Grażyna Łobaszewska na inaugurację Zagrody Muzycznej

Grażyna Łobaszewska (fot. Marlena Drozdowska)

odbyło się
06
08.2011
Sobota
Tczew - Grażyna Łobaszewska na inaugurację Zagrody Muzycznej
Na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych między Gdańskiem, Starogardem Gdańskim i Tczewem, we wsi Godziszewo znajduje się Zagroda Kociewska. Tło dla tego miejsca stanowią lasy i szereg jezior. Z inicjatywy właścicieli Zagrody, Beaty i Leszka Rehmusów oraz członków Kociewskiego Stowarzyszenia Kulturalnego "Fyrtel", 6 sierpnia działalność rozpocznie Muzyczna Zagroda Kociewska. Lokal poszerzy swoją ofertę o "coś dla ducha" - na początek Grażyna Łobaszewska z zespołem, a już we wrześniu koncert Macieja Miecznikowskiego.

Muzyczna Zagroda Kociewska ma pełnić rolę miejsca integrującego mieszkańców Kociewia oraz promującego region. Wspólne biesiadowanie przy dźwiękach muzyki na najwyższym poziomie jest doskonałym do tego przyczynkiem. Idea MZK to również spełnienie marzeń Kociewskiego Stowarzyszenia Fyrtel, którego członkami są między innymi muzycy zespołu Ajagore. To efekt obserwacji podobnych miejsc w całym kraju. Chęć przeniesienia cudownej atmosfery artystycznej klubowego muzykowania właśnie na grunt kociewski. Z dala od miejskiego zgiełku w otoczeniu przyrody odbywać się będą koncerty, spotkania autorskie i wernisaże. Bo przecież w kraju są tego typu oazy, które kuszą klimatem i ofertą artystyczną. Czas, by i Kociewiacy doczekali się miejsca, w którym można posłuchać muzyki, porozmawiać ze znanymi artystami, spotkać ciekawych ludzi, wypocząć. Z przykrością trzeba stwierdzić, iż w Tczewie czy Starogardzie brakuje klubów, w których cyklicznie gra się muzykę na żywo. A i mieszkańcy Trójmiasta na pewno chętnie wybiorą się na koncert do tak malowniczego miejsca. Dlatego w swym głównym założeniu MZK ma skupiać amatorów dobrego gustu z całej Polski. W realizacji tego planu pomóc ma ścisła współpraca z lokalnymi władzami samorządowymi oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Niebagatelny wpływ na funkcjonowanie Zagrody będą miały lokalne oraz ogólnopolskie patronaty medialne, doskonała baza noclegowa, a także ścisła współpraca z branżową prasą muzyczną - Jazz Forum, Top Guitar, Top Drummer. W planach na rok 2012 KS Fyrtel ma zorganizowanie na terenie Zagrody cyklu i festiwalu Jazz na Kociewiu wzorem kaszubskiego Jazzu w lesie, który odbywa się w Sulęczynie. Jak dowiedzieliśmy się z ust Leszka Barwika, koncertem inaugurującym działalność Zagrody będzie występ Grażyny Łobaszewskiej. Co ciekawe będzie to koncert urodzinowy artystki. 9 września gratka dla miłośników talentu Macieja Miecznikowskiego prowadzącego program "Tak to leciało" w TVP 2 i wokalisty zespołu Leszcze. Będzie można poznać "drugą twarz" artysty, który wystąpi w programie bluesowo - rock&rollowym z towarzyszeniem grupy Ajagore. Wspomnieć należy, że sala koncertowa zostanie wyposażona w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy.

Cena biletu na koncert Grażyny Łobaszewskiej to 60 zł. W cenę biletu wliczony jest "kociewski poczęstunek". Każdy z gości będzie mógł ubiegać się o kartę klubowicza, która będzie uprawniać do 10% zniżek w Zagrodzie. Klubowicze będą otrzymywać informacje o wydarzeniach drogą e-mail. Każdy klubowicz będzie miał pierwszeństwo rezerwacji.

Należy pamiętać, że ilość miejsc w lokalu jest ograniczona. Rezerwacji można dokonywać w Zagrodzie (Godziszewo, ul. Skarszewska 8), telefonicznie 504 - 102 - 206 lub poprzez e-mail: info@ajagore.pl .

O6.08.2011r. godz. 19.00 - WIELKIE OTWARCIE, URODZINOWY KONCERT GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ & AJAGORE
09.09.2011r. godz. 20.00 - BLUES NA KOCIEWIU - KONCERT MACIEJA MIECZNIKOWSKIEGO Z ZESPOŁEM
www.zagrodakociewska.pl
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • yyyy_gość

  05.08.2011, 11:46

  a ktyo to?

  czemu zapraszać jakiś amatorów?

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx1.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.