Od uderzenia pioruna spłonęła stodoła

Pożar w Gniewie (fot. tcz.pl)
Od uderzenia pioruna spłonęła stodoła
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 25. czerwca do 1. lipca zanotowano łącznie 113 zdarzeń, z czego 3 to pożary, zaś 110 to miejscowe zagrożenia.

26.06.2012 r. - Olsze, Autostrada A-1 46 km - wypadek samochodu osobowego

Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy Honda, który uderzył w barierki ochronne. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Na miejscu znajdował się już patrol drogowy Intretollu, który zabezpieczył pasy jezdni wolny i awaryjny. Ruch odbywał się pasem szybkim. Odłączono akumulator w samochodzie. Kierującemu założono kołnierz ortopedyczny i udzielono wsparcia psychicznego. Poszkodowanego przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi karetki pogotowia ratunkowego. Kierujący zabrany został do szpitala w Tczewie. Po wykonaniu czynności przez technika Policji pojazd usunięto na pas awaryjny. Jezdnie sprzątnięto z porozbijanych części karoserii. W działaniach brał udział zastęp z OSP Pelplin oraz 2 zastępy z JRG Tczew.


30.06 oraz 01.07.2012 r. - powiat tczewski

W powiecie tczewskim dwukrotnie miała miejsce burza wraz z silnymi wiatrami. Straż Pożarna wyjeżdżała na terenie całego powiatu 89 razy. Usuwanie szkód nawałnicy polegało na zabezpieczeniu konstrukcji dachowych, które uległy zniszczeniu, usuwaniu drzew z jezdni dróg na terenie całego powiatu, wypompowywaniu wody z zalanych budynków oraz dróg.

01.07.2012 r. Czarlin, ul. Leśna - pożar stodoły

W wyniku uderzenia pioruna zapalił się budynek inwentarski niedaleko budynków mieszkalnych. Spłonęła całkowicie konstrukcja dachowa wraz z sianem znajdującym się na poddaszu. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Prąd elektryczny został wyłączony samoczynnie po wyładowaniu atmosferycznym. Następnie podano dwa prądy gaśnicze wody w natarciu na palący się dach. Równocześnie ratownicy pracujący w aparatach ochrony dróg oddechowych wyrzucali siano na zewnątrz budynku, dodatkowo je przelewając prądem wody. Po całkowitym ugaszeniu przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych. W działaniach brał udział 1 zastęp OSP Swarożyn, 1 zastęp OSP Gniszewo oraz 2 zastępy JRG Tczew.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Piotr Olszewski_gość

    03.07.2012, 20:07

    róbcie ta kronikę dalej, dobra jest. szacunek.

    Odpowiedz
    IP: 83.25.xx5.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.