Noc Bibliotek 2023 w Gniewie

Książki, biblioteka

odbyło się
07
10.2023
Sobota
Noc Bibliotek 2023 w Gniewie
Już niedługo, 7 października 2023 r. odbędzie się IX edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Tego dnia w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Gniewie odbędzie się wieczór pełen atrakcji. W tym roku Noc Bibliotek organizowana jest pod hasłem: "Absurd nie czytać".

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Noc Bibliotek w Gniewie rozpocznie się o godzinie 16:00. W tym czasie w bibliotece odbędą się zabawy plastyczne dla dzieci w wieku 5 - 8 lat. Natomiast w czytelni odbędzie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.

O godzinie 18:00 w Sali Kameralnej rozpocznie się główne spotkanie wieczoru, czyli spotkanie autorskie z Maxem Czornyjem. Autor z wykształcenia jest prawnikiem, a z zamiłowania pisarzem. Swoją karierę rozpoczął w 2017 roku książką "Grzech", pierwszą z cyklu thrillerów o komisarzu Deryło. Książki pisane przez niego zostały wydane w nakładzie sięgającym setek tysięcy, co jeszcze bardziej pokazuje, jakim uznaniem cieszy się wśród czytelników. Sam o sobie mówi, że jest miłośnikiem pleśniowych serów, wina, a także antyków i zegarów. Książki Maxa Czornyja wyróżniają się tajemnicą, grozą i historiami, od których trudno się oderwać. W każdym z utworów można dostrzec zamiłowanie autora do szachów, który z prawdziwą precyzją tworzy kolejne zagadki, intrygi oraz zawiłe sprawy. Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.


W tym samym czasie w bibliotece, dla najmłodszych uczestników wydarzenia, odbędzie się projekcja filmu "Moja mama Gorylica". Natomiast na dzieci i młodzież w wieku 9 - 13 lat o godzinie 20:00 czekać będzie cyfrowy plac zabaw Digital Kids. Z kolei o 21:00 rozpocznie się wyjątkowa, niepowtarzalna, zagadkowa podróż "Biblioteka Zagadek". Zapraszamy do zapisów pod numerem 507-125-558 lub pod adresem e-mail: biuro@ckibp.gniew.pl.

- To kolejna Noc Bibliotek w naszej siedzibie, która z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych - mówi Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie. - Tego dnia przygotowaliśmy wiele niezwykłych atrakcji dla małych i dużych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy.

Drukuj
Prześlij dalej