"Pokój ludziom w każdy czas" - koncert kolęd

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
13
01.2019
Niedziela
"Pokój ludziom w każdy czas" - koncert kolęd
Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie ks. Adam Gadomski, zapraszają mieszkańców Tczewa na koncert kolęd w wykonaniu aktorów i śpiewaków Teatru Otwartego w Gdańsku. Koncert, odbędzie się 13 stycznia 2019 roku o godz. 16:00 w tczewskiej Farze. Tegoroczny Koncert kolęd to przede wszystkim najpiękniejsze polskie oraz światowe kolędy i pastorałki: "Adeste Fideles", "W żłobie leży", "Jam jest dudka", "Cicha noc", "Przybieżeli do Betlejem".

Koncert "Pokój ludziom w każdy czas" to niezwykłe spotkanie z piękną tajemnicą narodzenia Jezusa Chrystusa. Niezwykły świat dźwięków i  głosów. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

ARTYŚCI:


Dariusz S. Wójcik - Artysta śpiewak (bas), aktor, reżyser, scenarzysta, animator kultury. W roku 1989 ukończył z wyróżnieniem studia obejmujące dwa kierunki (wokalny i aktorski). Szlify aktorskie zdobywał pod kierunkiem znakomitego polskiego aktora teatralnego i filmowego Henryka Bisty. Śpiew solowy studiował u wspaniałej gdańskiej śpiewaczki Anny Bartoszyńskiej. Twórca i dyrektor Teatru Otwartego w Gdańsku - teatru autorskiego, który w 2016 roku obchodził Jubileusz 20-lecia istnienia.

Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu "Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" w Sopocie oraz współtwórca Międzynarodowego Festiwalu "Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża", który odbywa się od 26 lat i jest wiodącym wydarzeniem na Podlasiu.

Dariusz Wójcik od ponad 30 lat pracuje na scenie. Od ponad 20 lat jego działalność artystyczna - jako założyciela Teatru Otwartego w Gdańsku znana jest Instytucjom i Mecenasom Kultury nie tylko w Gdańsku ale i w innych częściach Polski.
Twórca epsou regionalnego Oratorium "Reqiem Piasnickie" - przejmującego dzieła muzycznego, które powstało w hołdzie pomordowanym w Lasach Piaśnickich k/Wejherowa w 1939 r.
Do swoich niewątpliwych sukcesów artysta zalicza występ na nowojorskim Broadwayu w polskojęzycznej wersji musicalu "Jesus Christus Superstar" A. L. Webbera u boku lidera Zespołu TSA Marka Piekarczyka.
Dariusz S. Wójcik za swoją aktywność zawodową i społeczną oraz ogromną kreatywność artystyczną uhonorowany został wieloma nagrodami i wyróżnieniami.
* w 2010 roku  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski odznaczył Dariusza Wójcika odznaką "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ".
* 2010 r. - Nagrodę Kulturalną Marszałka Województwa Podlaskiego za sezon artystyczny 2009/2010 w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
* 2010 r. - Nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechnianiu i ochrony kultury.
* w czerwcu 2013 roku został laureatem I miejsce w Konkursie "Profesjonaliści Forbesa 2013 - Zawody Zaufania Publicznego" w kategorii AKTOR w województwie  pomorskim* 2013 r.
* w maju 2013 roku otrzymał Złoty Liść Retro 2013, który przyznała mu Rada Programowa Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga w uznaniu zasług i dorobku artystycznego oraz za podtrzymywanie tradycji i popularyzację twórczości okresu dwudziestolecia międzywojennego, a w szczególności za koncert "Co nam zostało z tych  lat" z największymi przebojami nestora polskiej piosenki Mieczysława Fogga.
* w  marcu 2015 r. otrzymał Stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla Twórców Kultury na realizację autorskiego projektu, który obejmował wykonanie koncertu i nagranie płyty CD (Live) pt. "Motywy żydowskie w muzyce świata" dla uczczenia 30-lecia jego pracy artystycznej.
* w sierpniu 2015 r. otrzymał NAGRODĘ KULTURALNĄ Prezydenta Miasta Sopotu z okazji 30-lecia pracy artystycznej.
* we wrześniu 2015 r. otrzymał Medal Prezydenta Miasta Gdańska za wkład w życie  kulturalne miasta z okazji 30-lecia pracy artystycznej.
* we wrześniu 2016 roku otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury z okazji Jubileuszu 20-lecia Teatru Otwartego w Gdańsku;
Od lat największą fascynacją Darka Wójcika jest muzyka żydowska. Przez krytyków i publiczność określony mianem "Artysta Charyzmatyczny". Zaliczany do grona najlepszych wykonawców muzyki tego gatunku w Polsce. We wrześniu 2015 r. wraz z Szaweł Lipski Klezmer Quartet dokonał nagrania kolejnej płyty CD z muzyką bliską jego sercu. Płyta pn. "Motywy żydowskie w muzyce świata" ukazała się w listopadzie 2015 r. W styczni 2016 r. płyta zgłoszona została do nagrody Muzycznej FRYDERYKI 2016 w kategorii ALBUM ROKU Muzyka Folk.
Na bogaty repertuar Dariusza Wójcika składają się formy kameralne, operowe, operetkowe, oratoryjno-kantatowe, pieśni i musicale. Posiada nagrania radiowe, płytowe i telewizyjne.
Jest członkiem Związku Artystów Scen Polskich.
Jacek Szymański - Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu solowego legendarnej śpiewaczki Haliny Mickiewiczówny.
Uczestnik kursów i seminariów w Bachakademie (Stuttgart), stypendysta klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. Twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu "Muzyczne Dni Drozdowo - Łomża" w ramach, którego zajmuje się reżyserią i inscenizacją spektakli operowych oraz projektowaniem scenografii i kostiumów.

Wyreżyserował m.in.:
W  2013 r. uzyskał stopień DOKTORA SZTUKI MUZYCZNEJ  w dyscyplinie artystycznej WOKALISTYKA (Akademia Muzyczna im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi).
Dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu "Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" w Sopocie. Od 2013 r. prowadzi Kursy Mistrzowskie dla Śpiewaków w ramach Międzynarodowego Festiwalu "Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" w Sopocie.
Za działalność artystyczną i organizacyjną uhonorowany został wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami.
* W 2006 roku "Za Całokształt Dokonań dla Kultury oraz Godną  Naśladowania Serdeczną Więź z Ziemią Łomżyńską" otrzymał tytuł HONOROWY OBYWATEL POWIATU ŁOMŻYŃSKIEGO nadany przez Radę Powiatu Łomżyńskiego.
* W roku 2008 otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
* W roku 2013 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski uhonorował artystę Medalem "ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ".
* W 2014 r. został laureatem II miejsca w Konkursie "Profesjonaliści Forbesa 2014 - Zawody Zaufania Publicznego" w kategorii aktor w województwie pomorskim.
W maju 2018 r. - przez Zarząd Główny Polskiego Związku Artystów Scen Polskich - sekcja Teatrów Muzycznych, Opery, Operetki - z okazji Dnia Artysty Śpiewaka odznaczony został  nagrodą ARIONA za wybitne zasługi na polu kultury.
Posiada nagranie płytowe, radiowe i telewizyjne.

Anna Kinga Osior
- sopran, Szkołę Muzyczną I stopnia w Lublinie ukończyła w klasie fortepianu. Stałe Konsultacje Artystyczno - Wokalne u wybitnej śpiewaczki prof. Krystyny Rorbach (Łódź) oraz mgr Daniela Saulskiego. Jest Magistrem Filologii Ukraińskiej - Uniwersytet Marii Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Doktoryzowała się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w/w specjalizacji. Podczas studiów była solistką Zespołu Tańca Ludowego Stanisława Leszczyńskiego przy UMCS w Lublinie, z którym koncertowała w Kraju i na Świecie.

Michał Kaleta - pianista, organista i akompa­niator. Absolwent Wydziału Instrumentalnego oraz Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od wielu lat związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni jako korepetytor solistów oraz pedagog akompaniator (Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej). Jest czynnym pianistą wykonującym utwory z repertuaru muzyki poważ­nej i rozrywkowej. W 2010 r. w ramach obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zagrał szereg koncertów, prezentując na nich utwory kom­pozytora. W kręgu jego muzycznych zainteresowań pozostaje również muzyka organowa, którą wykonuje z wielkim upodobaniem.

Drukuj
Prześlij dalej