Światowy Tydzień Przedsiębiorczości także w Tczewie

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (fot. mat. prasowe)
Tczew - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości także w Tczewie
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Organizowany od 2008 roku, w 160 krajach świata. Każdego listopada organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, rozwijania start-upów, powrotu na rynek pracy, negocjowania z pracodawcą, budowania własnej marki i wielu innych.

Szkolenie: SOCIAL MEDIA W PROMOCJI FIRMY

Poniedziałek 13.11.2017 r. godz. 9:00

Dom Przedsiębiorcy, sala konferencyjna I piętro

W programie szkolenia:

9:00 - 10:30 - Możliwości strategii marketingowych, które dają np. Facebook, Youtube, Google+, Goldenline, blog i in.

- Pozyskiwanie informacji rynkowej
- Target - określanie grupy docelowej

- Segmentacja rynku i klientów
- Badania opinii na temat konkurencji
- Badania marketingowe
- Wzmacnianie marki
10:30 - 10:45 - Przerwa
10:45 - 14:15 - Wykorzystanie najpopularniejszych serwisów społecznościowych do promocji produktu firmy
- Serwisy społecznościowe jako kanał marketingu szeptanego
- Edge Rank i jego wpływ na publikację postu
- Jak dobierać treści
- Kreatorzy opinii
- Budżet marketingowy i kontrola realizacji budżetu
- Przegląd możliwości narzędzi mediów społecznościowych
Przerwa: 12:15-12:45 / 14:15 - 14:30
14:30 - 16:00 - Analiza statystyk serwisów społecznościowych
- Omówienie możliwości narzędzie do badania statystyk
- Badanie trendów - skąd czerpać informację?
- Raporty zbiorcze statystyk serwisów społecznościowych

Szkolenie poprowadzi specjalista z zakresu marketingu i promocji z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku.
Ilość miejsc ograniczona. Każdy z uczestników otrzyma materiały oraz certyfikat.
Wymagana wcześniejsza rejestracja: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/tczew/szkolenie-social-media-w-promocji-firmy-173962/?source=directory . Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Warsztat: ZAPROJEKTUJ WYMARZONE MIEJSCA PRACY

Wtorek, 14 listopada 2017 r. godz. 9:30
Dom Przedsiębiorcy,
sala konferencyjna I piętro

Nie wyobrażacie sobie procesu rekrutacji bez LinkedIna oraz Facebooka?
Wasi pracownicy wybierają coraz częściej home office? Nie wyobrażanie sobie zorganizowania wydarzenia lub umówienia się ze znajomymi z pracy bez korzystania z Facebooka lub Evenei? A przecież jeszcze 15 lat temu ludzie nie wyobrażali sobie takich możliwości.
Jak będzie wyglądać miejsce pracy przyszłości? Bez czego nie będziemy w stanie sobie wyobrazić codziennego życia za kilka lat? Jak można już dziś przygotowywać miejsca pracy tak, by młodzi chcieli tam przebywać i związali się z firmą a nowe pokolenia "zetek" utożsamiały się z Wami?
Jak ulepszać miejsca pracy już teraz? Co to jest ten "Design Thinking"?
Jeśli tak jak my, zastanawiacie się nad powyższymi kwestiami, to warsztaty dla Was.
Zapraszamy Was na warsztaty, podczas których wspólnie będziemy projektować przyjazne miejsca pracy korzystając z podejścia Design Thinking. Przyjrzymy się trendom, kompetencjom przyszłości, a przede wszystkim, tak jak "design thinkerzy" z Doliny Krzemowej, przejdziemy przez wszystkie etapy typowego procesu Design Thinking.
Spotkanie poprowadzą Marta Wróbel & Ewelina Włodarczyk, czyli grupa DoT Doing & Thinking - https://www.facebook.com/dotdoingandthinking/
Ilość miejsc ograniczona.
Wymagana wcześniejsza rejestracja: https://evenea.pl/imprezy/szkolenia/tczew/warsztat-zaprojektuj-wymarzone-miejsca-pracy-173965/?source=directory Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości IDG

Środa, 15 listopada 2017 r.
Zespół Szkół Ekonomicznych

Powiatowy Urząd Pracy w Tczewie w ramach partnerstwa lokalnego z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku organizuje w dniu 15 listopada 2017 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie przy ul. Gdańskiej 17, w godzinach od 10:00 do 14:00 "Pomorski Dzień Przedsiębiorczości - IDG".

Zapraszamy młodzież szkolną, stojącą przed wyborem własnej ścieżki zawodowej!!!
Spotkanie ma charakter dnia otwartego, którego celem jest przekazanie rzetelnych i niezbędnych informacji związanych z uruchamianiem działalności gospodarczej, przedstawianie możliwości uzyskania wsparcia finansowego, jak również informacji w zakresie pozyskiwania środków na rozwój istniejących przedsiębiorstw.
W trakcie Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości będą funkcjonowały stanowiska informacyjno-doradcze instytucji uczestniczących w procesie zakładania działalności gospodarczej, jak również innych podmiotów wspomagających przedsiębiorczość, przy których osoby zainteresowane będą mogły uzyskać szczegółowe informacje.
Planowane są również warsztaty prowadzone przez doradców zawodowych dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z zakresu przedsiębiorczości oraz odkrywania talentów.
Jak z pomysłu uczynić dobry biznesplan? Co zrobić, aby zarejestrować działalność gospodarczą? Kto może pomóc przy realizacji pomysłu na działalność? Gdzie uzyskać wsparcie finansowe? - Na te i inne podobne pytania odpowiedź będzie można uzyskać podczas "Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości - IDG".
Zapraszamy w trakcie targów na stoisko Domu Przedsiębiorcy oraz Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego podczas targów.

IV Turniej Cashflow

16 listopada, w godz. 9:00 - 14:00
Dom Przedsiębiorcy - sala konferencyjna

Cashflow to bardzo popularna edukacyjna gra planszowa Roberta Kiyosaki, zaprojektowana tak, aby umożliwić poznanie tematyki związanej z rachunkowością i finansami. "Cashflow" uczy podstaw inwestowania w akcje, biznes i nieruchomości, umieszczając gracza w interaktywnym środowisku pozwalającym na eksperymentowanie z własną strategią. W grze "Cashflow" zastosowano unikalną technikę nauki inwestowania - model interaktywny. Pozwala uczyć się nie poprzez czytanie czy słuchanie wykładu, ale poprzez symulację rzeczywistych zdarzeń, bez ryzykowania własnych pieniędzy.
W turnieju udział wezmą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Wyłonimy podczas turnieju najlepszego gracza oraz drużynę, a zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe dla siebie oraz szkoły.


Gala Przedsiębiorczości

17 listopada 2017 r. godz. 10:00
Sala obrad Urzędu Miejskiego w Tczewie,
ul. 30 stycznia 1 - I piętro
Rozstrzygnięcie VI edycji konkursów "Przedsiębiorca Roku 2017" oraz "Mój Biznesplan".

Program:

10:00 - Rozpoczęcie i powitanie gości
10:10 - Podsumowanie obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości
W dniach 13-17 listopada w Domu Przedsiębiorcy obchodziliśmy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości.
10.20 - Prezentacja firmy Etac Poland sp. z o.o. - nowy inwestor w Tczewie
10:40 - Rozstrzygnięcie konkursu "Mój Biznesplan"
Wyłonienie laureata na najlepszy Biznesplan oraz najlepszy pomysł na biznes, nagrodzenie nauczyciela prowadzącego ucznia w konkursie.
10:50 - Rozstrzygnięcie konkursu "Przedsiębiorca Roku"
Przyznanie tytułu "Przedsiębiorca Roku" w kategorii mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa, a także wyróżnień dla przedsiębiorców.
11:00 - Wystąpienia gości

Sonda - odpowiedz na pytanie

Czy jesteś za likwidacją przedmiotu religii w szkołach publicznych?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA