Szykuje się mnóstwo atrakcji dla rowerzystów. Gdzie i kiedy?

Sobotni przejazd rozpocznie się na kanonce

odbyło się
24
09.2011
Sobota
Tczew - Szykuje się mnóstwo atrakcji dla rowerzystów. Gdzie i kiedy?
Już po raz piąty Tczew zgłosił swój udział w kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz Europejski Dzień bez Samochodu organizowanej pod auspicjami Komisji Europejskiej. Jej celem jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Tegoroczna kampania w całej Polsce przeprowadzana jest pod hasłem "Wybierz wygodną alternatywę! Nie warto zamykać się w samochodzie". O tym, że rowerem zdrowo i wygodniej będzie można przekonać się już 24. września. Na rowerzystów będzie czekać w Tczewie i okolicach mnóstwo atrakcji.

Happening rowerowy

Jak co roku, w nawiązaniu do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, 24 września (sobota) zorganizowany zostanie happening rowerowy - przejazd zorganizowanej grupy rowerzystów ulicami Tczewa wraz z imprezami towarzyszącymi na terenach wojskowych. Zbiórka uczestników na Kanonce. Rejestracja uczestników od godz. 9:00 - 9:30. Rozpoczęcie przejazdu o godzinie 9:45 przy Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji - ul. Warsztatowa, ul. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońska, ul. Żwirki, ul. Armii Krajowej, ul. Jagiellońska, Aleja Kociewska, Aleja Solidarności - zakończenie na tzw. "terenach wojskowych". Zakończenie przejazdu ok. 11:00. Od 11:00 rozpoczną się imprezy towarzyszące na terenach wojskowych. Dojazd na tereny wojskowe w czasie trwania imprez będzie możliwy wyłącznie od strony osiedla Górki.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ


REGULAMIN HAPPENINGU ROWEROWEGO
24 września br. godz. 9:45 (rejestracja grup od 9:00 do 9:30)

1. Przejazd zgodnie z zasadami ruchu drogowego.
2. Młodzież do 18. roku życia może wziąć udział w przejeździe pod warunkiem posiadania karty rowerowej.
3. Dopuszczalny jest udział osób bez karty rowerowej pod warunkiem uczestnictwa w zorganizowanej grupie pod opieką uprawnionej osoby/osób reprezentujących szkołę lub inną jednostkę opiekuńczo-wychowawczą.
4. Wszyscy uczestnicy muszą poddać się obowiązkowi rejestracji wypełniając stosowny formularz przed startem.
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - SPRAWDŹ OFERTĘ

5. Uczestnicy zobowiązani są do przejazdu w dostarczonych przez organizatora kamizelkach odblaskowych koloru żółtego.
6. Na trasie obowiązuje zakaz ścigania się.
7. Żaden z uczestników nie może wyprzedzać pilotów prowadzących kolumnę w pomarańczowych kamizelkach.
8. Kolumnę kończy rowerzysta w pomarańczowej kamizelce.
9. Należy jechać w zwartej kolumnie.
10. Podczas jazdy w kolumnie należy bezwzględnie przestrzegać bezpiecznej odległości między rowerami.

Mistrzostwa Kociewia MTB 2011

Tczewski Klub Rowerowy we współpracy z Prezydentem Miasta Tczewa oraz Starostą Powiatu Tczewskiego zapraszają z kolei na pierwsze w historii dwuczęściowe Mistrzostwa Kociewia MTB 2011 - 10 września odbyły się w Starogardzie Gdańskim, zaś 24 września odbędą się w Tczewie.

Pierwsza część rowerowych Mistrzostw Kociewia MTB Cross Country 2011 została rozegrana w sobotę 10. września w Starogardzie Gdańskim. Impreza ta po raz siódmy była organizowana przez Kociewski Parafialny Klub Sportowy COR CORDIUM w Starogardzie Gdańskim. Wystartowało ogółem 90 zawodników, głównie ze Starogardu Gdańskiego, ale także pojawili się goście z Elbląga, Gdańska, Pruszcza Gdańskiego, Kartuz, Czarnej Wody i Malborka. Sportowców z Tczewa było tylko dwóch, ponieważ w tym samym czasie nasza kolarska reprezentacja Tczewska w MTB uczestniczyła w piątym maratonie MTB Skandia Rzeszów, która jest cyklem siedmiu ogólnopolskich maratonów dla rowerów górskich organizowanych przez Czesława Langa. Maratony Skandii są najbardziej znaną tego typu imprezą w Polsce i startuje w nich nierzadko tysiąc zawodników.W Tczewie po raz pierwszy w historii będzie rozegrany wielki finał tej imprezy.

- Spodziewamy się znacznie większej ilości uczestników, ponieważ termin w Tczewie nie koliduje z terminem Skandii. Ruszyła kampania informacyjna i powstała specjalna strona www.mtbkociewie.pl , zaprosiliśmy też zawodników z innych dalszych klubów rowerowych, od Bydgoszczy, po Słupsk i Olsztyn. Organizatorem głównym jest Tczewski Klub Rowerowy, w którym działają obecnie dwie sekcje - sportowa MTB będąca jednocześnie kolarską reprezentacją Tczewa na maratonach Skandii oraz turystyczna, zrzeszająca miłośników cosobotniego zwiedzania terenu położonego 100 km wokół Tczewa. W przygotowaniach do Mistrzostw MTB uczestniczy też Stowarzyszenie RAZEM z Górek, WOPR, ZHP, Lokalne Centrum Wolontariatu przy Fundacji Pokolenia oraz TTF. Bardzo silnego poparcia organizacyjnego udziela Urząd Miejski w Tczewie oraz Starostwo Powiatowe w Tczewie. Sponsorami głównymi są firmy: Eaton Flextronics, zaś sponsorami wspomagającymi są tczewskie firmy: Studio-Djuk oraz Hello. Do działań przygotowawczych włączył się Zakład Usług Komunalnych oraz Jednostka Wojskowa w Tczewie. - wylicza Marek Bury z Tczewskiego Klubu Rowerowego.

Finał MTB-XC Kociewie 2011 w Tczewie będzie imprezą włączoną w cykl działań Europejskiego Dnia Bez Samochodu. O godzinie 9.45 grupa około 500 tczewskich rowerzystów zbierze się przy Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji na ulicy Warsztatowej, by o godzinie 10.00 pojechać trasą: ul. Wojska Polskiego, ul. Jagiellońska, ul. Żwirki, ul. Armii Krajowej, ul. Jagiellońska, Aleja Kociewska, Aleja Solidarności. Przejazd rowerowy zakończy się o godzinie 11.00 na Poligonie Wojskowym, a dokładnie na strzelnicy, gdzie powstanie miasteczko rowerowe na potrzeby Mistrzostw MTB. W miasteczku od godziny 9.00 będą się gromadzili zawodnicy, którzy będą się rejestrować w biurze zawodów i zapoznawać z trasą. Przy dobrej pogodzie może pojawić się nawet 150-200 zawodników z całego regionu gdańskiego, którzy wraz z 500 Tczewianami powinni ożywić wojskowe tereny, ukazując niezwykłe walory tego miejsca, świetnie nadające się w przyszłości do wykorzystania jako park przygody do wykorzystania przez rowerzystów, biegaczy terenowych, harcerzy, miłośników pojazdów terenowych, paintbolowców itp.Mistrzostwom MTB będą towarzyszyły liczne imprezy: konkursy rowerowe dla całych rodzin, konkursy dla dzieci, działania animacyjne. Miłośnicy akrobacji rowerowych będą mogli zobaczyć konkurs przygotowany przez Tczewski Team Freeride’owy, który zaprosi zaprzyjaźnione środowiska z Trójmiasta. Na terenie miasteczka rowerowego odbędą się też pokazy WOPR i będzie można smacznie zjeść.

Żuławy Wkoło

Po raz drugi Tczew jest współorganizatorem rowerowego maratonu Żuławy Wkoło. Impreza adresowana do wszystkich miłośników kolarstwa odbędzie się 24 września. Start i meta rajdu znajdują się na Bulwarze Nadwiślańskim, Są dwie trasy do wyboru:

- 170 km (start o godz.9.00, 9.15, 9.30)
- 90 km (start: godz. 10.00, 10.15, 10.30).

Biuro startowe znajduje się na przystani - w piątek 23 września czynne jest w godz. 17-21, w dniu startu-– w godz. 7.30-10.00. Strona biura startowego: www.tcsir.tcz.pl

Więcej informacji: www.rowerover.andgo.com.pl

W ubiegłym roku w maratonie wzięło udział 134 uczestników. Trasy były tej samej długości. Najmłodszy uczestnik miał 7 lat (razem z tatą przejechał 90 km), najstarszy – 76 lat (przejechał 170 km) Tczew reprezentowało 27 kolarzy.


Piknik Mobilności Aktywnej

A najbardziej zapalonych rowerzystów zapraszamy 25 września na Piknik Mobilności Aktywnej, który odbędzie się na nowo otwieranym odcinku autostrady A-1. Po raz pierwszy w Europie środkowo - wschodniej udostępniony zostanie kilkudziesięciokilometrowy odcinek autostrady (na odcinku od Nowych Marzów do Torunia) dla miłośników wszelkich form mobilności aktywnej. Na pikniku będzie także stoisko promujące Tczew. Więcej informacji tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +3

  www.mtbkociewie.pl_gość

  21.09.2011, 23:14

  Największa impreza MTB w historii Tczewa

  Na cztery dni przed zawodami na poligonie wojskowym jest już zapisanych 68 zawodników, co oznacza bardzo wysokie prawdopodobieństwo pojawienia się ok 200 zawodników na starcie w sobotę, od Słupska po Bydgoszcz, ponieważ zapisuje się internetowo zwykle 1/3 chętnych na tego typu imprezy: http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia_masowe/lista.php?LP_impr=12

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx3.xx9 
 • +3

  gość_gość

  22.09.2011, 09:55

  super

  byłem w starogardzie gd. i była super atmosfera, jak jeździsz na "góralu" to przyjedź i pokaż na co cię stać, zmierz się z innymi i sprawdź swoje możliwości, będzie super impreza.

  Odpowiedz
  IP: 195.117.xx7.xx9 
 • milosnik_roweru_gość

  24.09.2011, 21:44

  Miasto powinno się postarac o nagrody

  Miasto Tczew powinno się postarac bardziej o nagrody dla kolarzy. Fajnie by było jakby w rajdzie Żuławy Wokoło najlepszych 10 czasów z kazdych dystansow było premiowanych nagrodą pieniężną . Ponoc w Mtb zwycięsca dostał 90 zł!!!!jaki wstyd Panowie Włodarze MIASTA ! jak już premiujecie to nie róbcie jaj....

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx3 
 • BikeBert_gość

  25.09.2011, 10:19

  Foto Galeria

  Zdjęcia z pokazów "rowerowych akrobacji" chłopaków z TTF [Tczewski Team Freeridowy aka Tczew Trzyma Fason] - http://picasaweb.google.com/109544190820850370952/TczewTrzymaFason#slideshow/5655985543039962130

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx7.xx8 
 • +2

  ini. _gość

  25.09.2011, 16:05

  Brawo dla chłopaków. Widziałam co robili. Bajka. Podziw dla fotografa, który uchwycił ich akrobacje. :)

  Odpowiedz
  IP: 89.200.xx9.xx0 
 • kajot551_gość

  26.09.2011, 15:28

  Rowery

  Wpierw niech powstana scieżki rowerowe np,na Ulicy Gdanskiej ,do Suchostrzyg,Abisynii.itd. Tak to jak w POLSCE jedziesz 500mtr. dwa kilometry dalej znów kawalek sciezki ,dalej bezdroze i znowu.Sciezki niech stanowia powiązany uklad.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx4 
 • Marek Bury_gość

  26.09.2011, 20:36

  nagrody MTB Kociewie

  Organizatorzy z całą premedytacją zaplanowali niewielkie nagrody finansowe, ponieważ: 1) nie zależy nam, aby przyjeżdżali na Mistrzostwa łowcy nagród. To ma być impreza amatorska dla amatorów. Liczy się zabawa, prawdziwy sport dla frajdy i dla sukcesu bez chemii i dopingu. Sport za pieniądze i dla pieniędzy? NIE! 2) chcę zwrócić uwagę, że za start nikt nie zapłacił ani grosza, za chip nikt nie płacił kaucji a wyżywienie było darmowe, a mimo to organizator zapewniał elektroniczny pomiar czasu, co na imprezach trójmiejskich regułą nie jest. 3) jeśli ktoś był naprawdę dobry to mógł zdobyć nagrodę finansową Prezydenta oraz Starosty - czyli łącznie 180 zł REASUMUJĄC - wcale nie była to biedna impreza. Zamiast kumulować pieniądze na niebotyczne nagrody dla kilku wygrywających - podzielono je tak, żeby wszyscy zawodnicy z nich skorzystali bardziej sprawiedliwie i to w różnych elementach organizacji imprezy. Nasi włodarze miasta nie mają z tym NIC wspólnego i proszę ich zostawić w spokoju, bo nie mieli wpływu na wielkość nagród. Przy okazji pragnę podkreślić, iż należą się Panu VicePrezydentowi Drewie wielkie brawa, że silnie zaangażował się w pomoc przy organizacji tej imprezy! A jeśli ktoś chce rozdawać np. auta kolarzom za pierwsze miejsca, to proszę samemu zorganizować własną imprezę "sportową" i więcej nie narzekać na tą, co ostatnio była. Dla wścibskich podaję wielkość funduszu nagród: 1) wyścig Flex Kids dla dzieci i młodzików - 1.200 zł 2) wyścigi w ramach Mistrzostw Kociewia - 2.100 zł 3) pokazy akrobacji rowerowej TTF - 500 zł

  Odpowiedz
  IP: 188.33.xx9.xx5 
 • forumowicz_gość

  29.09.2011, 07:20

  forum dla tczewskich rowerzystów

  http://www.rowerowytczew.fora.pl/wyscigi-rajdy-etc,5/2011-09-24-mistrzostwa-mtb-czesc-ii-t czew-final,322.html

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx5.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.