Rodzice małych dzieci powinni pracować godzinę krócej. PSL chce zmian

Dziecko
Tczew - Rodzice małych dzieci powinni pracować godzinę krócej. PSL chce zmian
PSL chce skrócenia o godzinę czasu pracy jednemu z rodziców dzieci do 10 roku życia, aby - jak uzasadnia Stronnictwo - "rodzina była zdrowsza i lepiej funkcjonowała". PSL zapowiada złożenie w najbliższym czasie w Sejmie projektu w tej sprawie.

Na piątkowej konferencji prasowej w Sejmie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, poinformował, że ludowcy przygotowali projekt ustawy, który przewiduje skrócenie o godzinę czasu pracy jednemu z rodziców dzieci do 10 roku życia. Podkreślił, że jego partii zależy na "wspieraniu polityki rodzinnej".

"Dzisiaj jest możliwość krótszego czasu pracy dla kobiet, które karmią swoje dzieci w pierwszych latach życia. Chcielibyśmy, żeby godzinę krócej pracował jeden z rodziców - kiedy odwożą dzieci do szkoły, czy przedszkola. Chcielibyśmy wprowadzić skrócony czas pracy o godzinę dla rodziców dzieci do 10 roku życia" - powiedział szef Stronnictwa.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


"Nic się nie stanie, jeżeli w ten sposób wesprzemy politykę rodzinną. Oczywiście wynagrodzenie będzie, jak za pełen czas pracy" - wskazał Kosiniak-Kamysz.

Pomysłodawca projektu, poseł PSL Mieczysław Kasprzak ocenił, że będzie to "realne wsparcie dla rodzin w wychowaniu dzieci". Jak przekonywał ułatwi to zainteresowanie się dzieckiem oraz pozwoli na poświęcenie mu więcej czasu.

Dodał, że granica wieku 10 lat pojawiła się dlatego, że do tego czasu dziecko nie jest samodzielne i wymaga opieki.

Źródło: www.kurier.pap.pl
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (9)
dodaj komentarz

 • +2

  ŁUPASZKO_gość_gość

  15.03.2017, 00:49

  "a'la long"

  PSL i Kosiniak Kamysz buhaha

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx3 
 • +4

  ŁUPASZKO_gość_gość

  15.03.2017, 00:51

  "a'la long"

  Kabaret w najlepszym wydaniu :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx1.xx3 
 • +2

  Klaudia_gość

  15.03.2017, 06:03

  .

  Jestem za tym projektem, bynajmniej dziecko bedzie mozna bez pospiechu zawozic rano do przedszkola

  Odpowiedz
  IP: 83.8.xx1.xx3 
 • +4

  Ort_gość

  15.03.2017, 11:07

  Przynajmniej.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx5.xx4 
 • +4

  Mazi_gość

  15.03.2017, 06:33

  Kolejne po 500+ wspieranie nierobów, którym nie chce się iść do pracy. Mam 2 dzieci - 3 i 5 lat, z czego starsza jest niepełnosprawna, i naprawdę nie widzę powodu żeby wychodzić z tego tytułu godzinę wcześniej. Co to niby ma dać? W ciągu dnia dzieci są w przedszkolu/szkole. Szkoła udostępnia świetlicę, więc dziecko również jest pod opieką. Co to ma pomóc? Godzina dziennie? To co rzeczywiście jest potrzebne, to normalne warunki zwolnień lekarskich, bo dzieci chorują. W "pewnej firmie" w Tczewie za opiekę nad chorym dzieckiem karze się np. zabraniem całej premii miesięcznej. Potrzebne są przedszkola, które są czynne latem, bo kto niby ma miesiąc urlopu do wykorzystania by zostać z dzieckiem bo przedszkole postanowiło zrobić sobie wakacje? A godzina mniej w pracy dziennie? To przyniesie tylko straty i wygeneruje nową patologię. Nic więcej. Kolejny pomysł z przysłowiowej d**y. Pozdrawiam ozięble PSL.

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx9.xx3 
 • +3

  Kasia_gość

  15.03.2017, 07:44

  Gumofilce wkrótce stracą posadki posłów i wrócą na wieś do wywalania gnoju. Nikt tak ochoczo nie wspierał PO w podnoszeniu VAT na wyroby dla dzieci, w podnoszeniu wieku emerytalnego, okradaniu rodzin z oszczędności w OFE... a dzisiaj bredzą o jakimś programie pomocy rodzinom.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx2.xx3 
 • +7

  Jack_gość

  15.03.2017, 06:58

  Gumofilce z PSL nie wiedzą co wymyśleć gdy im notowania lecą

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx4.xx2 
 • +1

  ,,_gość

  15.03.2017, 09:07

  Co oni znowu wymyślają.......

  Odpowiedz
  IP: 5.60.xx3.xx9 
 • +3

  Gośćccc_gość

  15.03.2017, 14:41

  Czas pracy

  Nie tylko rodzic, ale wszyscy pracownicy powinni pracować krócej. Nie powinno czynić się zróżnicowania. Należy dążyć do wypracowania innego podziału zysku, aby pracownik krócej pracował a zarobione pieniądze wydawał w dniach wolnych od pracy. Pracownicy handlu pracują na rzecz tych, którzy pracę wykonują w innych sektorach. Ważne aby przestrzegano normy czasu pracy. Wg opracowań nauki, najbardziej korzystna jest praca wykonywana przez 6 godzin na dobę, w tym bez przerwy na posiłek.

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx3.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.