Noc Muzeów. Gra muzealna, pokazy konserwacji i zabytkowe jachty

CKWS (fot. CKWS)

odbyło się
20
05.2017
Sobota
Tczew - Noc Muzeów. Gra muzealna, pokazy konserwacji i zabytkowe jachty
20 maja zapraszamy do Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, oddziału Narodowego Muzeum Morskiego na szczególną noc - Noc Muzeów.

- W tym roku Noc Muzeum w naszym tczewskim oddziale będzie wyjątkowa: dwa miesiące temu otworzyliśmy drugą część wystawy stałej w Muzeum Wisły "Wisła w Dziejach Polski", a latem 2016 roku premierę miało Centrum Konserwacji Wraków Statków, więc to dla nas podwójna okazja do organizacji tego wydarzenia - mówi Jerzy Litwin, dyrektor Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.


Program muzealnej nocy w tczewskim oddziale NMM będzie wyjątkowo bogaty - zaprezentujemy to - zapowiada Kamila Jezierewska z Działu Edukacji NMM - Zapraszamy do zabawy przy stanowiskach interaktywnych, związanych z żeglugą wiślaną, konserwacją zabytków oraz archeologią podwodną. W Muzeum Wisły po nowej wystawie stałej oprowadzi gości kustosz Jadwiga Klim. Przygotowaliśmy również grę muzealną dla rodzin "Rejs pełen przygód", podczas której nasi goście rozwiążą różne zagadki, a także sprawdzą co łączy syreny z wrakami. Dodatkową atrakcją będzie możliwość podpatrzenia pracy modelarza-rekonstruktora. W sąsiednim Centrum Konserwacji Wraków Statków na goście czekać będą muzealni konserwatorzy zabytków, a kustosz Radosław Paternoga opowie o historycznych jachtach, które są jednymi z głównych eksponatów CKWS. - Jeszcze kilka lat temu "Opty", "Dal" i "Kumka IV" były przechowywane w magazynie łodzi i jachtów, na miejscu którego powstał nowoczesny budynek CKWS, w którym eksponujemy nasze zabytkowe jednostki.


MUZEUM WISŁY W TCZEWIE/ CENTRUM KONSERWACJI WRAKÓW STATKÓW W TCZEWIE
cena biletów - 1 zł łącznie na dwa obiekty
UWAGA: SKRÓCONE GODZINY 19.00-24.00

Opis programu:

Gra muzealna dla rodzin „Rejs pełen przygód” w Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków.

Kuratorskie oprowadzanie po nowej wystawie w Muzeum Wisły - 3 oprowadzania w godzinach: 19.30, 21.00, 22.30.
„W świecie konserwacji” - pokazy w CKWS. Goście będą mieli możliwość obserwacji pracy muzealnych konserwatorów zabytków.
Zapraszamy do zabawy przy stanowiskach interaktywnych, związanych z żeglugą wiślaną, konserwacją zabytków oraz archeologią podwodną, a także wykorzystania ciekawostek zawartych w aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością.Sonda - odpowiedz na pytanie

Jak Ci się żyje w mieście Tczew?

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • -1

  tcz_gość

  18.05.2017, 08:58

  zdjęcie ustawka

  pamiętam lata 80-te tuz po otwarciu muzeum Wisły, poszlismy wtedy obowiązkowo ze szkoły do muzeum, a tam pan dziennikarz kazał się ustawić do zdjęcia i kazał też pokazywac ręką na artefakty, dokładnie jak na tym zdjęciu w artykule powyżej. Jak widać czasy się zmieniają a metody dalej te same. A ludzie myślą " jaki to wielki ruch w tym muzeum"

  Odpowiedz
  IP: 193.200.xx1.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.