RekoMiazga dla tczewskich szkół ponadgimnazjalnych


odbyło się
15
04.2019
Poniedziałek
Tczew - RekoMiazga dla tczewskich szkół ponadgimnazjalnych
RekoMiazga to czas rekolekcji dla tczewskich szkół ponadgimnazjalnych. Jak przekonują organizatorzy rekolekcji: "będzie to niezwykły czas dzielenia się dobrem, 'odświeżenia' kontaktu z Bogiem i Kościołem oraz stworzenia wyjątkowej wspólnoty młodych ludzi.
Przez trzy dni uczniowie I LO, ZSiBO, ZST, ZSRiK, UKLO będą reanimować swoją wiarę. Fenomen rekolekcji? Chcą w nich uczestniczyć uczniowie innych szkół, absolwenci, studenci. Jest także coraz więcej wolontariuszy zaangażowanych w przygotowanie wydarzenia. Nic dziwnego, ponieważ program "RekoMiazgy" jest bardzo bogaty. To nie są zwykłe rekolekcje, które spędza się w pobliskiej szkolnej kapliczce na klęczkach i nic więcej. Pierwszego dnia uczniowie zobaczą dobry film w kinie Helios. Wysłuchają świadectwa Gomułków - małżeństwa, które swoją miłością i filmikami podbija internety. Dzień drugi i trzeci odbędzie się na hali ZSRiK przy ul. Czyżykowskiej. Do dyspozycji uczestników będzie stoisko kawowe, bo przecież lepiej się słucha z herbatą i pysznymi babeczkami. Dla tych, którzy poczują głód duchowy, będzie czekać strefa spowiedzi.
Podczas rekolekcji pojawi się grupa uwielbienia flagami "Uskrzydlone", a także zespół Nieboskłonni. To dzięki nim szkolna hala wybuchnie radosnym śpiewem i uwielbieniem. Będzie czas na teatr, bowiem swoje zdolności aktorskie zaprezentuje w krótkiej pantomimie grupa teatralna, działająca przy jednej ze szkół, biorących udział w rekolekcjach. Głos mają ludzie świeccy - goście na wysokim poziomie, którzy chcą dzielić się swoją wiarą. Jednym z gości będzie były dominikanin... Kto jeszcze? Przyjdź i przekonaj się sam.
A zdeklarowana młodzież mówi, że przyjdziemy tam z różnych powodów:
???? bo za chwilę matura i nie mógłbym sobie wybaczyć, że nie poprosiłem Boga o pomoc

???? bo zobaczymy za grosze dobry film w Heliosie
???? bo wśród uczestników wylosujemy powerbanka 20.000 mAh oraz JBL GO 2
???? bo będą ludzie z 5 szkół, których zobaczę po długim czasie
? bo moja wiara potrzebuje reanimacji

Zapraszamy Cię na wyjątkowe wydarzenie, na którym nie zabraknie gości specjalnych, dobrej muzyki, mocnej gadki, gorącej kawy, drożdżówek i modlitwy!

Fb: tiny.cc/2jy14y


Przybliżona lokalizacja na mapie


To jest mapa poglądowa, która w niektórych przypadkach może wskazywać błędną lokalizację obiektu. Pokaż "83-110 Tczew, Czyżykowska 17" na większej mapie - kliknij tutaj
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -3

  dick_gość

  15.04.2019, 11:22

  Losowanie powerbanka na rekolekcjach - żenada

  Odpowiedz
  IP: 195.191.xx0.xx2 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.