosprawnych były szkolenia? jestem zarejestrowany od ponad 2 lat i mam napisane szereg szkoleń jakie bym chciał podjąć i nic z tego nadal cisza,chodza sie podpisać i nic z tego dla Mnie nic nie mają....potrafią tylko ładnie pisać i nic więcej....w innnych woj m in zach-pomorskim nawet za darmo zrobili szkolenia prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych o to przykład http://www.zprawemjazdylatwiej.pl/ a u Nas co?? to tylko na papierku......

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx6.xx9 
 • +4

  Gość_gość

  14.09.2010, 09:44

  Działalność? A co tu w Tczewie można jeszcze otworzyć? Ludzie nie maja pieniędzy i większość takich inwestycji pod**ada i zostają tylko długi do spłacania.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx6 
 • mentos_gość_gość

  14.09.2010, 12:37

  gadanie

  UP w Tczewie nalezy omijac i to jak tylko się da! Mi proponowali szkolenie na brukarza - dodam że mam mgr. mowie 3 jezykami i mam 5 letnie doswiadczenie inzynieryjne... Jak odmowilem to grzecznie poinformowano mnie - No dla pana pracy to my nie znajdziemy, a pan jeszcze rezygnuje z mozliwosci rozwoju!!!!.... Bez komentarza

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx0.xx3 
 • -1

  x_gość

  14.09.2010, 17:40

  pup w tczewie to jedna wielka beznadzieja, wogole pupy to istytucja beznadziei , staze i inne tego typu sprawy ktore sa pozyteczne z powodzeniem moga przejac 2-3 osoby zatrudnione w urzedzie miejskim (w pupie mniej wiecej tyle osob sie tym zajmuje) reszta dzialalnosci pup DO KOSZA

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx7.xx4 
 • +2

  ALICJA_gość

  14.09.2010, 19:05

  ŻENADA!!!

  BEZROBOTNI MAJĄ CZĘSTOW WYŻSZE KWLIFIKACJE, NIŻ PANIENKI Z PUP PO ,,EKONOMIKU" , PRACUJĄCE Z POLECENIA SZWAGRA CIOCI...A WYMADRZAJĄ SIĘ, JAKBY MIAŁY DOKTORATY...

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx4.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia