Gniew. Wielki finał Wielkiej Orkiestry - rekord pobity!

(fot. facebook.com/GminaGniew/)
Tczew - Gniew. Wielki finał Wielkiej Orkiestry - rekord pobity!
W cieniu tragedii odbywa się tegoroczne liczenie funduszy zebranych w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W gminie Gniew podczas kwesty do puszek zebrano 24 493,21 zł. Ponadto na chwilę obecną z gniewskich licytacji uzbierano ponad 33 tys. zł, a aukcje ciągle trwają więc kwota ta zapewne ulegnie jeszcze zwiększeniu.

Gniewskie aukcje w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) ciągle trwają i można śledzić je na stronie: <link> . Warto podkreślić, że w tym roku można było m.in. zostać szefem burmistrza Gniewu Macieja Czarneckiego, wygrać wycieczkę po Wiśle ze strażakami, zdobyć voucher na nocleg w gniewskim zamku, wylicytować niemal wszystko - od obrazów po obiady i badania. W południe 14 stycznia, kwota tylko z licytacji wynosiła ponad 32 tys. zł.
Z "puszek" udało się natomiast uzbierać 24 493,21 zł, i jest to ponad dwa razy tyle niż w zeszłym roku. Od wczesnych godzin porannych 31 wolontariuszy kwestowało na ulicach Gniewu i gminy Gniew. Działali oni pod okiem swoich nauczycieli, rodzin i pracowników gniewskiej biblioteki.

W tym roku w ramach gniewskich obchodów WOŚP na dużej scenie wystąpili: Muszkieterki - Mażoretki, Piwnica, Dirty Five Given, Czelo, Chałturka, Pandemia, ZDOBYWCY PEWNYCH OSCARÓW oraz LOMBARD. Po latach przerwy przed orkiestrową publicznością zaprezentował się też chór radnych i burmistrza pod okiem dyrygentki Izabeli Chyły i przy akompaniamencie Wojciecha Górskiego. Na małej scenie zaprezentowały się natomiast- maluchy z Przedszkola Miejskiego, chór Harmonia Sphaerarum, uczniowie szkoły podstawowej nr 1 oraz szkoły podstawowej nr 2.

Organizatorzy wydarzenia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. gen. J. Hallera w Gniewie, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Ks. F. Wierzchowskiego w Gniewie, Wiesław Ślizewski
Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Gniew
Partnerzy: Ślizex - Market , Pro - Media, Studio A, Inwest - Kom Sp. z o.o., Parafia św. Mikołaja w Gniewie, Zamek Gniew Sp. z o.o., OSK Sukces, NZOZ Pelmed Sp. z o.o., Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Gniewie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gniewie, OSP Gniew, OSP Jeleń, OSP Rakowiec, OSP Piaseczno, OSP Gogolewo, OSP Opalenie, OSP Kolonia Ostrowicka, Komisariat Policji w Gniewie, CK Gniew, GOSiR Gniew, Dom Pomocy Społecznej w Gniewie
Patronat Medialny: TVN

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  Emigracja XXI_gość

  15.01.2019, 08:55

  WOŚP - rekord pobity człowiek zabity

  Odpowiedz
  IP: 81.93.xx1.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA