Straż odnotowała już 33 wyjazdy do płonących traw

Podpalone łąki w okolicach Bajkowego (fot. archiwum - tcz45)
Tczew - Straż odnotowała już 33 wyjazdy do płonących traw
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 21. do 27. marca zanotowano łącznie 62 zdarzeń, z czego aż 47 stanowią pożary, zaś 15 to miejscowe zagrożenia.

23.03.2011 Tczew, ul. 30. Stycznia - pożar budynku magazynowego

Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki straży pożarnej zastały wydobywający się dym z części hali po byłej suszarni drewna. Strażacy weszli po drabinie nasadkowej na poddasze. Pożarem odjęta była folia izolacyjna i belka pod blachą pokrywającą dach. Zerwano część blach i izolację celem ugaszenia pożaru jednym prądem wody. W działaniach brały udział cztery zastępy PSP.

25.03.2011 Bielsk, droga wojewódzka nr 623

Skutkiem niedostosowania prędkości do warunków panujących na jezdni było uderzenie pojazdu marki VW Golf II w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowały trzy osoby. Przybyłe jednostki straży zastały uwięzionego w pojeździe kierowcę. Zabezpieczono teren działań, zakręcono zawór butli LPG i odłączono akumulator. Przy pomocy narzędzi hydraulicznych uwolniono kierowcę oraz przekazano pogotowiu. Wszystkie trzy osoby zostały przewiezione do szpitala.

Na terenie powiatu zanotowano 33 zdarzenia dotyczące podpalonych traw na nasypach kolejowych, wałach nadwiślanych, polach oraz łąkach.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • robson_gość

    29.03.2011, 20:33

    co za debile podpalają te łąki? chcecie palic trawę, to zgłoście się do jakiegoś dilera, a nie niszczycie przyrodę

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.