KAWALER Z RÓŻĄ Strauss PREMIERA SEZONU 2016-17

MetOpera (fot. mat. prasowe )

odbyło się
13
05.2017
Sobota
Tczew - KAWALER Z RÓŻĄ Strauss PREMIERA SEZONU 2016-17
Sezon 2016-17 transmisji z cyklu „The Met: Live in HD” startuje w październiku nową inscenizacją „Tristana i Izoldy” Richarda Wagnera w reżyserii Mariusza Trelińskiego i pod kierownictwem muzycznym Sir Simona Rattle’a. To druga w historii realizacja przygotowana wspólnie przez słynną nowojorską scenę i Teatr Wielki-Operę Narodową w Warszawie.

„Tristan i Izolda” będzie setną transmisją tego szalenie popularnego cyklu. Przedstawienie za pośrednictwem okołoziemskiego satelity obejrzą widzowie 70 krajów, zgromadzeni w ponad 2.000 kin, teatrów, oper i filharmonii. W tym sezonie na „The Met: Live in HD” najprawdopodobniej zostanie sprzedany dwudziestomilionowy bilet.


Kierownictwo Met jak zwykle zaprosiło do współpracy najbardziej pożądanych śpiewaków świata. Nina Stemme, Plácido Domingo, Diana Damrau, Vittorio Grigolo, Kristine Opolais, Renée Fleming, Elīna Garanča, Simon Keenlyside, Sonya Yoncheva, Thomas Hampson, Anna Netrebko, Dmitri Hvorostovsky, Nadine Sierra, Alice Coote, Matthew Polenzani - to tylko początek imponującej listy. Za pulpitem staną uznani dyrygenci. Nie zabraknie oczywiście legendarnego Jamesa Levine’a, dyrektora muzycznego Met.

„Setna transmisja będzie dla nas historyczną chwilą - powiedział Peter Gelb, dyrektor generalny Met i pomysłodawca cyklu. - Jesteśmy niesłychanie wdzięczni wszystkim artystom i całej obsłudze technicznej. Za każdym razem niesłychanie starają się, by kolejna transmisja była lepsza od poprzedniej. Dziękujemy również widzom na całym świecie, którzy w soboty zasiadają w salach kinowych właśnie z powodu Met”.

Realizatorzy transmisji tradycyjnie już zadbają o dodatkowe atrakcje: wywiady z artystami, wizyty za kulisami, w pracowniach teatralnych czy na próbach do kolejnych spektakli.

Sezon 2016-17 to kolejny ważny jubileusz. Tym razem zespół Met - założony w 1883 roku - będzie świętował 50-lecie swojej działalności w Lincoln Center. Pierwsze przedstawienie w nowym gmachu operowym Met dała w roku 1966.

Od czasu swej inauguracji w 2006 roku „The Metropolitan Opera: Live in HD” jest najpopularniejszym na świecie cyklem transmisji HD LIVE. Ryzyko, które podjęła nowojorska scena, przerodziło się w największy z możliwych sukces w dziedzinie kontentu alternatywnego dla kin.


The Metropolitan Opera: Live in HD | Repertuar sezonu 2016-17
Transmisje LIVE w jakości obrazu HD i dźwięku DD Surround.
Przedstawienia z polskimi napisami.


THE METROPOLITAN OPERA: LIVE IN HD
KAWALER Z RÓŻĄ Strauss PREMIERA SEZONU 2016-17
Sala widowiskowa CKiS
13 maja (sobota) godz. 18:30
Bilety:
Normalny: 35 zł
Ulgowy: 30 zł
Karnet: 270 zł

dyrygent: James Levine

reżyseria: Robert Carsen

scenografia: Paul Steinberg

kostiumy: Brigitte Reiffenstuel

światło: Robert Carsen, Peter Van Praet

w rolach głównych: Renée Fleming, Elina Garanča, Erin Morley, Matthew Polenzani, Marcus Brück, Günther Groissböck

Drukuj
Prześlij dalej