Podczas mrozów pamiętajmy o bezdomnych i mieszkających samotnie - apelują służby wojewody

policja, zima (fot. nadesłane do redakcji)
Tczew - Podczas mrozów pamiętajmy o bezdomnych i mieszkających samotnie - apelują służby wojewody
Siarczyste mrozy, które od kilku dni panują na Pomorzu, stanowią szczególne zagrożenie dla bezdomnych i samotnych. Służby apelują, abyśmy o nich pamiętali - chociaż w najbliższych dniach mróz ma nieco zelżeć, wciąż będzie bardzo zimno.

Niskie temperatury notowane od kilku dni na Pomorzu powodują duże zagrożenie dla osób bezdomnych oraz mieszkających samotnie.

- W tych dniach zwracajmy szczególną uwagę na ludzi starszych i chorych, którzy żyją w naszym sąsiedztwie i nie zawsze radzą sobie z ogrzewaniem budynków i mieszkań. Wojewoda pomorski przypomina, abyśmy nie pozostawali obojętni na los tych, którzy w mroźne dni poszukują schronienia w piwnicach, altanach, czy opuszczonych budynkach. Pod bezpłatnym numerem interwencyjno - informacyjnym Wojewody Pomorskiego 987 uzyskać można informacje o wolnych miejscach w noclegowniach. Dyżurni poinformują również o innych formach pomocy bezdomnym. Nie zapominajmy, że jeden telefon może uratować ludzkie życie. - apeluje Roman Nowak, rzecznik prasowy Wojewody Pomorskiego.

Również policja apeluje o szczególną czujność podczas mroźnych dni. Jeśli jesteśmy świadkami jakiegoś niepokojącego zdarzenia - np. widzimy, że ktoś leży w śniegu lub siedzi przemarznięty na ławce w parku, nie bądźmy obojętni. W takiej sytuacji możemy skorzystać z numeru alarmowego 997 lub 112 i wezwać pomoc.

Prognoza pogody dla województwa pomorskiego

Ważność: do godz. 19:30 dnia 23.02.2011

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie nad samym morzem miejscami wzrastające na umiarkowane do dużego i tam słabe przelotne opady śniegu. Miejscami zamglenia, ograniczające widzialność do słabej. Temperatura minimalna w głębi lądu od -22°C do -19°C, lokalnie przy rozpogodzeniach spadek temperatury do około -24°C, nad samym morzem od -16°C do -13°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie nad samym morzem miejscami wzrastające na umiarkowane do dużego i tam lokalnie możliwe słabe przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -10°C do -7°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Ważność: od godz. 19:30 dnia 23.02.2011 do godz. 19:30 dnia 24.02.2011

W nocy bezchmurnie, jedynie nad samym morzem zachmurzenie małe do umiarkowanego i lokalnie możliwy słaby przelotny śnieg. Miejscami zamglenia, ograniczające widzialność do słabej. Temperatura minimalna od -18°C do -15°C, tylko nad samym morzem około -13°C. Wiatr słaby, w części zachodniej rejonu umiarkowany, wschodni do południowo-wschodniego. W dzień bezchmurnie, jedynie miejscami na północy rejonu zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -8°C na wschodzie do -5°C na zachodzie regionu. Wiatr słaby, w strefie nadmorskiej umiarkowany, południowo-wschodni.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +7

  Ali-gator_gość

  23.02.2011, 08:58

  Sami bezdomni nie chcą korzystać z pomocy im oferowanej.

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • +1

  tczewiak_gość

  23.02.2011, 10:19

  Wina

  Wina jest po stronie Platformy Obywatelskiej ?

  Odpowiedz
  IP: 77.113.xx0.xx8 
 • +1

  willy_gość

  23.02.2011, 11:48

  bzdury ....!!!

  Policja i straż miejska apelują??? śmiać mi się chce :) w ub. roku napotkałem gościa leżącego na chodniku, godz. ok 21.00, padał śnieg, krew na głowie... zadzwoniłem na straż miejską a tam....???? że jak jest pijany to nie do nich, że jak jest krew to na pogotowie itd. itp. ... wstyd i żenada !!!!! rozumiem że nie wszystko należy do ich obowiązków ale jeśli zgłaszam coś niepokojącego do jednego z organów to nie powinni odsyłać mnie do kogoś innego a współpracować i we własnym interesie powiadomić kogo trzeba. to właśnie służby powinny razem działać.

  Odpowiedz
  IP: 83.16.xx5.xx8 
 • -1

  Michu_gość

  23.02.2011, 21:20

  Skoro widzisz kogoś z rozwaloną głową, leżącego itd - od razu dzwoń po pogotowie a nie na straż miejską! Szkoda czasu na przekazywanie sobie informacji - to po pierwsze, a po drugie - też trzeba trochę pomyśleć jakie zdarzenie gdzie zgłaszać.

  Cytuj
  IP: 84.38.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.