Miejski Zarząd Dróg już na Czatkowskiej

Komórka będzie m. in. odpowiadać za stan miejskich dróg (fot. tcz.pl)
Tczew - Miejski Zarząd Dróg już na Czatkowskiej
Z Nowym Rokiem swoją działalność zaczęła nowa urzędowa jednostka - Miejski Zarząd Dróg. Urzędnicy tłumaczą, że nowa struktura ma pozwolić na sprawniejsze zarządzanie miejskimi traktami i zrzeszy zajmujących się tym tematem urzędników, do tej pory pracujących w kilku wydziałach tczewskiego magistratu.

Miejski Zarząd Dróg działa w strukturze Zakładu Usług Komunalnych, jego siedziba znajduje się przy ul. Czatkowskiej 2e.

- Nie wszyscy mieszkańcy miasta o tym pamiętają, dlatego przypominamy wszystkim o tej noworocznej zmianie - mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie - Szefem MZD (i jednocześnie zastępcą dyrektora ZUK) został Edmund Woyda, związany dotąd z tczewska Sitą.

W skład MZD wchodzą dotychczasowi pracownicy Urzędu Miejskiego w Tczewie (dwie osoby z Wydz. Inwestycji i Remontów oraz trzy osoby z Wydz. Spraw Komunalnych). Do zadań MZD należy m.in. prowadzenie spraw związanych z bieżącym utrzymaniem dróg miejskich oraz ewidencji tych dróg i ich zarządzaniem, inwestycje drogowe, nadzorowanie funkcjonowania miejskiej komunikacji zbiorowej w zakresie bezpieczeństwa przewodów oraz jakości obsługi pasażerów, nadzór i koordynowanie funkcjonowania karty miejskiej oraz podejmowanie działań wynikających z ustawy o drogach publicznych (wnioskowanie, opiniowanie i programowanie rozwiązań komunikacyjnych układu drogowego miasta; współpraca z właściwymi organami w spr. oznakowania dróg i instalowania urządzeń ostrzegawczych). Na wykonywanie konkretnych zadań będą ogłaszane przetargi. Do tej pory za miejskie ulice odpowiadało kilka różnych komórek - np. za budowę nowych dróg Wydział Inwestycji, zaś za drobne sprawy - Wydział Spraw Komunalnych. Urzędnicy tłumaczyli nam, że w takiej sytuacji mogło dochodzić np. do dublowania różnych zadań. Numer telefonu do nowej jednostki to - tel. 58 53164 66.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • +3

  TAKI SOBIE_gość

  11.01.2012, 09:15

  Zmiana organizacyjna wydaje się rozsądna i logiczna. Pan Woyda, z tego co mi wiadomo, całe życie związany jest z usługami komunalnymi w mieście. Merytorycznie przygotowany. Pozdrawiam forumowiczów.

  Odpowiedz
  IP: 153.19.xx1.xx0 
 • +5

  Pat_gość

  11.01.2012, 15:22

  ZDM

  A ja mam pytanie do Pani Mykowskiej :Gdzie i kiedy ogłoszono warunki konkursu na Z-cę dyrektora ZUK ? i kiedy się odbył. ZUK ogłaszał przecież tylko konkurs na stanowisko Głównej Księgowej i Specjalisty d/s dróg miejskich .

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • +2

  pelagia_gość

  11.01.2012, 17:32

  wszystko można jak się chce

  Władza jest wszechmocna ,jednego zniszczy drugiego wypromuje , lecz na całe szczęście nie jest wieczna i zostaje się zapomniany jak ODYA .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx8 
 • kajot551_gość

  11.01.2012, 17:58

  roszady w Tczewskim UKLADZIE WZAJEMNEJ ADORACJI

  Tylko NAIWNI i INFALTYWNI mogą uwierzyc ze LUDZIE -URZEDASY ktorzy przez 20-30 lat NIC MADREGO NIE ZROBILI OD RAZU NABIORA ROZUMU .KAZDA zmiana to POzoracja UKLADU KOMUCHOW z NOWYM OSZUKANCZYM UKLADEM JAK NAJWIECEJ OKRASC I CHODU ,a SPOLECZENSTWO ZAPLACI.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • +2

  Edward F._gość

  11.01.2012, 19:04

  ulice w Tczewie

  Powołanie nowej jednostki jakim jest Miejski Zarząd Dróg, to bardzo mądra i słuszna decyzja władz miasta. W wielu miastach wielkości Tczewa a nawet mniejszych, takie Zarządy już dawno funkcjonują. Tczew jest czwartym co do wielkości miastem na Pomorzu, jest w Gdańskim Obszarze Metropolitarnym i stanowi bramę trójmiejskiej aglomeracji. Wreszcie, nowy organ załatwi absurdalną sprawę, jakim jest to, że niektóre ulice są drogami powiatowymi którymi zarządza Powiatowy Zarząd Dróg. Wszystkie drogi w granicach miast są ulicami! Do granic miast dochodzą drogi! Mogą być drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie itd. Ulica - cała przestrzeń pomiędzy budynkami lub liniami rozgraniczającymi, obejmująca chodniki, ścieżki rowerowe, pasy zieleni itp.,oraz ulepszoną nawierzchnię dla ruchu pojazdów. Droga - przestrzeń z nawierzchnią ulepszoną przeznaczona wyłącznie dla ruchu pojazdów. Drogi spełniją głownie funkcję liniową / km / a ulice obszarową / km 2 / pełniąc wiele innych zadań. Nazywanie ulicy drogą, to bardzo ogólna definicja na zasadzie, że wszystkie drogi, nawet droga polna prowadzą do Rzymu. Zarządzanie wszystkimi ulicami w Tczewie przez jeden organ przyniesie dużo korzyści. Pan Prezydent Pobłocki w czasie budowy wiaduktu powiedział: gdzie jest dwóch właścicieli to dobrze być nie może. Dlatego powołał MZD że teraz będzie już dobrze.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.