Wystawa Artura Kubaszewski "Lustra"


odbyło się
03
03.2023
Piątek
Wystawa Artura Kubaszewski "Lustra"
Artur Kubaszewski jest artystą, który udowadnia, że sztuka może zaskakiwać, bawić, być intelektualną grą pomiędzy artystą i odbiorcą, że sztuką może być wszystko, a artysta może korzystać z dowolnych środków artystycznego wyrazu, nie tylko tych już istniejących, tradycyjnych. Kubaszewski eksperymentuje na własną rękę używając nietypowych materiałów znalezionych na śmietnikach i złomowiskach. I właśnie efekt kolejnych eksperymentów możemy zobaczyć na najnowszej wystawie w Fabryce Sztuk. Tym razem Artysta wykorzystał lustra. Na niepotrzebnym nikomu lustrze, odkrył, że nie jest ono tylko połyskującą jednolitą materią, którą można jedynie ciąć, grawerować lub wkładać do okazałej ramy. Okazało się, że tym, nad czym można pracować, jest spodnia, wewnętrzna strona lustra. Odpowiednio ją preparując otrzymał ciekawe efekty wizualne.

Lustro, jak żaden inny przedmiot codziennego użytku, skłania do refleksji nad jednym z największych problemów człowieka - przemijaniem - mówi Artur Kubaszewski. Codziennie pokazuje ono nas starszych o jeden dzień w naszym powolnym marszu ku śmierci. Jeśli na granicy rzeczywistości i jej odbicia w lustrze dodamy jakiś nowy, własny element, jakąś sugestię, to możemy podziałać na widza bardziej i wzmocnić lub ukierunkować jego refleksję na temat życia, upływającego czasu. Nowa technika oferuje również ciekawe efekty wizualne i plastyczne. W spreparowanym odpowiednio lustrze odbijająca się rzeczywistość miesza się z obrazem przebijającym się z drugiej jego strony. Takie dzieło żyje, zmienia się wraz z nami i naszym w nim odbiciem, z porami dnia, światłem.

Wernisaż: 3 marca o 18.00 w kamienicy Fabryki Sztuk ul. Podmurna 15
Wystawa czynna do 7 kwietnia
codziennie 10.00-16.00, w czwartki do 18.00

Wstęp bezpłatny!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • qq_gość

    02.03.2023, 06:19

    -ego?

    Odpowiedz
    IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.