Wystawa zabawek epoki PRL-u

Wystawa zabawek epoki PRL-u

odbyło się
01
06.2011
Środa
Tczew - Wystawa zabawek epoki PRL-u
Dla jednych powrót do czasów komunizmu to jak podróż sentymentalna, okres młodości, etap wchodzenia w dorosłość. Dla drugich to zamierzchła epoka, której nigdy nie mieli okazji poznać, choć często chcieliby dowiedzieć się o niej czegoś naprawdę interesującego. "Wystawa zabawek epoki PRL-u" przygotowana przez Centrum Kultury i Sztuki oraz Kreatywne Muzeum Zabawek PRL otwiera przed jednymi i drugimi szansę pogłębienia swojej wiedzy na temat tamtych czasów, a przede wszystkim gwarantuje świetną rozrywkę i możliwość zobaczenia wielu kultowych gadżetów. Nikt zatem, zarówno ci młodzi, jak i starsi, nie powinni się nudzić.

O wyjątkowości tego przedsięwzięcia mieszkańcy Tczewa będą mogli się przekonać, przychodząc do Centrum Kultury i Sztuki w dniach 1 - 5 czerwca. Uroczyste otwarcie wystawy nastąpi w Dzień Dziecka o godz. 17:00. Ekspozycję będzie można również oglądać w dni powszednie w godz. 14:00-18:00 oraz weekend w godz. 10:00-18:00.

Dodatkową atrakcją będzie interaktywna forma wystawy, która pozwoli wszystkim zwiedzającym aktywnie poznawać specyfikę tamtych czasów. Będzie można zobaczyć zapomniane zabawki, takie jak: wańka-wstańka, matrioszka, kalejdoskop, stereoskop, wykonać obrazek wypalarką w kąciku Adama Słodowego, rozegrać mecz piłkarzykami, poznać sekrety wykonania zabawek - technologię odlewania ołowianych żołnierzyków, działanie projektora czy gramofonu.

Na wszystkich tych, którzy na początku czerwca odwiedzą CKiS, czekać będzie szereg niespodzianek. Integralną częścią ekspozycji stanie się projekcja bajek wyświetlanych z diaskopu. W trakcie trwania wystawy czynny będzie sklepik z gadżetami. Wśród sentymentalnych pamiątek z tamtych lat znajdą się m.in.: widokówki, kalejdoskopy, pluszaki, pacynki przedstawiające bohaterów ówczesnych bajek, a także współczesne zabawki łudząco przypominające te z okresu PRL-u.

Takiej specyficznej podróży w czasie nie można po prostu przegapić. Jest ona obowiązkowym punktem na szlaku czerwcowych, rodzinnych spacerów.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp: symboliczne 2 zł.

Wystawa czynna:

1 czerwca godz. 17.00 - otwarcie Wystawy Zabawek Epoki PRL-u
2 - 3 czerwca:
* godz. 8.30 - 13.30 - lekcje muzealne dla zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych /kl. O – III szkół podstawowych/
* godz. 14.00 - 18.00 - zwiedzanie dla osób indywidualnych
4 - 5 czerwca godz. 10.00 - 18.00 - zwiedzanie dla osób indywidualnych
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • +3

  matka_Polka_gość

  01.06.2011, 19:01

  PRL = czasy biedy, w których dzieci w ładną pogodę "marnowały" czas podczas kreatywnych zabaw z patykami na podwórkach, a nie "prostowały" kręgosłupy przed komp-ami z rzekami krwi czy "rąbanką" i wulgaryzmami płynącymi z głośników ;-)

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx6.xx9 
 • były zwolennik PO_gość

  01.06.2011, 22:08

  Pechowi i obciachowi

  Polityka Donka Trampkarza przenosi nas w czasy PRL-u bardziej niż cokolwiek. Pechowy i obciachowy - taki jest Donek wraz ze swoją drużyną amatorów trampkarzy. http://vod.gazetapolska.pl/136-rozmowa-niezalezna-jan-pietrzak-tusk-jest-pechowy-jemu-ni c-nie-wychodzi

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx4.xx3 
 • eeee_gość

  01.06.2011, 22:39

  a co ma piernik do wiatraka... :/

  Cytuj
  IP: 109.207.xx9.xx5 
 • +1

  Jusi_gość

  01.06.2011, 22:39

  Na tą wystawę warto się wybrać, z dzieckiem, bądź samemu. Jest kącik zabaw dla dzieci, puszczanie bajek z diaskopu. Dla nas to była sentymentalna podróż w czasie, dla dziecka niesamowita frajda :) Oby więcej tego typu inicjatyw

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx9.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.