Wielkimi krokami zbliża się 26. finał WOŚP. Tczew też gra z Orkiestrą

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
14
01.2018
Niedziela
Tczew - Wielkimi krokami zbliża się 26. finał WOŚP. Tczew też gra z Orkiestrą
Już 26 raz w całym kraju zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Wolontariusze będą kwestowali także w Tczewie - nie zabraknie również finałowej imprezy, która podobnie jak w ub. roku odbędzie się w "Ekonomiku".

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w najbliższą niedzielę - 14 stycznia. Jeszcze przed finałową imprezą, organizatorom udało się pozyskać 2 miliony złotych na pomoc oddziałom neonatologicznym. Celem WOŚP-u w 2018 roku będzie wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

- W najbliższym Finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych - powiedział Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP - Wybór celu Finału to każdego roku najtrudniejsza decyzja, jaką musi podjąć Zarząd naszej Fundacji. Przez cały czas napływają do nas sygnały i informacje o tym, jakie są braki w szpitalach, jakie dziedziny medycyny wymagają pilnej interwencji. Piszą do nas lekarze, personel medyczny, autorytety w świecie medycyny, ale często także pacjenci i rodzice dzieci leczonych w szpitalach. Potrzeby są ogromne, a my, wybierając temat każdej zbiórki, musimy być pewni, że przy pomyślnym wyniku Finału uda nam się postawione cele zrealizować. A to nie jest łatwe - wszyscy zwłaszcza w ostatnich dniach widzimy, z jak wieloma bolączkami boryka się dziś cały system ochrony zdrowia w Polsce - dodaje Prezes Zarządu Fundacji.


Jak informują organizatorzy? Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Impreza finałowa w Tczewie obędzie się w "Ekonomiku" w godzinach - 13:00 - 23:00. Wystąpią m. in. Loverboy, Cristo Dance, Arek Kopaczewski, Fisher, Top Girls, Plan Be, B.R.O, Eratox i inni.

Więcej o imprezie w najbliższych dniach w naszym dziale Telewizja Internetowa.Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA