Dzień bez Samochodu

Rower

odbyło się
16
09.2017
Sobota
Tczew - Dzień bez Samochodu
Serdecznie zapraszamy na kampanię MIŁO! - Tydzień z Mobilnością Aktywną w Tczewie, realizowaną w ramach miejskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, która odbędzie się w dniach 16-22 września. Zapraszamy również nie tylko do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach Tygodnia z Mobilnością Aktywną, ale także do współorganizacji samego wydarzenia.

W szczególności zachęcamy do uczestnictwa w XI Miejskim Przejeździe Rowerowym oraz Pikniku Mobilności Aktywnej, które odbędą się 16 września w godzinach od 10.00 do 12.00.

XI Miejski Przejazd Rowerowy odbędzie się w pierwszym dniu kampanii tj. 16.09 br. (sobota) w godz. 10.00-11.00. Rozpoczęcie i zakończenie przejazdu na "Kanonce" przy ul. Warsztatowej:

- START godz. 10.00 (rejestracja od 9.30) - ul. Warsztatowa, ul. Wojska Polskiego, Pl. Piłsudskiego, ul. 30-go Stycznia, ul. Bema, ul. Nowowiejska, ul. Czyżykowska, ul. Starowiejska, ul. Bałdowska, Pl. Piłsudskiego, ul. Wojska Polskiego, skrzyżowana z Al. Solidarności, ul. Jagiellońska, ul. Armii Krajowej, ul. Żwirki, ul. Zygmunta Starego, ul. Jagiellońska, ul. Wojska Polskiego, ul. Warsztatowa - META godz. 11.00. Razem ok. 9,7 km. Spokojne tempo dostosowane do wszystkich uczestników.

MIŁO by nam było, gdyby na wyżej wspomnianym przejeździe rowerowym pojawiła się grupa rowerzystów i rowerzystek reprezentująca Państwa instytucję.

Na mecie przejazdu rowerzyści będą mogli wziąć udział w Pikniku Mobilności Aktywnej. W ramach pikniku odbędą się m.in. takie atrakcje jak:
konkurencje rowerowe przygotowane przez Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji,
wyzwania siatkarskie dla rodzin przygotowane przez Tczewski Klub Siatkarski przy Parafialnym Klubie Sportowym Fara Tczew,
pokazowe mecze piłki nożnej przygotowane przez Akademię Piłkarską Matusza Brzozowskiego Tczew,

lekcja pilates na macie przygotowana przez Pilates Studio Aleksandra Czapiewska.
Relację na żywo z imprezy prowadzić będzie mobilne studio Radia Tczew.

W trakcie trwania pikniku zostaną wręczone nagrody z konkursu plastycznego "Tczewskie przedszkolaki na rowery" oraz konkursu "Rowerem do Pracy". Organizatorem konkursów jest Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.


Wydarzenia organizowane w ramach całego tygodnia zrównoważonej mobilności to m.in.:

rajd rowerowy organizowany przez stowarzyszenie Tczewska Inicjatywa Rowerowa oraz Lokalną Organizację Turystyczną KOCIEWIE,
niespodzianki dla rowerzystów w postaci pakietów śniadaniowych; szukajcie nas na ulicach Tczewa,
na jednym z przystanków autobusowych mini kawiarenka. Częstując kawą nagrodzimy tych, którzy wybierają autobus jako środek transportu,
konkursy i mini rozgrywki z wykorzystaniem aplikacji mobilnych,
pokaz filmu związanego z tematyką mobilności oraz dyskusja z panelistami.


Celem całej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Kampania organizowana jest przez stowarzyszenie Tczewska Inicjatywa Rowerowa, we współpracy z Urzędem Miejskim w Tczewie.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie można znaleźć naszej stronie www.rower.tczew.pl oraz na profilu Facebook'owym https://www.facebook.com/mdrtczew/

W sprawie kampanii oraz we wszelkich kwestiach dotyczących rozwoju ruchu rowerowego prosimy kontaktować się Oficerem Rowerowym - Grzegorzem Pawlikowskim, tel. 58 7759 428, e-mail: pawlikowski@um.tczew.pl, rowery@um.tczew.pl

Jesteśmy na etapie konstruowania ostatecznego programu kampanii oraz ustalania współorganizatorów poszczególnych działań. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w organizację wydarzeń Tygodnia z Mobilnością Aktywną oraz samego Pikniku Mobilności Aktywnej.

Drukuj
Prześlij dalej