"Kokonarium" - wystawa Małgorzaty Łojko


odbyło się
13
04.2012
Piątek
Tczew - "Kokonarium" - wystawa Małgorzaty Łojko
Fabryka Sztuk serdecznie zaprasza na wystawę Kokonarium autorstwa Małgorzaty Łojko. Wernisaż odbędzie się w piątek 13 kwietnia o godz. 18.00 w siedzibie Fabryki Sztuk przy ul. 30 Stycznia 4 w Tczewie.

Małgorzata Łojko urodziła się Kędzierzynie - Koźlu, rocznik 1983, obecnie mieszka we Wrocławiu i Kędzierzynie, w 2009 r. ukończyła studia na kierunku Rzeźba i działania przestrzenne, na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, broniąc dyplom w pracowni dr. hab. Krzysztofa Mazura.

W Tczewie artystka zaprezentuje instalację rzeźbiarską Kokonarium.
O swojej pracy mówi: „składa się ona z dwóch równoległych rodzin form. Jedne mają charakter wertykalnych zwisów zagnieżdżających się w wysokich przestrzeniach, drugie mają postać mięsistych, włochatych tworów nieodłącznie związanych z ciepłym światłem będącym dopełnieniem metaforycznego procesu ich rozwoju. Inspiracją dla tego projektu była obserwacja przyrody, w szczególności zbliżenie się do beztroskiej względem człowieka działalności owadów. Ich swobodna egzystencja w przestrzeniach użytkowanych przez człowieka skłoniła mnie do wykonania przeskalowanych względem natury form, które również beztrosko wkraczają w przestrzenie architektoniczne i współegzystują z człowiekiem w tych zagarniętych, niejako bezprawnie, miejscach”.

Wystawa będzie czynna do 17 maja br.
Wstęp wolny!
Serdecznie zapraszamy!
Drukuj
Prześlij dalej
 

Komentarz dnia