Odjazdowy Bibliotekarz wyruszy po raz drugi z Morzeszczyna!

(fot. mat. prasowe )

odbyło się
18
07.2017
Wtorek
Tczew -  Odjazdowy Bibliotekarz wyruszy po raz drugi z Morzeszczyna!
Grupa wolontariuszy biblioTEAM oraz Biblioteka Morzeszczyn zapraszają do udziału w 2. edycji ODJAZDOWEGO BIBLIOTEKARZA. Rajd rowerowy, którego celem jest integracja miłośników książek i jazdy na dwóch kółkach odbędzie się we wtorek, 18 lipca. Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są czytelnicy morzeszczyńskiej biblioteki oraz jej sympatycy.

W tym roku rajd będzie mierzył dystans 24 km na trasie: MORZESZCZYN ? Nowa Cerkiew ? Kulice ? Rożental ? PELPLIN ? Bielawki ? Nowa Cerkiew ? MORZESZCZYN. Wspólny przejazd rozpocznie się o godz. 10:00 przed budynkiem morzeszczyńskiej książnicy (ul. Dworcowa 3).

W czasie pobytu w Pelplinie, duchowej stolicy Kociewia, uczestnicy rajdu będą mieli niecodzienną okazje zajrzeć do Biblioteki Diecezjalnej, gdzie znajduje się bogaty księgozbiór starodruków i inkunabułów. Zaplanowano również integracyjne ognisko. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić chęć uczestnictwa osobiście w siedzibie morzeszczyńskiej biblioteki, telefonicznie (508 536 29 17) lub mailowo (wypozyczalnia@morzeszczyn.pl). Dzieci do 13 roku życia wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej. Organizatorzy przewidują ubezpieczenie uczestników na czas rajdu i zachęcają rowerzystów do ubrania kamizelek odblaskowych.


Odjazdowy Bibliotekarz to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy
i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez okolicę, mogą przyjemnie
i aktywnie spędzić wiosenne popołudnie w gronie osób o podobnych pasjach. Głównym celem tego wydarzenia jest promowanie bibliotek, jako miejsc integracji mieszkańców, rozbudzania potrzeb kulturalnych oraz wspólnej zabawy i rekreacji.

Wydarzenie dofinansowane w ramach programu DZIAŁAJ LOKALNIE.
Drukuj
Prześlij dalej