Policjant z Pelplina zatrzymał 56-latka, który na widok radiowozu zjechał na parking, próbując uniknąć kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu we krwi. To jednak nie był jego jedyny problem.
Mundurowy z Komisariatu Policji w Pelplinie, pełniący służbę na terenie miasta, zauważył kierowcę volkswagena, który na widok radiowozu gwałtownie zjechał na pobliski parking.
Policja apeluje do kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Nawet niewielka ilość alkoholu może mieć negatywny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdu, a nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i zagrożenia życia innych uczestników ruchu.
- Pamiętajmy, że trzeźwość za kierownicą to obowiązek każdego kierowcy, a unikanie kontroli nie uchroni przed odpowiedzialnością. - dodaje policjantka.
Mundurowy z Komisariatu Policji w Pelplinie, pełniący służbę na terenie miasta, zauważył kierowcę volkswagena, który na widok radiowozu gwałtownie zjechał na pobliski parking.
Zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariusza, dlatego postanowił skontrolować pojazd oraz kierującego. Podczas interwencji policjant przeprowadził badanie trzeźwości, które wykazało, że 56-letni kierowca miał 0,3 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, po sprawdzeniu danych w policyjnych systemach, okazało się, że mężczyzna stracił prawo jazdy w 2021 roku. Policjant sporządził wniosek o ukaranie 56-latka do sądu. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.
Policja apeluje do kierowców o rozwagę i odpowiedzialność na drodze. Nawet niewielka ilość alkoholu może mieć negatywny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdu, a nieodpowiedzialne zachowanie za kierownicą może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i zagrożenia życia innych uczestników ruchu.
- Pamiętajmy, że trzeźwość za kierownicą to obowiązek każdego kierowcy, a unikanie kontroli nie uchroni przed odpowiedzialnością. - dodaje policjantka.
Jeśli zauważyłeś/aś błąd w artykule, prosimy o kontakt. Twoja pomoc jest dla nas bardzo cenna i pozwala nam utrzymywać wysoką jakość treści.
Jesteśmy otwarci na Twoje pomysły! Chcesz podzielić się ważną informacją, napisać o ciekawym wydarzeniu, które miało miejsce w Twojej okolicy, czy po prostu wyrazić swoją opinię na jakiś temat? Zapraszamy Cię do tworzenia treści razem z nami. Wyślij swój tekst, zdjęcia lub wideo poprzez formularz, a my opublikujemy je na naszej stronie. Pokaż, co jest ważne dla Ciebie i Twojej społeczności!
Pamiętaj, że każdy głos ma znaczenie.
Ten artykuł jest częścią bloku tematycznego:
Kronika policyjna
Kronika policyjna
Wydarzenia kryminalne w Tczewie, wypadki, akcje policji, porady, pościgi, procesy sądowe, rozboje, morderstwa

















![Tczew - Tragedia na "91". Dwie osoby nie żyją [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/81be33-640360.webp)

![Tczew - Wjechali samochodem na zamarznięte jezioro. Lód się załamał. Byli pijani [AKTUALIZACJA]](/_ramfs/foto-webp/a231aa-640360.webp)

















Komentarze (5)
dodaj komentarz
Blokers_gość
03.09.2024, 16:28
Jaka peezda. Ha ha ha.
Speniał normalnie.
Amator_gość
04.09.2024, 11:03
Amator
Amatorka
Fran_gość
03.09.2024, 17:16
Ciekawe jak się dogadali jak ona taki pijany
Paczacz _gość
04.09.2024, 08:06
Nie ma się czym chwalić, ale jakieś 30 lat temu miałem podobną sytuację. Jechałem wierchowiną bez dokumentów, ale trzeźwy i na widok milicjanta spanikowałem, a on to wyłapał i wlepił mi mandat. Cóż, nie jesteśmy ideałami.
Jo_gość
04.09.2024, 11:04
Jo
Jo jak 30 lat temu dawno policja była nie milicja. Trzeźwy to chyba nie byłeś jednak