Przyjęli budżet przy pięciu głosach wstrzymujących

Uchwałę przegłosowano podczas grudniowej sesji (fot. Promocja Powiatu Tczewskiego)
Tczew - Przyjęli budżet przy pięciu głosach wstrzymujących
Powiatowi rajcy przyjęli budżet na 2010 rok. Tegoroczne dochody ustalono na poziomie blisko 124 mln zł, zaś wydatki wyniosą około 135 mln zł - 11-milionowy deficyt starostwo chce pokryć z ze sprzedaży papierów wartościowych wyemitowanych przez powiat. Ponad 35 mln złotych powędruje na inwestycje i remonty.

Rada Powiatu przyjęła budżet podczas grudniowej sesji. Łączną kwotę planowanych dochodów budżetu powiatu tczewskiego ustalono na 123 625 747 zł. Planowane wydatki wyniosą 134 825 751 zł, zaś deficyt ma wynieść 11 200 004 zł i zostanie pokryty przychodami pochodzącymi ze sprzedaży papierów wartościowych wyemitowanych przez powiat.

- Budżet na 2010 rok zakłada wiele strategicznych inwestycji. Jestem zadowolony, że udało się w nim ująć tak wiele potrzebnych dla powiatu tczewskiego przedsięwzięć. Dużo wysiłku należy teraz włożyć, aby urzeczywistnić plany, które założyliśmy w uchwale. - mówił podczas sesji starosta tczewski, Witold Sosnowski.

Starostwo zabezpieczyło również fundusze na projekty techniczne na przebudowę ulicy 30 Stycznia, Nowowiejskiej i Jedności Narodu.

- Jest to bardzo dobry budżet dla Powiatu Tczewskiego. Przeszło 35 mln zł przeznaczyliśmy na inwestycje i remonty. Te fundusze zamierzamy przeznaczyć przede wszystkim na przebudowę dróg powiatowych, przepustów i dwóch wiaduktów. Postaramy się również pozyskać fundusze z unii europejskiej i budżetu państwa. Już w 2009 roku złożyliśmy kilka projektów, których wyniki poznamy w pierwszym kwartale 2010 roku. Jak w poprzednich latach będziemy realizować także projekty społeczne, szczególnie dla młodzieży uczęszczającej do powiatowych szkół. Oczywiście będziemy jak każdego roku modernizować obiekty użyteczności publicznej oraz szkoły, ponieważ uważamy, że jest to bardzo ważne zadanie. Starostwo Powiatowe jest w trakcie wprowadzania e-urzędu, dzięki temu podwyższy się standard obsługi klienta. - podkreśla starosta.

Podczas głosowania uchwały budżetowej 5 radnych wstrzymało się od głosu - pozostali głosujący byli za przyjęciem uchwały.

Na co powiat wyda pieniądze w 2010 roku?

• przebudowa dróg powiatowych nr 2714G i 2713G (na odcinku Swarożyn- Godziszewo)-etap I
• dwa etapy prac przebudowy drogi powiatowej - ulicy Kościuszki w Pelplinie
• dalszy ciąg prac przy przebudowie wiaduktu w ciągu ulicy 1 Maja w Tczewie
• przebudowa wiaduktu w ciągu ulicy Wojska Polskiego w celu poprawy bezpieczeństwa układu drogowego stanowiącego dojazd do węzła autostrady A1 "Stanisławie"
• przebudowa przepustów drogowych w miejscowości Bałdowo
• drugi etap budowy chodnika w Gorzędzieju w drodze powiatowej
• budowa chodnika z Nicponi do Tymawy w drodze powiatowej Nicponia- Jaźwiska- Opalenie
• zakup urządzeń, oprogramowania i systemu do wprowadzenia elektronicznego obiegu dokumentów w Starostwie Powiatowym, stworzenia nowego portalu internetowego i innych planowanych zmian w sieci komputerowej Starostwa Powiatowego
• kolejne inwestycje w szkołach ponadgimnazjalnych, podlegających Starostwu Powiatowemu, tj. m. in.: termomodernizacja kompleksu budynków Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie, budowa bieżni z nawierzchnią poliuretanową ze skocznią w dal czy budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich w Tczewie
• kolejnym zadaniem będzie budowa Centrum Transferu Europejskich Systemów Wsparcia Rozwoju i Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych w Tczewie- inwestycja będzie realizowana w latach 2010-2011. Przewidywany koszt wyniesie 7 841 160 zł.
• planowana jest również budowa kolejnego Orlika przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie
• oraz wymiana czterech odcinków pomostu jezdnego na zabytkowych przęsłach oraz naprawa czterech dylatacji na Moście Tczewskim
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (6)
dodaj komentarz

 • -1

  Maxx

  15.01.2010, 01:27

  Bryndza !

  Te 'inwestycje' drogowe powiatu to nawet nie utrzymują istniejącej substancji :/.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • ka_gość

  15.01.2010, 10:37

  Dlaczego?

  Może najbardziej interesującą lekturą byłoby zapoznanie się ze zdaniem tych wstrzymujących się? Pozdrawiam ka

  Odpowiedz
  IP: 79.189.xx0.xx0 
 • -1

  Rogi

  15.01.2010, 11:26

  Niby niewiele, bo to kropla w morzu, ale zawsze coś.

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • Domanos_gość

  15.01.2010, 18:52

  Pan Dzwonkowski

  O matko jak pan Dzwonkowski dyrektr szkoły 1 jest też radnym i głosował za ustawą to już w tym Tczewie nigdy nie będzie dobrze. Już jasne dla czego Gimnazum nr 1 się rozwija pełno kamer itp a inne szkoły nie, bo jest przy korycie. Tylko dla czego w takim wypadku Pan radny i dyrektor nie pomaga słabym i biednym ucznią ze swojej szkoły tylko ich wywala ze szkoły a to do OHP a to do innej szkoły. Masakra w Tczewie już się dzieje. Kto na nich głosował, a zwłaszcza na w/w radnego.....

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx7.xx7 
 • -1

  maxymilian_gość

  16.01.2010, 23:43

  kolego Domanos ! Ciebie chyba Dzwonkowski też z tej szkoły wyrzucił. Masakrą jest Twój wpis, on Ciebie kompromituje. Zabierz sie za naukę o samorządzie. Gimnazjum podlega Miastu , Dzwokowski jest radnym w Powiecie !!!! ......ale dla Ciebie to wszystko jedno ! lepiej nie idż na żadne wybory , zostań w domu,pij piwo i oglądaj seriale pod żadnym pozorem nie komentuj mojego wpisu , bo znowu będzie /jak to poetycko nazywasz/ MASAKRA Maxymilian

  Odpowiedz
  IP: 88.199.xx6.xx7 
 • Była uczennica_gość

  18.01.2010, 09:03

  Ja również niezbyt miło wspominam Pana Dzwonkowskiego podkreślam jednocześnie, że nie miałam absolutnie żadnych problemów w Gimnazjum z zaliczeniami. Nie zapomnę sytuacji w której przyszłam do sekretariatu z prośbą o wydanie nowej legitymacji, gdyż wcześniejszą najzwyczajniej zgubiłam. W pokoju był tylko sam Dzwonkowski, który z wielką łaską wydając mi ją zapytał z ironicznym uśmieszkiem na twarzy "a może jednak nie zgubiła się?". Nie wydaje mi się, abym wyglądała jak pierwszy lepszy lump czy w jakikolwiek sposób kombinowała. Uraz zawsze pozostanie do tej osoby. A co do "pozbywania się" uczniów jak i ich "olewania" zgodzę się ze stwierdzeniem poprzednika.

  Cytuj
  IP: 77.115.xx1.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.