20 strażackich interwencji w ciągu tygodnia

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Tczew - 20 strażackich interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 04.09.2017 roku do 10.09.2017 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, z czego zaledwie 1 to pożar, 18 to miejscowe zagrożenia oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


07.09.2017 r. - Czarlin, ul. Lipowa - wypadek drogowy


Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano wypadek samochodu dostawczego Peugeot Partner oraz koparko-ładowarki JCB. W wyniku nie dostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, kierujące samochodem Peugeot wpadł w poślizg i uderzył w przód koparki. Kierowcy udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał mężczyznę do szpitala. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Tczew.

07.09.2017 r. - Tczew, ul. Kolejowa - przewrócony słup linii energetycznych

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy, który podczas wykonywania manewru skręcania zahaczył betonowy słup energetyczny. W wyniku uderzenia słup wraz z liniami niskiego napięcia przewrócił się na ogrodzenie stadionu im. Jana Stachowiaka przy ul. Elżbiety. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu pomiaru obecności prądu w przewodach i ogrodzeniu. Po przyjeździe na miejsce służb energetycznych i potwierdzeniu braku zagrożenia działania zakończono. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG Tczew.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • .._gość

  12.09.2017, 08:19

  ..

  A Mareczek z Miłocina jak się czuje??

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx6.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.