Policjanci wyposażeni w nowoczesny sprzęt włączają się w rewitalizację

Inauguracja działań Komendy Powiatowej Policji w ramach projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie" (fot. UM Tczew)
Tczew - Policjanci wyposażeni w nowoczesny sprzęt włączają się w rewitalizację
W piątkowe popołudnie (20.08.2010) w Urzędzie Miejskim w Tczewie nastąpiła inauguracja działań Komendy Powiatowej Policji w ramach projektu "Rewitalizacja strefy A obszaru zdegradowanego Starego Miasta w Tczewie". Podczas spotkania zastępca prezydenta Tczewa - Mirosław Pobłocki przekazał na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Tczewie Roberta Sudenisa nowoczesny projektor oraz laptop z oprogramowaniem, które będą pomocne w działaniach policjantów w ramach projektu.Powyższe działania pod tytułem "Trzeźwy Umysł Małolata" polegać będą m.in. na spotkaniach z uczniami w Szkole Podstawowej Numer 5 dotyczących ogólnie pojętego bezpieczeństwa. Program ten obejmuje także spotkania z dzielnicowym w przestrzeni staromiejskiej, tj. na podwórzach Starówki. Ciekawym wątkiem w działaniach omawianego projektu jest również nakręcenie filmu na temat bezpieczeństwa z udziałem najmłodszych.

W piątkowym wydarzeniu uczestniczyli również partnerzy i operatorzy projektu: Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Tczewie, Centrum Wystawienniczo - Regionalne Dolnej Wisły, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie i Straż Miejska w Tczewie.

Jak podkreślał Mirosław Pobłocki, działania w ramach rewitalizacji to nie tylko działania infrastrukturalne, lecz przede wszystkim działania społeczne.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • -3

  TCZEWIAK5

  23.08.2010, 00:18

  Tego rodzaju działania prewencyjne,których wciąż niestety jest tak mało to dobra droga szczególnie z tą szkołą. Można tym dzieciakom,których część niedługo pójdzie do gimnazjum pewne rzeczy wytłumaczyć i co najważniejsze zmienić ich stosunek do Policji,który psuje ta cała anty społeczna patologia kultu jp. Uświadamianie młodzieży na pewne sprawy przez Policję może dać większy efekt niż czasami rozmowa z rodzicem. Pomysł z dzielnicowym też niezły choć mógł zostać on wdrożony już dużo wcześniej. Dzielnicowy to raczej rzadki gość a powinien on znać jak własną kieszeń swój rewir i jego problemy. Dobrze,że coś się dzieje-to się chwali. Powodzenia i wytrwałości ;-)

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +1

  Zed_gość

  23.08.2010, 08:56

  Czy to nie jest śmieszne, że z przekazania laptopa i projektora się wielkie halo robi? Taki sprzęt policja powinna przecież mieć i sukcesywnie wymieniać. Niestety jak pokazuje życie policjanci mają laptopy, ale prywatne, bo inaczej na maszynach musieli by stukać - jak w PRLu

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx8.xx4 
 • -2

  blog_gość

  23.08.2010, 09:01

  popieram tego typu inicjatywy !

  Odpowiedz
  IP: 213.17.xx3.xx9 
 • +1

  PROPOZYCJA DLA DZIELNICOWYCH.._gość

  23.08.2010, 09:16

  Proponuję sprawdzić "TRZEŹWOŚĆ UMYSŁU MAŁOLATA "we wszystkich szkołach w naszym mieście,począwszy od podstawowych a kończywszy na średnich.Efekty będą murowane... p.s.obowiązkowo proszę pozabierać Panowie duża ilość ustników do alkomatu,niby ot tak :-)))i tak od 1 września...

  Odpowiedz
  IP: 95.40.xx2.xx4 
 • +1

  _gość

  23.08.2010, 16:36

  Takie akcje powinny być zawsze , co jakiś czas a nie raz i na tym koniec, "bo przecież już coś zrobiliśmy..."

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx4 
 • +2

  roza-81

  23.08.2010, 20:43

  Nie mogę się doczekac..

  Poznam pana dzielnicowego :))

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +2

  wuwuś_gość

  23.08.2010, 21:00

  lans Pobłockiego i tyle

  czy niedługo Pani redaktor będzie uprawiała kampanię przedwyborczą Mirasowi np.pokazując, że drzewa z dziećmi sadzi, bo przecież jako zwolennika ekologii i przyjaciela wszystkich tczewskich dzieci też trzeba Pobłockiego pokazać...żenada.....

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx3.xx8 
 • +2

  _gość

  23.08.2010, 21:01

  Rozumiem, że ten sprzęt będzie miał wielki wpływ na bezpieczeństwo w naszym mieście... Tymczasem policjanci nie mają paliwa a zamiast latarek używają do świecenia telefonów komórkowych... Cóż za akcja BRAWO, BRAWO - projektor i laptop...

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.