Strażacy walczyli ze skutkami nawałnicy

(fot. KP PSP Tczew)
Tczew - Strażacy walczyli ze skutkami nawałnicy
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 24.07.2017 roku do 30.07.2017 roku zanotowano łącznie 57 zdarzeń, z czego 5 to pożary,
50 to miejscowe zagrożenia oraz 2 alarm fałszywy.

Ważniejsze zdarzenia

31.07.2017 r. - Nowy Dwór A1, 36km- wypadek drogowy
Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, zastano wypadek dwóch samochodów osobowych i jednego dostawczego. Pomocy medycznej potrzebowały dwie osoby z samochodu osobowego, którym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy następnie przekazali Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Jednocześnie odłączono akumulatory z pojazdów. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew oraz zastęp z PJRG Pelplin .

02.08.2017 r. Tczew ul. Wąska - pożar poddasza

W centrum osiedla Starego Miasta doszło do pożaru poddasza budynku wielorodzinnego . Działania w pierwszej kolejności polegały na ewakuowaniu mieszkańców z palącej się kamienicy. Kolejno podano jeden prąd wody w natarciu od środka budynku, natomiast drugi prąd również w natarciu i jednocześnie w obronie przyległych budynków z drabiny SD-37. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do usunięcia luźnych elementów dachu i zabezpieczono go plandekami przed warunkami atmosferycznymi. W działaniach brało udział 5 zastępów z JRG Tczew, 1 z PJRG Pelplin, 1 z OSP Pelplin, 1 z OSP Gniszewo, 1 z OSP Subkowy .


02-05.08.2017 r. Intensywne opady deszczu oraz wiatrołomy

Strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi wiatrami interweniowali 21 razy na terenie powiatu tczewskiego. Łącznie w działaniach brało udział 7 zastępów z JRG i 39 z OSP.

03.08.2017 r. Tczew ul. Paderewskiego - ulatniający się gaz


Chwilę grozy przeżyli pracownicy Szpitala Powiatowego w Tczewie, gdy w wieczornych godzinach doszło do rozszczelnienia rury z gazem. Strażacy w wraz z ekipą pogotowia gazowego przewietrzyli pomieszczenia piwniczne w szpitalu. Po zlokalizowaniu rozszczelnienia ekipa pogotowia gazowego przystąpiła do uszczelniania. W działaniach brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

04.08.2017 r. Wybudowanie - wypadek drogowy


W porannych godzinach doszło do dachowania samochodu osobowego marki VW Polo. W wyniku wypadku zostały poszkodowane dwie osoby, którym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, po czym przekazano poszkodowanych ekipie ZRM. W likwidacji skutków zdarzenia brały udział po jednym zastępie z OSP Pelplin i OSP Janiszewko oraz zastęp JRG Tczew.

05.08.2017 r. Rokitki ul. Tczewska - wypadek drogowy

Na obrzeżach miasta w niewielkich odstępach czasowych doszło do dwóch wypadków drogowych z udziałem samochodów osobowych. W pierwszym wypadku doszło do zderzenia czołowego BMW z Fordem w wyniku czego zostało poszkodowanych pięć osób. Natomiast w drugim zdarzeniu samochód marki Volvo uderzył w drzewo w wyniku czego została ranna jedna osoba. Działania polegały na udzieleniu pomocy medycznej, oświetleniu miejsca, odłączeniu akumulatorów oraz zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych. W likwidacji skutków zdarzenia brały udział zastępy z JRG Tczew w pierwszym 3, natomiast w drugim 2 zastępy.


Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA