Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji po remoncie czeka na pacjentów

Ks. Stanisław Cieniewicz (od lewej), Marzena Mrozek i Adam Kucharek podczas otwarcia ośrodka (fot. tcz.pl)
Tczew - Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji po remoncie czeka na pacjentów
Do użytku małych pacjentów właśnie oddano kompleksowo zmodernizowany Ośrodek Wczesnej Rehabilitacji mieszczący się w budynku szpitala przy ulicy 1. Maja 2. W placówce pod okiem fizjoterapeutów, pedagogów, czy logopedów maluchy będą ćwiczyć, by pozbyć się wszelkich wad rozwojowych. Remont ośrodka kosztował około 200 tys. zł.

Placówka działała w grodzie Sambora od 5 lat, jednak warunki, w jakich przyjmowano małych pacjentów, dalekie były od ideału. Teraz udało się przeprowadzić kompleksowy remont pomieszczeń, w których przyjmowane się rehabilitowane maluchy:

- To była bardzo zaniedbana część naszego szpitala, teraz to będzie nasza wizytówka - stwierdza Janusz Boniecki, prezes Tczewskiego Centrum Zdrowia.

Z okazji oddania do użytku wyremontowanych pomieszczeń w ub. wtorek (02.03) zorganizowano uroczystość, na którą przybyło wielu gości, m. in. włodarze powiatu:

- To sukces obecnego zarządu, że dokończono realizację tego obiektu - zauważa starosta tczewski, Witold Sosnowski. - Wszyscy są zadowoleni. Załodze można pokazać, że są perspektywy - będziemy ten obiekt modernizować, uzyskamy lepszy kontrakt. Jesteśmy w części budynku, która była bardzo zaniedbana, zajęcia rehabilitacyjne były rozrzucone po całym obiekcie. Teraz mamy wszystko w jednym miejscu.

Do Tczewa przybył rownież przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, który podkreślał, że Tczew ze względu na swoje położenie, powinien stawiać na rozwój zaplecza usług medycznych:

- W tej części województwa brakuje dostępu do wysokospecjalistycznej opieki zdrowotnej. Naturalnym liderem do zbudowania silnego ośrodka na południu województwa jest Tczew. - uważa wicemarszałek, Leszek Czarnobaj.

Remont ośrodka kosztował blisko 200 tys. zł. - kwotę 40 tys. zł. na ten cel przekazała firma Eaton, resztę włożyło Tczewskie Centrum Zdrowia. W wyremontowanych salach nadal będzie działał dzienny oddział służący rehabilitacji dzieci z wadami wieku rozwojowego.

- Po klasyfikacji takiego dziecka przez lekarza specjalistę, maluch trafia do nas. Lekarz rehabilitacji dziecięcej klasyfikuje dziecko odnośnie zapotrzebowania konkretnego rodzaju rehabilitacji i poprzez indywidualnie dostosowane leczenie przez fizjoterapeutów, logopedę, psychologa, czy neurologa, dziecko przechodzi terapię. Trafiają do nas małe dzieci z wadami wieku rozwojowego, które czeka wielomiesięczne leczenie. - wyjaśnia wiceprezes TCZ, Marzena Mrozek - Chcieliśmy, żeby mali pacjenci mieli po prostu lepsze warunki. Aby mamy miały możliwość poczekania na malucha i uczestniczenia w zabiegach, by potem podpatrzone ćwiczenia móc wykorzystać podczas ćwiczeń w domu.

Leczenie jest prowadzone w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przez 5 lat działania ośrodka z pomocy specjalistów skorzystało już ok. 800 małych pacjentów, nie tylko z Tczewa, ale i z Pruszcza, Malborka, czy Kwidzyna. Placówka pomaga m. in. dzieciom z wadami postawy, czy wymowy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +7

  MIO

  05.03.2010, 17:58

  Dzięki temu że ośrodek przyjmuje pacjentów z innych miast trzeba czekać pół roku na termin. Dziecko przecież się niustannie rozwija i diagnoza wystawiona wcześniej może być nieaktualna. Miasta wkoło Tczewa potrafią znaleść pieniądze na drogie imprezy to niech też pomyślą o ośrodkach zdrowia.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • iza_gość

  06.03.2010, 18:28

  już jeden ośrodek był wybudowany córka moja tam chodziła i co się tam znajduje , biblioteka pedagogiczna . Trzeba było tamten ośrodek unowocześnić a nie otwierać nowy .

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.