Zrobiłaś już mammografię?

Mammografia (fot. mat. prasowe)
Tczew - Zrobiłaś już mammografię?
Rak piersi co roku odbiera życie kilkunastu tysiącom polskich Kobiet - Mamom, Siostrom, Przyjaciółkom. Często Kobiety zbyt późno dowiadują się, że są chore - rak nie boli, w początkowym stadium nie wpływa źle na samopoczucie, dlatego Panie rzadko zadają sobie pytanie, czy ta choroba może ich dotyczyć.

Tylko regularne kontrolowanie stanu zdrowia pozwala ocenić, czy w organizmie nie zachodzą niebezpieczne zmiany chorobowe. Niestety zadowalający wynik poprzedniej mammografii nie zawsze gwarantuje, że obecnie nie zagraża nam nowotwór piersi. Bezpłatna mammografia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ pozwala to skutecznie sprawdzić.

Badanie wykonywane jest przez wyspecjalizowany i bardzo doświadczony personel medyczny LUX MED. Jest szybkie i całkowicie bezpieczne, a wielu kobietom uratowało życie. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego oceniane są przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów, a w przypadkach wątpliwych, nawet trzech lekarzy. Istotnym elementem opisu badania jest ocena porównawcza z poprzednimi obrazami, dlatego uprzejmie prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.Paniom, u których zaistnieje konieczność wykonania badań uzupełniających LUX MED udzieli wszelkich wskazówek i pomoże w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań.


Mobilna pracownia mammograficzna będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

- Swarożyn - 1 kwietnia 2019 w godzinach od 10.00 do 15.00 przy Świetlicy Wiejskiej, ul. Piastowska

- Tczew - 2 kwietnia 2019 w godzinach od 10.00 do 16.00 i 3 kwietnia 2019 w godzinach od 10.00 do 16.30 przy markecie Kaufland, ul. Kwiatowa 17

- Gniew - 11 kwietnia 2019 w godzinach od 9.00 do 16.00 i 12 kwietnia 2019 w godzinach od 8.00 do 14.00


przy Przychodni Zdrowia MEDICAL, Os. Witosa 10

- Pelplin - 19, 23, 24, 25 kwietnia 2019 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Przychodni Pelmed, ul. Wybickiego 14

Do badania uprawnione są panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

- nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
- lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Przy rejestracji telefonicznej NFZ wymaga weryfikacji uprawnień do badania na podstawie podanego numeru PESEL. Prosimy o przygotowanie dowodu osobistego przed połączeniem telefonicznym. Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • +2

  aga_gość_gość

  28.03.2019, 09:40

  co z tego

  Co z tego ,że Badania mamnograficzne są bezpłatne, jeśli nie są dostępne dla wszystkich kobiet?? Takie badania powinny być dostęne od 20 rż, wtedy to może by dało uchronić się kobiety przed rakiem piersi w odpowiednim czasie, a tak.... zbyt wiele umiera, gdyż za późno dowiadują się ,że mają raka. Do tego rak trójujemny tak szybko się pojawia i rozrasta,że badania co dwa lata to zdecydowanie za długo. W naszej służbie zdrowia jest duuużo do zmiany....

  Odpowiedz
  IP: 77.253.xx4.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.