Zapraszamy na rowerowe pogranicze Kaszub i Kociewia

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
20
05.2017
Sobota
Tczew - Zapraszamy na rowerowe pogranicze Kaszub i Kociewia
W końcu zimowa aura tej wiosny odpuściła i spokojnie można rozpocząć wiosenny sezon rowerowy. 20-21 maja Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE zaprasza na drugą edycję zupełnie nowego rajdu rowerowego.

- Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE od wielu już lat organizuje rowerowe rajdy - mówi Piotr Kończewski, dyrektor Biura LOT KOCIEWIE - Zwiększające się zainteresowanie wspólnymi przejazdami turystyczno-rekreacyjnymi skłoniły nas do uruchomienia jeszcze jednej imprezy rowerowej w roku.


Rajd w połowie maja LOT KOCIEWIE dedykuje pograniczu Kociewia i Kaszub. Współorganizatorem rajdu jest Lokalna Organizacja Turystyczna SERCE KASZUB.


- W ubiegłym roku po raz pierwszy zaproponowaliśmy amatorom dwóch kółek imprezę integrującą nasze sąsiednie regiony - podkreśla Lidia Narloch z biura LOT SERCE KASZUB - w tym roku kontynuujemy nasza współpracę w 2. Kaszubsko-Kociewskim Rajdzie Rowerowym.


Tradycyjnie rajd będzie miał zmienną nazwę, w zależności od przebiegu - czy to z Kaszub na Kociewie, czy z Kociewia na Kaszuby. W 2017 startujemy 20. maja o godz. 10.00, sprzed Gminnego Ośrodka Kultury W Dziemianach. A potem nieco ponad 50 kilometrów jazdy przez, często nieznane, zakątki pogranicza Kaszub i Kociewia - rajdowicze odwiedzą Zielona Szkołę w Schodnie i rezerwat Kręgi Kamienne w Odrach - na nocleg w warunkach turystycznych (sala gimnastyczna, karimata i śpiwór) przyjmie uczestników szkoła w Czarnej Wodzie. Niedziela to też około 50 kilometrów powrotne z Kociewia na Kaszuby, do Dziemian przez Bartel Wielki, Bąk, Wiele.

- Ci, którzy jeżdżą z nami od lat wiedzą, że na trasie są przygotowane drobne poczęstunki. W tym roku trasa jest trochę bardziej wymagająca, bo zdecydowana większość odcinków to drogi leśne, piaszczyste i szutrowe, niewiele będzie komfortowych asfaltów - zapowiada Piotr Kończewski - Uczestnicy zabierają ze sobą śpiwory i karimaty oraz inny niezbędny sprzęt, ale cięższe bagaże przewozimy naszym transportem.

Druga edycja Kociewsko-Kaszubskiego Rajdu Rowerowego odbędzie się również dzięki wsparciu partnerów, którymi w tym roku są: Urząd Gminy Dziemiany, Gminny Ośrodek Kultury w Dziemianach, Wdzydzki Park Krajobrazowy, Urząd Miejski w Czarnej Wodzie, Zespół Szkół Publicznych w Czarnej Wodzie, Urząd Gminy Kaliska oraz Ośrodek Wypoczynkowy eFKa we Wielu.

Zadanie to wspierane jest finansowo z budżetu Samorządu Powiatu Starogardzkiego.

Zapisów można dokonać, osobiście, telefonicznie, bądź mailowo:
Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE
ul. 30 Stycznia 4
83-110 Tczew
tel. 58 531 37 41
info@kociewie.eu

Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej