Pomorscy strażacy kontrolują escape roomy po tragedii w Koszalinie [AKTUALIZACJA]

Drzwi
Tczew - Pomorscy strażacy kontrolują escape roomy po tragedii w Koszalinie [AKTUALIZACJA]
Po tragedii w Koszalinie trwają kontrole podmiotów prowadzących obiekty typu escape room. Na całym Pomorzu działa 36 firm prowadzących tego typu działalność. Strażacy sprawdzają także dwa obiekty działające na terenie Tczewa.

Escape room to pomieszczenie, w którym zostajemy zamknięci - aby wydostać się na zewnątrz - trzeba rozwiązać szereg zagadek. To coraz bardziej popularna rozrywka w naszym kraju. Niestety, w piątkowy wieczór w jednym z obiektów na terenie Koszalina doszło do tragedii - escape room okazał się śmiertelną pułapką dla pięciorga piętnastolatek. Po pożarze ruszyły kontrole tego typu obiektów na terenie całego kraju. Od soboty kontrole prowadzą także pomorscy strażacy. W Tczewie działają 2 takie podmioty - oba na ulicy Gdańskiej.

- Na Pomorzu działa 36 podmiotów - niektóre z nich prowadzą po kilka pokojów pod różnymi adresami. Prowadzimy kontrole - jak dotąd wstrzymano działalność jednego podmiotu działającego na terenie powiatu chojnickiego. Na terenie powiatu tczewskiego działają dwa podmioty prowadzące tego typu działalność. O dokładnych wynikach kontroli na terenie Pomorza będziemy mogli poinformować po godzinie 11. - mówi st. kpt. Łukasz Płusa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.


Dodajmy, że po tragedii w Koszalinie pojawiają się w mediach dramatyczne relacje z ostatnich chwil życia młodych kobiet. "Ratuj". Jedna z 15-latek przed śmiercią zdążyła zadzwonić do ojca

Aktualizacja, godzina 13.00

Jak podaje rzecznik pomorskich strażaków, do tej pory skontrolowano jeden z tczewskich escape roomów - w obiekcie przy Gdańskiej 43 nie stwierdzono uchybień. Kontrola w drugim z punktów odbędzie się dzisiaj.

Aktualizacja, godzina 16.00


Kontrola pokoju zagadek w filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Tczewie również przebiegła pomyślnie.

Na całym Pomorzu 10 lokali decyzją komendantów powiatowych zostało zamkniętych - chodzi o lokale w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Chojnicach. Trzy pokoje mieszące się w jednym obiekcie w Chojnicach zostały zamknięte przez Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -2

  odbiorca _gość

  07.01.2019, 14:09

  Żadnego głosu eksperta.

  To miasto upada intelektualnie. Wszyscy eksperci wyjechali?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx1 
 • +7

  Zmielony Dżony_gość

  07.01.2019, 14:52

  dwa eskejp rumy na gdańskiej? a gdzie jest ten drugi?

  Odpowiedz
  IP: 178.183.xx4.xx5 
 • +14

  g_gość

  07.01.2019, 16:43

  Trzeba rozwiązać zagadkę w pierwszym, żeby się dowiedzieć gdzie jest drugi.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx3.xx1 
 • +5

  Tczewianka 30_gość

  07.01.2019, 17:56

  Pub Underground

  A co z pubem Underground na Armii Krajowej mieszczącym się w piwnicy? Zawsze mnie ciekawilo jak on dostał pozwolenie i jakim cudem może funkcjonowac skoro nie ma tam żadnego wyjścia ewakuacyjne. Jakby się zapaliło to nie ma żadnej drogi ucieczki. Dziwię się że w tym przypadku również musi dojść nie daj Boże do tragedii żeby takie lokale zostały zamknięte albo przebudowane. Tam równiez chodzi młodzież. Może ktoś się tym zainteresuje?

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • +1

  Lamsterium_gość

  07.01.2019, 19:43

  Pub

  Takich pubów jest więcej z tylko jednym wejściem(tczewianko30). Jepiej myśleć i się zastanawiać godzinami w pubie lepiej się zapytać właściciela. Jak kojarzę to miejsce w wejściu do niego nie ma butli z gazem, świec, kartonów. I zakaz palenia papierosów.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx9.xx3 
 • +2

  Tczewianka 30_gość_gość

  07.01.2019, 23:16

  Pub Underground

  "Takich pubów jest więcej z tylko jednym wejściem(tczewianko30). Niech mi Pan powie gdzie w Tczewie jest jeszcze taki duży pub ulokowany w piwinicy? Tu nie chodzi o butle z gazem czy świece, wystarczy jakieś zwarcie instalacji czy niedopalek papierosa a niech mi Pan uwierzy wielokrotnie widziałam jak osoby pala stojąc wewnątrz lokalu na schodach(jestem mieszkanka bloku naprzeciwko) . Wystarczy że zapali się od niedopalku i ogień zamknie drogę ewakuacji. Przeciez tam nie ma w ogóle okien.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx3 
 • +2

  Tczewww_gość

  08.01.2019, 19:36

  Lokale

  Akurat pub ten jest dość mały. Pub Klimat z bilardem jest też w piwnicy, jest zdecydowanie większy. Z tego co kojarzę to każdy lokal tego typu ma jedno wejście. Wyjątek stanowi chyba tylko warsztatowa i hacjenda.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.