Narodowcy i wolnościowcy protestowali przeciwko cenzurze internetu

STOP ACTA 2 - Protest przeciwko cenzurze internetu (fot. Tcz.pl)
Tczew - Narodowcy i wolnościowcy protestowali przeciwko cenzurze internetu

zobacz galerię zdjęć: 3
Lokalni narodowcy i wolnościowcy zorganizowali wczoraj (05.07.2018) protest "Stop ACTA 2" przeciwko ograniczaniu wolności słowa przez Unię Europejską, która przy pomocy Komisji Europejskiej zamierzała wprowadzić nowe narzędzie, rzekomo do ochrony praw autorskich, a w rzeczywistości do podporządkowania rynku informacji największym korporacjom medialnym.

"Precz z Unią Europejską", "To co chcemy - wolne memy!" - skandowali manifestujący.
"Wyrażamy zdecydowany sprzeciw ograniczeniu naszej wolności w Internecie, ostatnim miejscu, w którym wszyscy mogą bezpłatnie się wypowiedzieć. Nie zgadzamy się, aby Internet został zawłaszczony przez koncerny medialne. Nie pozwolimy zniszczyć niezależnych blogerów, niszowych wydawców, czy startupów. Udało nam się zatrzymać porozumienia ACTA, ale teraz zagraża nam nowe, znacznie bardziej restrykcyjne prawo. Najwyższa pora głośno się temu sprzeciwić! Niech Tczew dołączy do innych polskich miast, sprzeciwiających się temu rozwiązaniu!" - deklarują narodowcy i wolnościowcy.


Od redakcji Tcz.pl

ACTA 2 zostało odrzucone. W czwartek 5 lipca Parlament Europejski zdecydował o odrzuceniu dyrektywy o prawach autorskich i pokrewnych, nazywaną w skrócie ACTA 2. Na razie prawo nie weszło w życie. W głosowaniu 278 posłów opowiedziało się za przyjęciem poprawek, 318 opowiedziało się za ich odrzuceniem, 31 osób wstrzymało się od głosu. To jednak nie koniec, bo dyrektywa będzie ponownie przedmiotem debaty, poprawek i głosowania podczas kolejnej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego we wrześniu.

ACTA 2 - KONIEC WOLNEGO INTERNETU?
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (37)
dodaj komentarz

 • -2

  ajć_gość

  06.07.2018, 10:04

  UE to syf i działa na niekorzyść Polski ! Dlaczego siedzimy w tym bagnie ?

  Odpowiedz
  IP: 91.212.xx2.xx0 
 • +17

  LSQ_gość

  06.07.2018, 10:29

  Taaa, syf.. A drogi przez Polskę i inne inwestycje sfinansowali Twoi rodacy :) Gdyby nie UE, Polska klepałaby nadal biedę. Kiedy to pojmiecie, że brać kasę z UE było OK, a jak trzeba stosować się do dyrektyw UE - to już jest BE. Bądźmy realistami.

  Cytuj
  IP: 109.207.xx1.xx9 
  +11

  kik_gość

  06.07.2018, 10:37

  LSQ

  Oczywiście, że sfinansowali rodacy, po pierwsze wpłatą do budżetu UE po drugie pożyczką w zagranicznym banku na absurdalny procent. Dopłaty z UE obejmują tylko pewien procent i to tylko kosztów kwalifikowanych, resztę pokrywamy z własnej kieszeni zadłużając się na potęgę. I potem mamy takie cyrki jak aquapark w Pipidówie Małej nie mający szans na komercyjne funkcjonowanie, który jest obciążeniem nie do udźwignięcia dla budżetu Pipidówki, i zaraz po wymaganym okresie utrzymania inwestycji jest zamykany i niszczeje, a kredyt na naszą część wkładu w zagranicznym banku na wielki procent zostaje! I Pipidówki bankrutują. Dlatego cały czas kategorycznie sprzeciwiam się obecnemu zadłużaniu Tczewa! Czyli nas wszystkich! Tczew ma inne potrzeby niż zamek za milion, lodowisko i parę innych rzeczy.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
  +9

  prawy_lewak_gość_gość_gość_gość

  06.07.2018, 10:40

  jeśli nie UE to co???

  Wszystkie kraje leżące w Europie, nie zrzeszone w UE lub OECD są w strefie wpływów Rosji. Jeśli korzyścią dla Polski ma być oddanie jej Putinowi, to ja prdle taką korzyść.

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
  +3

  A_gość

  06.07.2018, 15:21

  Właśnie, wynocha ! I oddać kasę z odsetkami. Potem utworzyć unię polsko białorusko kaukaską ! I wyjazdy tylko na wschód

  Cytuj
  IP: 94.254.xx2.xx0 
  +7

  g_gość_gość_gość_gość_gość_goś_gość

  06.07.2018, 15:57

  Ile ty szczylu masz lat?ledwo 18?niepodoba ci się unia to zapytaj dziadków jak zaj.....e było wcześniej,takich jak ty powinno wysyłać się na ukrainę albo białoruś na rok,wtedy doceniłbyś to co masz.

  Cytuj
  IP: 77.103.xx8.xx0 
 • +2

  gość__gość_gość_gość

  06.07.2018, 10:22

  Na niekorzyść Polski działają tacy jak niejaki ajć

  Odpowiedz
  IP: 78.31.xx6.xx4 
 • -4

  ff_gość

  06.07.2018, 11:03

  Szkoda że tacy jak Ty nie dostrzegają , że cała UE to jest zwykła dyktatura niemiec pod przykrywką pseudo Unii. Może masz niemieckie korzenie dlatego nie chcesz tego widzieć :)

  Cytuj
  IP: 91.212.xx2.xx0 
 • +20

  observeur_gość

  06.07.2018, 10:57

  Ta zgraja dzieciaków ze zdjęcia to narodościowcy??? To juz wiem, dlaczego babcie handlujące pietruszka na dworcu to zorganizowana grupa przestępcza.

  Odpowiedz
  IP: 5.172.xx3.xx3 
 • +7

  LSQ_gość

  06.07.2018, 10:59

  "Oczywiście, że sfinansowali rodacy, po pierwsze wpłatą do budżetu UE po drugie pożyczką w zagranicznym banku na absurdalny procent. Dopłaty z UE obejmują tylko pewien procent i to tylko kosztów kwalifikowanych, resztę pokrywamy z własnej kieszeni zadłużając się na potęgę. I potem mamy takie cyrki jak aquapark w Pipidówie Małej nie mający szans na komercyjne funkcjonowanie, który jest obciążeniem nie do udźwignięcia dla budżetu Pipidówki, i zaraz po wymaganym okresie utrzymania inwestycji jest zamykany i niszczeje, a kredyt na naszą część wkładu w zagranicznym banku na wielki procent zostaje! I Pipidówki bankrutują. Dlatego cały czas kategorycznie sprzeciwiam się obecnemu zadłużaniu Tczewa! Czyli nas wszystkich! Tczew ma inne potrzeby niż zamek za milion, lodowisko i parę innych rzeczy."

  Rozumiem. A alternatywa dla tego wszystkiego co w Twoim przekonaniu zadłuża Polskę? Co innego proponujesz na rozwój infrastruktury itp.? Z czego? Z budżetu Państwa, Powiatu, Gminy? Skoro na wszystko brakuje pieniędzy. Rozumiem, że mieszkanie kupiłeś za gotówkę i nie jesteś zadłużony? Kredyt to zło, ale nikt nic za darmo nigdy Ci nie da.. I takie są realia. UE dała nam spore szanse i osobiście uważam, że dzięki tym "kredytom" jesteśmy jednak "bliżej niż dalej", a z pewnością nie stoimy w miejscu.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx9 
 • +7

  kik_gość

  08.07.2018, 10:14

  Kredyt bierze się na rozsądna infrastrukturę a nie na zamek za milion złotych, kredyt bierze się na lodowisko pod dachem gdy jesteś prywatnym inwestorem, a nie miastem, miasto nie jest od kierowania lodowiskiem, kredytu nie bierze się na położenie raz ścieżki rowerowej z kostki by po niedługim czasie wziąć drugi by położyć w tym samym miejscu ścieżkę rowerową bitumiczną. A wszystko dlatego, że teraz dają na ścieżki i drogi więc my je robimy, ale za 2 lata będą dopłaty do infrastruktury podziemnej więc wszystkie te ścieżki i drogi będą zrywane, bo przecież od zawsze wiadomo, ze pod ziemią mamy hekatombę. I tak to się kręci, i potem mamy za grubą kasę zegary słoneczne w cieniu drzew. Stanowczo protestuję przeciwko takim wydatkom, protestuję przeciwko ścieżkom rowerowym ciągnięty nie przy drodze a zewnętrznie, przez co ludzie z psami i dziećmi są zmuszeni po nich chodzić bo nawet ławeczki się na nich ustawia. Jestem przeciw wydawaniu pieniędzy w taki sposób, do tego pieniędzy, których się nie posiada i trzeba się zadłużyć na procent. A co w konsekwencji skutkuje podnoszeniem podatków. Uważam, ze taki milion na zamek można było przeznaczyć na przywrócenie komisariatu na dworcu czy też na Suchostrzygach, czy na poprawę warunków w szkołach. Lub chociaż zwiększenie etatów w policji. Tak uważam, ze jeśli już się zadłużać to rozsądnie. Jeśli Tczew che mieć lodowisko to niech miasto wskaże miejsce stworzy preferencyjne warunki prowadzenia działalności i ogłosi konkurs dla osób prywatnych, niech osoba prywatna czy spółka poniesie ryzyka wzięcia kredytu, budowy i zarządzania obiektem. Miasto zostaje w pełnym komforcie: bez długo, bez wpływu z takiej działalności. Czyli stan budżetu miasta w żaden sposób się nie zmienił a lodowisko jest. Nie chcę by Tczew był jak rudera w której cieknie dach i na ścianach jest grzyb ale na ścianie wisi 100 calowy telewizor na kredyt. I tak jak jestem przeciwnikiem tego kredytu na telewizor to dokładnie ten sam kredyt przeznaczony na naprawę dachu i likwidację grzyba gorąco popieram. Mając ograniczone zasoby należy selekcjonować inwestycje na zbytki i niezbędne, a jeśli się chce zbytków to cedować je na prywatną działalność a nie obciązać nimi budżet i dławić mieszkańców podatkami

  Cytuj
  IP: 84.38.xx2.xx2 
 • -7

  on_gość

  06.07.2018, 11:01

  Brawo młodzież!!! Unia i jej absurdalne przepisy. Teraz chcą zablokować internet. Wyobrażacie to sobie??? Niedługo wymyślą pod jakim kątem ludzie mają sikać i ile ma być kropel. Już dawno powinna zostać rozwiązana.

  Odpowiedz
  IP: 78.88.xx7.xx4 
 • +17

  zdgvs_gość

  06.07.2018, 11:41

  Mają szczęście, że są wakacje bo ci "protestujący" właśnie by siedzieli w ławkach podstawówki i czekali na dzwonek.

  Odpowiedz
  IP: 77.112.xx8.xx2 
 • +1

  on gosc_gość_gość_gość

  06.07.2018, 12:19

  smiac sie chce

  to nie sa narodowcy tylko bezstresowcy z katolika bydlo maloletnie

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • -7

  R_gość

  06.07.2018, 13:07

  Młodzież Wszechpolska z wolnościowcami organizowała protest, a to kto na niego przyszedł jest kwestią totalnie niezależną od organizatorów. Byli gimnazjaliści ale też i emeryci z Gazety Polskiej i Pobudki, wszyscy razem przeciwko Unii Europejskiej!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx6 
 • +6

  Unia_gość

  06.07.2018, 15:23

  Unia chętnie pozbędzie się takiego kłopotu jak Polska, tylko nie płaczcie potem, że nie będą was nigdzie chcieli do roboty

  Cytuj
  IP: 94.254.xx2.xx0 
  +10

  Oo_gość

  06.07.2018, 15:32

  No jak była Gazeta Polska to co innego, padam na kolana. Gazeta znana z siania nienawiści i piania na cześć prezesa. Wszyscy razem w stronę Putina ! W kupie siła ! Chcemy być w Sojuzie !

  Cytuj
  IP: 109.197.xx8.xx6 
 • -7

  Antykod_gość

  06.07.2018, 13:20

  Ehh

  Kodziarze już tyłki spinają. To że wolnościowcy i narodowcy zrobili manifestację nie oznacza że zabronią komukolwiek również manifestować. Widać że debile z kodu nie wiedzą że lekcje trwają góra do 15:15 a nie do 17 jak wyżej powiedział zdgvs. Na manifestacji obecni ludzie praktycznie każdej strony politycznej. Nie tylko młodzi ale i starsi z Gazety Polskiej i Pobudki. Nawet część ludzi znanych z lewicowych poglądów była obecna na manifestacji. Kodziarze czemu uderzenia na manifestację nie robicie? Czemu nie zaatakujecie też szwecji i innych krajów bo protestowały...

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xxx 
 • +15

  JAN_gość

  06.07.2018, 13:42

  X

  Internet powinien być bez ograniczeń ale piszący powinni być pod własnym nazwiskiem wtedy by się zastanowił co pisze

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx2.xxx 
 • +12

  !_gość_gość

  06.07.2018, 15:26

  Niezłe zestawienie : narodowcy i wolnościowcy. Przecież narodowcy nie mają nic wspólnego z wolnoscią, ma być zamordyzm i wszyscy mają tak samo myśleć. A tym dzieciakom już mózg wyprali.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx6 
 • Wow_gość

  06.07.2018, 16:23

  "Ile ty szczylu masz lat?ledwo 18?niepodoba ci się unia to zapytaj dziadków jak zaj.....e było wcześniej,takich jak ty powinno wysyłać się na ukrainę albo białoruś na rok,wtedy doceniłbyś to co masz."

  To była tzw. IRONIA

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx2.xx0 
 • -11

  keldorn_gość

  06.07.2018, 16:28

  Nacjonaliści górą

  Brawo dla nacjonalistów! Cieszę się, że bronicie wolności internetu!

  Odpowiedz
  IP: 87.207.xx5.xx7 
 • xxx_gość

  06.07.2018, 17:27

  zamiast acta powinni powrócić do modemow i naliczania impulsowego 0202122

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xxx.xxx 
 • +3

  szaman_gość

  06.07.2018, 19:05

  Materiał wideo

  Z całym szacunkiem, ale materiał wideo zrobiony jest na odpiedol.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx9.xx3 
 • -9

  Allegrowicz_gość

  06.07.2018, 20:02

  Sprzedam Passata

  Sprzedam Passata po taniości, niemiec płakał jak sprzedawał

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx6.xx7 
 • +2

  Wasz_Pan_gość

  07.07.2018, 13:21

  Faszyści w Tczewie

  Ten grubasek pierwszy z lewej przypomina Göringa, co nie? :) Dzieci zmanipulowane przez faszystów. Twarze "dorosłych" nazioli nieskalane myślą... Nienawiść w czystej postaci. Możecie "minusować" - lubię, kiedy nacjonalistycznym matołkom leci piana z pysków. :)

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx1.xx4 
 • -3

  Wredny faszysta_gość

  07.07.2018, 14:57

  ...

  Ode mnie masz plusa, lewaczku ;* Miłego czytania Marksa!

  Cytuj
  IP: 94.254.xx4.xx5 
  -2

  Normalny_gość

  07.07.2018, 15:41

  XD

  Faszyzm? A co ty wehikuł czasu zbudowałeś, czy leki przedawkowałeś że faszyzm widzisz :v Ode mnie też masz plusika i już się nie smuć lewaczku że narodowcy są w Tczewie tak silni :*

  Cytuj
  IP: 37.47.xx9.xx0 
  +1

  prawy_lewak_gość_gość_gość_gość

  09.07.2018, 14:01

  silni narodowcy w Tczewie

  Widać na zdjęciach. Doprawdy siła ich. Nie dość że silni to jeszcze groźni. Buahahahaha

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • Normalny_gość_gość

  07.07.2018, 15:44

  WAŻNE

  Miłośnicy Unii i przeciwnicy narodowców już wrzucili na ogólopolskie fora artykuł żeby leciały hejty. Szkoda, że większość tych lewaków, kodziarzy, miłośników EU są spoza Tczewa i nawet spoza pomorza :v

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx0 
 • -1

  Wow_gość_gość

  07.07.2018, 18:45

  Powiedział miłośnik faszyzmu, amen.

  Cytuj
  IP: 94.254.xx2.xx0 
 • +4

  Ewa_gość_gość

  07.07.2018, 19:45

  Przeciez większość to dzieci, a nie żadni narodowcy. Dzieci, który ktoś wciska do glowy to, co chciałyby usłyszeć,a które nie do końca rozumieją, przeciw czemu protestują. Wstyd, dorośli "narodowcy",że dzieci wykorzystujecie do swoich celów.

  Odpowiedz
  IP: 79.186.xx2.xx1 
 • +1

  Dziad_gość

  07.07.2018, 21:50

  "Oczywiście, że sfinansowali rodacy, po pierwsze wpłatą do budżetu UE po drugie pożyczką w zagranicznym banku na absurdalny procent. Dopłaty z UE obejmują tylko pewien procent i to tylko kosztów kwalifikowanych, resztę pokrywamy z własnej kieszeni zadłużając się na potęgę. I potem mamy takie cyrki jak aquapark w Pipidówie Małej nie mający szans na komercyjne funkcjonowanie, który jest obciążeniem nie do udźwignięcia dla budżetu Pipidówki, i zaraz po wymaganym okresie utrzymania inwestycji jest zamykany i niszczeje, a kredyt na naszą część wkładu w zagranicznym banku na wielki procent zostaje! I Pipidówki bankrutują. Dlatego cały czas kategorycznie sprzeciwiam się obecnemu zadłużaniu Tczewa! Czyli nas wszystkich! Tczew ma inne potrzeby niż zamek za milion, lodowisko i parę innych rzeczy."

  Na kredyt buduje się łatwo... gorzej z jego spłaceniem! AMEN

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx1 
 • +2

  WSZ_gość

  08.07.2018, 07:25

  ...

  Dopłaty z uni tak pomogły nowe źle zrobione drogi inwestycje spartaczone przez tzw k Polaków którzy z tego dojna krowę zrobili. A teraz trzeba za to płacić. Unia powinna być związana z gospodarką nie polityką. Ale ma się wrażenie że tak naprawdę została założona dla celów polityczno-korporacyjnych. Damy wam rozwiń drogi A wy nam dacie ludzi do pracy tereny aby budować korporacje i większy wpływ na świat zdobywać. Tak trwa od czasów pierwszych powstałych loz czyli pewnej grupie interesów inaczej korporacja.

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx3.xx5 
 • kepler_gość

  09.07.2018, 08:10

  rozwiązanie problemu...

  Myślę, że najprościej byłoby podzielić Polskę wzdłóż Wisły. a lewo UE i zwolennicy a na prawo przeciwnicy i PiS. Inaczej przeciwnicy UE nigdy nic nie zrozumieją. Jestem pewny, ze za 5 lat musielibyśmy (my po lewej) budować mur bo po prawej nikt nie chciałby mieszkać.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx3 
 • +1

  kepler..._gość

  09.07.2018, 08:11

  poprawka..

  sorry... wzdłuż miało być ;) dopiero na oko widzę ortograficznego bubla..

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx3 
 • -1

  Buntownik z Tczewa _gość_gość

  09.07.2018, 20:07

  ACTA 2

  nie wiecie co zrobić z tym syfem to proponuje zebrać wszystkich w Tczewie i z trójmiasta i proponuje demonstrację w w naszej stolicy Polski a naszą stolicą jest Warszawa to zbierzcie się wszyscy i do Warszawy pod pałac prezydencki niech was usłyszą bo polski rząd wszystkim wszystkiego zabrania nie długo będą chcieli wiedzieć kiedy idziesz się zj**ać na kibel to pokażmy tym frajerom że nie mogą nami rządzić i się nie pod porzątkujemy temu ścierwu chcemy mieć swoje zdanie w internecie i nikt nam nie odbierze tego prawa będziemy obrażać to ścierwo do puki ta poj**ana Polska nie będzie się rozwijała tak jak powinna wszystko robi PiS dla tego jest jak jest obalmy to i wyślijmy w końcu Jarosława Kaczyńskiego na zasłużoną emeryturę bo jak będzie postępował tak dalej z Polakami to grozi mu śmierć przez jego wyborców albo dajcie mu 1500 złoty i niech żyje zapomniałem on woli spół finansować Rydzyka żeby były wszystkie katolickie i rzymsko katolickie kościoły mu pod porzątkowane on tupnie i już się robi to ja mam pomysł taki zróbmy zamach na tom k***ę . Pozdro od Marchewy .

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx3.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.