Oni najładniej mieszkają

Nagrody laureatom konkursu wręczył prezydent Tczewa, Zenon Odya (fot. tcz.pl)

odbyło się
22
09.2009
Wtorek
Tczew - Oni najładniej mieszkają
W tczewskim magistracie nagrodzono właścicieli najpiękniejszych posesji. Konkurs na "Najładniej utrzymany dom, balkon, elewację, otoczenie" odbył się już dwunasty raz. Do tegorocznej edycji zgłoszono 44 domy i mieszkania. A było o co rywalizować, bo tylko dla kategorii "elewacja" pula nagród wyniosła w tym roku aż 100 tys. zł.

W ubiegłym roku organizatorzy wyodrębnili dodatkową kategorię konkursową - dotyczącą elewacji budynku na objętym rewitalizacją terenie Starego Miasta - jednak wtedy nie udało się wyłonić zwycięzcy. W roku do konkursu zgłoszono 9 elewacji (35 zgłoszeń dotyczyło pozostałych kategorii) - 7 z nich zostało nagrodzonych. Pula nagród w tej kategorii wyniosła aż 100 tys. zł.

Nadesłane zgłoszenia oceniała specjalnie powołana komisja, w której zasiedli radna Gertruda Pierzynowska, Iwona Base i Janusz Landowski z Wydziału Spraw Komunalnych UM oraz Arlena Haase-Witczak - miejski konserwator zabytków. Właścicielom najładniejszych posesji i balkonów gratulował i wręczał nagrody, prezydent miasta, Zenon Odya:

- Dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu za to, że staliście się naszymi partnerami. Poprzez udział w podobnych inicjatywach dokładacie swoją cegiełkę do poprawy estetyki miasta. Nasze cele są zbieżne - wy upiększając swoje otoczenie, robicie to dla siebie, ale jednocześnie przyczyniacie się do realizacji celu ważnego dla samorządu.

Konkurs, organizowany przez Urząd Miejski, odbył się już dwunasty raz. Właściciele najlepiej ocenionych balkonów i posesji otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe oraz wyróżnienia.


Kto najładniej mieszka?

● w kategorii budynków wielomieszkaniowych:
balkony
- I miejsce - Iwona Gaj (ul. Kasztanowa 6) oraz Sabina Nikołajuk (ul.Sambora)
- II miejsce - Barbara Kowalska (ul. Andersena 5) oraz Maria Sołtys (ul. Woj. Polskiego 29)
- III miejsce - Hanna Bahr (ul. Jodłowa 1) oraz Dorota Lis (ul. Sadowa 7).
Ponadto komisja dziękuje za udział w konkursie: Bożenie Minuth (ul. Kasztanowa 11), Teresie Jedynowicz (ul. Jedn. Narodu 27), Janinie Kosowskiej (ul. Jedn. Narodu 8), Marii i Edmundowi Pek (ul. Kard. Wyszyńskiego 35/37)
otoczenie
I miejsca nie przyznano.
II miejsce - Grażyna Garbarczyk (ul. Jedn. Narodu 32)
III miejsce - Iwona Urbańska (ul. Samborówny 5)
Ponadto komisja dziękuje za udział w konkursie: Iwonie Borowskiej (ul. Kard. Wyszyńskiego 35/37), Janowi Kaznocha (ul. Jedn. Narodu 3).

● w kategorii budynków jednorodzinnych
I miejsce - Irmgarda Winiarz (ul. Łąkowa) oraz Bogumiła i Ryszard Gdaniec (ul. Chełmońskiego)
II miejsce - Grażyna i Henryk Makowscy (ul. Królowej Bony) oraz Bożena i Marek Żywieccy (ul. Szewczyka Dratewki) oraz Katarzyna i Grzegorz Maliszewscy (ul. Pułaskiego)
III miejsce - Ewa i Jan Jączyńscy (ul. Bałdowska) oraz Krystyna Kobiela (ul. Dokerów).
Ponadto komisja dziękuje za udział w konkursie: Agnieszce i Rafałowi Lubińskim (ul. Nizinna), Teresie Kiełbratowskiej (ul. Chłodna), Gertrudzie Niedzielskiej - Kapusta (ul. Bema), Gabrieli i Romanowi Ossowskim (ul. Staszica), Krystynie i Kazimierzowi Grzegółkowskim (ul. Staszica 5).

● w kategorii: elewacja
Do konkursu przyjmowano tylko zgłoszenie elewacji budynku na obszarze rewitalizacji. Komisja przyjęła następujące kryteria oceny:
• wygląd budynku, ogólne wrażenie, w tym atrakcyjność formy i kolorystyki w kontekście otaczającej przestrzeni;
• stopień i zakres skomplikowania realizacji remontu/modernizacji elewacji;
• rodzaj i jakość zastosowanych materiałów budowlanych;
• wymiana/renowacja stolarki otworowej (okiennej i drzwiowej) – zgodność z przesłankami historycznymi.

Po przeprowadzeniu przeglądu zgłoszonych elewacji Komisja przyznała nagrody pieniężne - łącznie 100 tys. zł. Nagrodzono następujące elewacje:
- ul. Woj. Polskiego 29
- ul. Sambora 1
- ul. J. Dąbrowskiego 16a
- ul. Słowackiego 2
- ul. Paderewskiego 5a
- ul. Sobieskiego 22
- ul. Sobieskiego 23
Fot. Jedna z nagrodzonych elewacji - ul. Sobieskiego 23.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • tol_gość

  09.05.2010, 19:46

  ja

  ja mieszkam na jagiełły 1 tam jest najlepiej

  Odpowiedz
  IP: 195.215.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.